Broń atomowa

Broń atomowa

Gorbaczow: znowu rozpoczął się wyścig zbrojeń

Były prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow uważa, że przywódcy Rosji i USA powinni wystąpić z inicjatywą przyjęcia rezolucji przez Radę Bezpieczeństwa ONZ o niedopuszczalności wojny jądrowej. Gorbaczow apeluje też o dialog polityczny.

Teheran o groźbach Trumpa: to tylko propaganda

Donald Trump, gdy obejmie urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych, nie będzie w stanie jednostronnie zerwać porozumienia nuklearnego podpisanego przez Teheran z sześcioma światowymi mocarstwami - oznajmił prezydent Iranu Hasan Rowhani.

Wypełniają zobowiązania, odrzucają pomysł Trumpa: jeśli zerwie umowę, my ją spalimy

Iran wypełnił zobowiązania podjęte w lipcu 2015 roku i zdemontował setki używanych do wzbogacania uranu wirówek w kompleksie Fordow - podała Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej. Jednocześnie Teheran dał do zrozumienia, że samo porozumienie atomowe wynegocjowane z mocarstwami dwa lata temu nie podlega renegocjacji, co sugeruje prezydent elekt USA Donald Trump.

Rosja zrywa atomową współpracę z USA

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał rozporządzenie o wstrzymaniu porozumienia między Rosją a USA o współpracy w badaniach naukowych w sferze jądrowej i energetycznej. Jednocześnie podpisał rozporządzenie o zakończeniu obowiązywania umowy Rosatomu z USA. Rozporządzenia zamieszczono w środę na stronie internetowej rosyjskiego rządu.

Żyją w nędzy, ale mają atomowy arsenał. Gdzie mogą spaść rakiety?

Kim Dzong Un znów wystraszył sąsiadów i wywołał poruszenie w Rosji i na Zachodzie, dokonując piątej już próby nuklearnej. Prawdopodobnie Korea Północna jest coraz bliżej skonstruowania głowic jądrowych. Kluczowym pytaniem jest to, gdzie reżim będzie mógł je dostarczyć przy pomocy swoich rakiet balistycznych. Inwestuje w nie dużo pieniędzy, ale o ich realnych możliwościach wiadomo niewiele.