Lewandowscy przekazali 500 tys. zł na remont Centrum Zdrowia Dziecka

Polska

Anna i Robert Lewandowscy odwiedzili Centrum Zdrowia DzieckaCentrum Zdrowia Dziecka | facebook
wideo 2/4

Przedstawiciele Centrum Zdrowia Dziecka poinformowali, że Anna i Robert Lewandowscy przekazali pół miliona złotych na pomoc placówce. Na Facebooku opublikowano zdjęcia z postępów prac remontowych na oddziale rehabilitacji oraz wizyty piłkarza i jego żony.

"Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli wam zaprezentować NOWY ODDZIAŁ REHABILITACJI w IPCZD. Modernizacja jest możliwa dzięki wsparciu Anny Lewandowskiej i Roberta Lewandowskiego, którzy przekazali 500 tys. zł na ten cel. Dziękujemy!!!" - podkreślono w opublikowanym we wtorek przez Centrum Zdrowia Dziecka na Facebooku poście.

Z przyjemnością obserwujemy, jak postępują prace remontowe na Oddziale Rehabilitacji. Mamy nadzieję, że już niedługo...

Opublikowany przez Centrum Zdrowia Dziecka Wtorek, 17 lipca 2018

Zniszczenia

Oddział rehabilitacji w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka został zalany i zniszczony pod koniec października ubiegłego roku w wyniku dużej wichury.

- Już od dłuższego czasu wymagał gruntownej modernizacji, jednak z uwagi na trudną sytuację finansową instytutu nie mogła ona zostać zrealizowana. Dzięki wsparciu finansowemu Ani i Roberta latem tego roku rozpocznie się remont - poinformowała w marcu portal tvnwarszawa.pl rzeczniczka CZD Katarzyna Gardzińska.

Opublikowany przez Centrum Zdrowia Dziecka Wtorek, 17 lipca 2018

Remont za pół miliona

Teraz zostaną wyremontowane zalane sufity, wymienione grzejniki i oświetlenie, a ściany zabezpieczone specjalną okładziną. Kompleksowo zmienią się łazienki - będą dostosowane do potrzeb pacjentów oddziału rehabilitacji.

Stali goście

Jak poinformowała rzeczniczka instytutu, piłkarz i jego żona są stałymi gośćmi w Centrum Zdrowia Dziecka.

- Każda wizyta Ani i Roberta jest dla naszych pacjentów ogromnym przeżyciem, które na długo pozostaje w ich pamięci. W trakcie takich wizyt dzieci mają szansę spotkać się ze swoimi idolami, ale przede wszystkim Ania i Robert mają niesamowity kontakt z dziećmi, dzięki czemu motywują je do dalszej walki z chorobą oraz przekazują im mnóstwo pozytywnej energii - powiedziała Katarzyna Gardzińska.

Zarobki Lewandowskiego

Robert Lewandowski jest najbardziej wartościowym i najlepiej opłacanym polskim piłkarzem. Za rok gry w Bayernie Monachium otrzymuje 15 mln euro, co daje tygodniówkę w wysokości 288 tys. euro, czyli ponad 1,2 mln zł. Wartość rynkowa zawodnika to obecnie 85 mln euro.

Opublikowany przez Centrum Zdrowia Dziecka Wtorek, 17 lipca 2018

Opublikowany przez Centrum Zdrowia Dziecka Wtorek, 17 lipca 2018

Autor: AKrg//ŁUD / Źródło: Facebook; TVN Warszawa

Źródło zdjęcia głównego: Facebook | Centrum Zdrowia Dziecka