Rio 2016

Rio 2016

Szczypiorniści bez medalu. Niemcy lepsi w bitwie o brąz

Polscy piłkarze ręczni, mimo sporych nadziei, nie zdołali wywalczyć na igrzyskach w Rio żadnego medalu. Po półfinałowej, jednobramkowej porażce z Danią, w walce o brąz ulegli Niemcom. Nasi zachodni sąsiedzi byli wyraźnie lepsi i zwyciężyli 31:25.

Bolta nikt nie dogoni. "To koniec, zadanie wykonałem"

Zaczął w roku 2008 w Pekinie, zakończył w 2016 w Rio de Janeiro. Po drodze był jeszcze Londyn. Jamajski sprinter Usain Bolt po zakończeniu kariery będzie mógł się szczycić zdobyciem dziewięciu złotych medali olimpijskich. - Kosztowało to dużo potu, łez i poświęceń - wyznał najszybszy człowiek świata.

Na olimpijskie podium wrócili po 44 latach

Issifou Abdoulrazak Alfaga został drugim medalistą olimpijskim w historii Nigru. W Rio de Janeiro zdobył srebro w turnieju taekwondo w kategorii +80 kg. Sportowca z tego kraju nie było na podium igrzysk od 44 lat.

Na metę wpadł szósty, dali mu brąz. A potem zabrali

Trzech lekkoatletów z czołowej piątki biegu na 5000 m zostało zdyskwalifikowanych po zakończeniu olimpijskiej rywalizacji w Rio de Janeiro. Po protestach dwa wykluczenia zniesiono. Sprawa dotyczy m.in. srebrnego medalisty - Amerykanina Paula Kipkemoia Chelimo.

Jóźwik najszybciej w karierze. "Zrobiłam, co mogłam"

Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa) zajęła piąte miejsce w finałowym biegu na 800 m w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Wynikiem 1.57,37 o sekundę poprawiła rekord życiowy. Triumfowała reprezentantka RPA Caster Semenya, z rekordem kraju - 1.55,28.

"Pojechała mądrze, jak profesor"

Andrzej Piątek, dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarskiego, przez 12 lat był trenerem Mai Włoszczowskiej. Z jej kolejnego sukcesu w karierze bardzo się cieszył i podkreślał, że to wynik ciężkiej pracy.

Wzruszona Maja. Medal dedykuje zmarłemu trenerowi

Ze łzami w oczach Maja Włoszczowska zadedykowała zdobyty w Rio de Janeiro srebrny medal olimpijski w kolarstwie górskim swojemu zmarłemu dwa lata temu trenerowi Markowi Galińskiemu. Na ręku miała białą opaskę z jego imieniem i nazwiskiem.

Zdobyła złoto, rzuciła trenerem

Z radości japońska zapaśniczka Risako Kawai miała zostać podrzucona. Taki był układ z trenerem. Ale szczęśliwa, świeżo upieczona mistrzyni olimpijska w stylu wolnym sprawiła psikusa i w niecodzienny sposób podziękowała szkoleniowcowi.

Polki wygrały finał. Szkoda, że tylko pocieszenia

Marta Walczykiewicz, Beata Mikołajczyk, Karolina Naja, Edyta Dzieniszewska-Kierkla wygrały finał B w konkurencji K4 500 m regat olimpijskich w Rio de Janeiro. Dla nich to marne pocieszenie, bo liczyły na więcej.