Rio 2016

Rio 2016

Możliwe dwa złota. To może być medalowy wtorek Polaków

We wtorek w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro o medale będą walczyć m.in. polskie kajakarki. Marta Walczykiewicz popłynie w finale na 200 metrów, a chwilę później Beata Mikołajczyk i Karolina Naja w K2 na 500 metrów. Emocji nie zabraknie w lekkoatletyce.

23-latek pobił mistrza olimpijskiego. Polak czwarty

Brazylijczyk Thiago Braz Da Silva sensacyjnie wywalczył złoty medal igrzysk w Rio de Janeiro w konkursie skoku o tyczce, pokonując mistrza olimpijskiego z Londynu Francuza Renaud Lavillenie. Piotr Lisek zajął - ex aequo z Czechem Janem Kudlicką - czwarte miejsce.

Polska sztanga bez medalu. Pierwszy raz od 1956 roku

Bez polskich medali w rywalizacji ciężarowców. W kategorii do 105 kilogramów w Rio starowało dwóch naszych zawodników. Siódme miejsce zajął Arkadiusz Michalski, brązowy medalista z Londynu Bartłomiej Bonk nie został sklasyfikowany, bo spalił wszystkie trzy próby w podrzucie. Po raz pierwszy od 1956 roku polscy sztangiści wracają z igrzysk bez nawet jednego krążka.

Tragedia w Rio. Zmarł niemiecki trener

Zmarł Stefan Henze, asystent głównego trenera niemieckiej kadry kajakarzy górskich, który w piątek doznał poważnych obrażeń w wyniku wypadku samochodowego w Rio de Janeiro - poinformował Niemiecki Komitet Olimpijski (DOSB). Miał 35 lat.

Łzy wzruszenia w rodzinie Skolimowskich

Takie przeżycie zdarza się raz na cztery lata, były wielkie łzy wzruszenia. Przypomniały nam się chwile, kiedy kibicowaliśmy naszej córce, jak zdobywała olimpijskie złoto. Teraz mamy Anitę - mówił na antenie TVN24 Robert Skolimowski, ojciec Kamili, która w sezonie 2000 wygrała igrzyska w Sydney.

Włodarczyk: to był nokaut, ale mam jeszcze rezerwy

Anita Włodarczyk we wspaniałym stylu wywalczyła złoty medal w rzucie młotem na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Wynikiem 82,29 m ustanowiła fantastyczny rekord świata. - To był nokaut! Po takim wyniku widać, że mam jeszcze rezerwy - powiedziała nasza mistrzyni.

Polskie kajakarki w formie. W finałach mogą być medale

Kajakarka Marta Walczykiewicz wygrała swój półfinał w konkurencji K1 na 200 m i awansowała do wtorkowego finału regat olimpijskich igrzysk w Rio de Janeiro. Tego samego dnia o medal powalczą też Beata Mikołajczyk i Karolina Naja, które w poniedziałkowym półfinale były najszybsze w konkurencji K2 na 500 m.