Kanada

Kanada

Irlandzka straż wybrzeża została wezwana do "niecodziennego znaleziska". Na plaży na zachodzie wyspy spacerowicz natknął się na dziwną drewnianą łódź - pływający dom. Wszystko wskazuje na to, że prądy morskie przyniosły ją z Kanady, gdzie własnym sumptem zbudował ją ekscentryczny bezdomny ekolog. Nie jest jasne, co stało się z nim samym.

Kanadyjskie władze rozpoczęły przygotowania do przyjęcia dużej liczby meksykańskich imigrantów. Ich napływ jest spodziewany w zawiązku z nałożeniem się dwóch wydarzeń - wygranej Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA oraz zaplanowanego wcześniej zniesienia wiz dla obywateli Meksyku.

W ciągu "najbliższych tygodni" na wody w pobliżu odległej wyspy Banks ma dotrzeć okręt kanadyjskiej floty, który zweryfikuje twierdzenia nurka, Seana Smyrichinsky'ego. Mężczyzna twierdzi, że natknął się pod wodą na dziwny metalowy obiekt. Początkowo nie miał pojęcia co to może być i w szoku mówił o UFO. Jest jednak bardziej prawdopodobne, że to resztki bomby atomowej zgubionej przez Amerykanów w 1950 roku.

Airbus linii British Airways lecący z San Francisco do Londynu musiał przerwać swoją podróż i lądować w kanadyjskim Vancouver. Powodem lądowania było zasłabnięcie członków załogi. Wcześniej telewizja CBC podawała, że powodem awaryjnego lądowania był dym w samolocie, a 25 osób trafiło do szpitala z podejrzeniem zatrucia dymem, ale przewoźnik zaprzeczył tym informacjom.

Kiedy rzeźba przedstawiająca Matkę Boską i małego Jezusa została uszkodzona, lokalna artystka wzięła sprawę w swoje ręce. To, co zaproponowała w miejsce kamiennej głowy, niemal odebrało mowę księdzu. Nieudolna rekonstrukcja poruszyła nawet serce złodziejki, która ponad rok temu przywłaszczyła sobie głowę Jezusa.

Kanadyjski premier Justin Trudeau uważa, że wprowadzenie zakazu burkini w kraju tak otwartym i tolerancyjnym jak Kanada byłoby czymś nie do przyjęcia. Z kolei kanadyjska policja federalna zezwoliła ostatnio, by jej funkcjonariuszki-muzułmanki nosiły hidżaby (tradycyjne nakrycie głowy).

Pół roku więzienia i 5 tys. dolarów grzywny. Taka kara grozi kanadyjskiej obrończyni praw zwierząt, która próbowała napoić świnie wiezione na rzeź. - Świnie były przegrzane, odwodnione i spragnione. Miałam moralny obowiązek, by im ulżyć - tłumaczy Anita Krajnc. Skąd więc taka kara? Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Kanada musiałby zapłacić 313 milionów dolarów kanadyjskich, gdyby chciała zrezygnować z zakupu amerykańskich myśliwców F-35. To efekt tego, że poprzedni rząd zobowiązał się do zakupu 65 maszyn i dołożenia się do programu ich rozwoju. Obecny zmienił zdanie i uznał F-35 za zbyt drogie.

Pacjenci korzystający z medycznej marihuany będą mieli pozwolenie na hodowlę "ograniczonej ilości" rośliny na własny użytek - ogłosiło w czwartek kanadyjskie ministerstwo zdrowia. Jak podał portal CBC News, ustawa wchodzi w życie 24 sierpnia.

Komisja Europejska jest optymistyczna co do zniesienia obowiązku wizowego dla obywateli Rumunii i Bułgarii przez Kanadę, ale nie widzi postępu, jeśli chodzi o podobny krok ze strony USA, również wobec Polaków.