Kanada

Kanada

Te położone w Kanadzie jeziora przyciągnęły uwagę astronauty z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Na zrobionym przez niego zdjęciu Sandy i sąsiadujące z nim akweny intrygują kolorem.

Kanada nałożyła w piątek sankcje na 30 obywateli Rosji, mających jej zdaniem powiązania ze sprawą rosyjskiego prawnika Siergieja Magnitskiego, który był aresztowany pod zarzutem przestępstw podatkowych i zmarł w więzieniu. Wcześniej badał wielką aferę finansową. W odpowiedzi, Moskwa wydała decyzcję o zakazie wjazdu do Rosji kilkudziesięciu Kanadyjczyków.

Prawie 22 procent mieszkańców Kanady to imigranci. To najwyższy odsetek imigrantów od 1921 roku. Najszybciej zaś rośnie populacja rdzennych narodów Kanady - wynika z najnowszych danych kanadyjskiego urzędu statystycznego.

- Kanadyjczycy powinni pozostać zjednoczeni, aby bronić polityki odwagi wobec polityki strachu, polityki miłości wobec narastającej polityki podziałów - powiedział Sikh Jagmeet Singh, nowy przywódca kanadyjskiej socjaldemokratycznej Nowej Partii Demokratycznej (NPD).

Policja kanadyjska postawiła zarzut wielokrotnego usiłowania zabójstwa mężczyźnie, który w Edmonton staranował samochodem i pchnął nożem policjanta, a potem potrącił cztery osoby.

Rząd w Londynie rozważa możliwość zablokowania przyszłych kontraktów wojskowych z amerykańskim koncernem Boeing. Podobne sugestie padły wcześniej ze strony rządu Kanady. Wszystko przez decyzję władz USA, który poważnie zagroziła kanadyjsko-brytyjskiej firmie lotniczej Bombardier.

W czwartek po południu pojawił się ogień w jednej z prowincji Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Lokalne władze ewakuowały ponad tysiąc osób. Pożar znajduje się obecnie około 20 kilometrów na wschód od miasta Kelowna.