TVN24 | Polska

Nietrzeźwy i bez uprawnień pędził prawie 190 kilometrów na godzinę. "Wracał od rodziny"

TVN24 | Polska

Autor:
bp
Źródło:
KWP w Kielcach
Nietrzeźwy i bez uprawnień pędził ponad 180 kilometrów na godzinę. Odpowie przed sądem
Nietrzeźwy i bez uprawnień pędził ponad 180 kilometrów na godzinę. Odpowie przed sądemKMP w Kielcach
wideo 2/4
KMP w KielcachNietrzeźwy i bez uprawnień pędził ponad 180 kilometrów na godzinę. Odpowie przed sądem

Do pięciu lat więzienia grozi kierowcy, który mając ponad pół promila alkoholu we krwi rozpędził się na drodze ekspresowej S7 do 187 kilometrów na godzinę. 33-latka zatrzymali policjanci z grupy Speed. Okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę pod wpływem alkoholu.

Policjanci grupy Speed, zajmującej się ściganiem piratów drogowych, zakończyli rajd 33-latka w środę przed południem na trasie S7 w Kostomłotach pod Kielcami.

Jechał za szybko, "wracał do rodziny"

Funkcjonariusze w nieoznakowanym radiowozie mierzyli prędkość pojazdów. Jak wynikało z pomiaru, jadący przed nimi seat przekroczył prędkość o ponad 60 kilometrów na godzinę. Pędził 187 kilometrów na godzinę w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie do 120 kilometrów na godzinę.

- Po zatrzymaniu do kontroli siedzący za kierownicą seata mężczyzna od razu przyznał się, że jest "wczorajszy" i nie posiada uprawnień do kierowania. W trakcie interwencji w żaden sensowny sposób nie tłumaczył, dlaczego wsiadł za kierownicę, po prostu wracał od rodziny - przekazał podkomisarz Karol Macek, oficer prasowy kieleckiej policji. W organizmie kierującego mundurowi wykryli ponad pół promila alkoholu.

Miał zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę pod wpływem alkoholu

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że to nie pierwsze takie zachowanie 33-latka. Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązujący do 2024 roku.

Teraz sprawą zajmie się sąd. Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp

Źródło: KWP w Kielcach

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Kielcach

Pozostałe wiadomości