Rio 2016

Rio 2016

Lisek uratował honor polskiej tyczki

Piotr Lisek jako jedyny z Polaków awansował do finału konkursu skoku o tyczce w igrzyskach w Rio de Janeiro. Nie zakwalifikowali się mistrz Europy z Amsterdamu Robert Sobera oraz były mistrz świata Paweł Wojciechowski.

Pokonał Djokovicia, wyrzucił Nadala. "Delpo" pędzi po złoto

Miały być dwa złote medale, bo jeden zdobył już w deblu, ale Rafael Nadal musi obejść się smakiem. Finału olimpijskiego w Rio de Janeiro nie będzie. Na jego drodze stanął niemożliwy Juan Martin del Potro. Przed tym meczem Argentyńczyk miał na rozkładzie innego wielkiego światowego tenisa XXI wieku - Novaka Djokovicia.

Pierwsza przegrana siatkarzy w Rio. Pięciosetowy bój z Rosją

Nie udał się polskim siatkarzom rewanż za igrzyska w Londynie, w których odpadli z turnieju przegrywając z Rosją w 1/4 finału. Po zaciętym meczu mistrzowie olimpijscy pokonali mistrzów świata 3:2. Nie pomogło nam nawet 36 punktów zdobytych przez Bartosza Kurka.

Zmiana w składzie ręcznych. "Kaczka" ściągnięty na pomoc

Roszada w ekipie polskich piłkarzy ręcznych na igrzyskach w Rio de Janeiro. Na prośbę naszego sztabu szkoleniowego Polska Misja Olimpijska dokonała wymiany zawodnika w składzie – Mariusz Jurkiewicz zastąpił Łukasza Gieraka. "Kaczka" ma pomóc Biało-Czerwonym na rozegraniu.

Małachowski: Nie przegrałem z Hartingiem, a ze sobą samym

- Będziecie musieli się ze mną męczyć kolejne cztery lata – powiedział do dziennikarzy dyskobol Piotr Małachowski po zdobyciu w Rio de Janeiro srebrnego medalu olimpijskiego. Prowadził do piątej kolejki, a w ostatniej złoto odebrał mu Niemiec Christoph Harting.

Małachowski ma pecha do Hartingów. Bracia znów zabrali mu złoto

Piotr Małachowski w dramatycznych okolicznościach przegrał z Christophem Hartingiem złoty medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Niemiec wygrał z Polakiem ostatnim rzutem. Historia się powtórzyła. Podczas mistrzostw świata w 2009 roku to samo zrobił Małachowskiemu starszy brat Christopha - Robert.