TVN24 | Polska

Pijany 34-latek wiózł syna. Interweniował inny kierowca

TVN24 | Polska

Autor:
wini/
tam
Źródło:
TVN24 Kraków
Kierowca został zatrzymany
Kierowca został zatrzymanyMałopolska policja
wideo 2/5
małopolska policja

Pijany kierowca jechał przez Tokarnię (woj. małopolskie). Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Podróżował w towarzystwie swojego siedmioletniego syna. To, jak poruszał się samochód prowadzony przez 34-latka, widać na filmie opublikowanym przez policję. Dalszą jazdę uniemożliwił mu inny z kierowców.

Dyżurny myślenickiej policji otrzymał informację o obywatelskim zatrzymaniu w niedzielę wieczorem.

- Na miejscu mundurowi zastali 33-letniego zgłaszającego. Według jego relacji jadący przed nim od strony Krzczonowa pojazd jechał slalomem. Czasami jechał poboczem, innym razem zjeżdżał na przeciwległy pas, omal doprowadzając do zderzeń czołowych. W związku z tym mężczyzna trąbił i mrugał światłami, by jadący przed nim pojazd zatrzymał się - relacjonuje Dawid Wietrzyk, oficer prasowy myślenickiej policji.

Czytaj też: Jechali autem z trójką dzieci. Ona była pijana, on pijany i pod wpływem narkotyków

Utrata prawa jazdy i więzienie

Gdy kierowca zatrzymał się, 33-latek z Tokarni zajechał mu drogę. - Podczas krótkiej rozmowy z mężczyzną nie miał już wątpliwości, że ten jest nietrzeźwy. Bełkotliwa mowa, tępy wzrok i woń alkoholu nie pozostawiały złudzeń - podaje Wietrzyk.

Czytaj też: Auto wypadło z drogi i uderzyło w betonowy przepust. Jeden pasażer nie żyje, drugi w ciężkim stanie

Kierowca uniemożliwił pijanemu mężczyźnie dalszą jazdę i wezwał policję. Ta przebadała 34-letniego obywatela Ukrainy alkomatem - okazało się, że miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Na siedzeniu obok siedział jego siedmioletni syn.

- Oprócz utraty prawa jazdy zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa mieszkańca Tokarni, dzięki któremu nie doszło do tragedii na drodze - podkreśla rzecznik.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini/ tam

Źródło: TVN24 Kraków

Źródło zdjęcia głównego: Małopolska policja

Pozostałe wiadomości