Pijana siadła za "kółkiem". Wiozła dziecko na kolanach

TVN24 | Poznań

Autor:
FC
Źródło:
TVN 24 Poznań
Do zdarzenia doszło w RawiczuGoogle Earth Pro
wideo 2/5
Google Earth ProDo zdarzenia doszło w Rawiczu

Rawicka policja zatrzymała 34-letnią kobietę, która kierowała autem, wioząc na kolanach dziecko. Jak się okazało, była pod wpływem alkoholu i miała już wcześniej orzeczony zakaz prowadzenia samochodów.

Do zatrzymania doszło we wtorek po południu na ulicy Paderewskiego w Rawiczu. - Uwagę policjantów zwróciła kobieta kierująca oplem z małym dzieckiem na kolanach. Funkcjonariusze zatrzymali kierującą - informuje Beata Jarczewska, oficer prasowy rawickiej policji.

Jak się okazało, na kolanach kobiety siedziało 3-letnie dziecko, a obok - na miejscu pasażera - siedział mężczyzna trzymający na rękach niemowlę.

Twierdziła, że zapomniała prawa jazdy

- W czasie legitymowania kobieta powiedziała policjantom, że zapomniała prawa jazdy, jednak w policyjnym systemie widniało zupełnie co innego. 34-latka miała sądowy zakaz kierowania pojazdami, zatrzymano jej uprawnienia za kierowanie pod wpływem alkoholu. Jakby tego było mało podczas kontroli policjanci wyczuli od kobiety woń alkoholu - tłumaczy Jarczewska.

Badanie jej stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Kobieta miała pół promila alkoholu we krwi.

Teraz grożą jej surowe konsekwencje. - Za samo kierowanie w stanie nietrzeźwości zostanie jej zatrzymane prawo jazdy na minimum 3 lata oraz nałożona obligatoryjna kara w wysokości 5 tysięcy złotych. Do tego dochodzi sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Odpowie też za wykroczenie nieprawidłowego przewożenia dzieci - wymienia Jarczewska.

34-latka za swoje czyny odpowie przed sądem.

Autor:FC

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN24