Wiceszef MEN: apeluję do prezesa ZNP, aby nie straszył rodziców i uczniów

[object Object]
Beata Szydło: rozmowy ciągle są otwarte i trwajątvn24
wideo 2/35

Środa to trzeci dzień bezterminowego strajku nauczycieli. Po wtorkowych rozmowach związkowców z rządem nie udało się dojść do porozumienia w sprawie postulatów protestujących. W środę przeprowadzone zostały egzaminy gimnazjalne. Reporterzy TVN24 śledzą sytuację w wielu miastach.

16:09

Kończymy pierwszą część środowej relacji. Zapraszamy do śledzenia jej drugiej części.

15:30

Wiceszef MEN Maciej Kopeć: apeluję do prezesa ZNP, aby nie straszył rodziców i uczniów Kopeć na konferencji prasowej o godzinie 15 mówił także, że rozporządzenie w sprawie egzaminów, na podstawie którego w komisjach egzaminacyjnych mogą być osoby niebędące nauczycielami, ale mające uprawnienia pedagogiczne, jest zgodne z prawem.

14:53

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała na swojej stronie arkusze egzaminacyjne z języka polskiego.

ZOBACZ ARKUSZE EGZAMINACYJNE Z JĘZYKA POLSKIEGO OPUBLIKOWANE PRZEZ CKE

14:36

Szydło o dalszych negocjacjach związkowców z rządem: ja uważam, że te rozmowy ciągle są otwarte i ciągle trwają, my nie rozstaliśmy się wczoraj w Radzie Dialogu Społecznego zrywając rozmowy, żadna ze stron tego nie zrobiła

Beata Szydło: rozmowy ciągle są otwarte i trwają
Beata Szydło: rozmowy ciągle są otwarte i trwajątvn24
14:21

Wicepremier Beata Szydło: chciałam podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby odbyły się egzaminy

- Bardo serdecznie dziękuję, bo państwo zdaliście dzisiaj dobry egzamin z tego poczucia obowiązku i odpowiedzialności - zwróciła się do nauczycieli, którzy brali udział w przeprowadzaniu egzaminów. - Dziękuję dyrektorom szkół, za to, że państwo skompletowaliście komisje egzaminacyjne - dodała.

13:26

Wittkowicz: ze strony FZZ jest rozważana opcja zawieszenie strajku nauczycieli na Święta Wielkanocne

13:21

Szef Branży Nauki, Oświaty i Kultury FZZ Sławomir Wittkowicz mówił podczas konferencji, że "strajk trwa, a więc w tej chwili nie występuje jeszcze kwestie związane z odliczeniami czy potrąceniami (wynagrodzenia nauczycieli - red.) za dni strajk".

13:14

Baszczyński negatywnie ocenił nowelizację rozporządzenia zakładającego możliwość powołania do zespołu nadzorującego przebieg egzaminów dodatkowych nauczycieli spoza szkoły, w której egzamin jest przeprowadzany.

W związku z tą nowelizacją w komisjach egzaminacyjnych mogli uczestniczyć osoby nie będące nauczycielami, mające uprawnienia pedagogiczne.

13:12

Wiceszef ZNP Krzysztof Baszczyński ocenił podczas konferencji prasowej, że resort edukacji "zrobił wszystko, żeby egzaminy postawić na głowie".

13:08

Szef ZNP: weźmiemy udział w "okrągłym stole", ale uważamy, że jego data jest "ucieczką do przodu", bagatelizuje obecną sytuację i pokazuje, że premierowi nie zależy na rozwiązaniu konfliktu

- Będziemy chcieli rozmawiać o funduszu strajkowym. Mamy plan, który jest dla nas bardzo istotny, bardzo ważny z punktu widzenia społecznego poparcia – powiedział w środę prezes ZNP pytany o brak wynagrodzeń dla nauczycieli za czas strajku.

13:04

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz podczas konferencji: egzaminy, które są prowadzone w szkołach w niczym nie zaburzają naszej akcji strajkowej

13:04

Broniarz ocenił, że w kontekście strajku nauczycieli "oliwy do ognia dodało wczorajsze wystąpienie pana premiera (Mateusza- red.) Morawieckiego".

Szef rządu mówił we powiedział we wtorek w telewizji państwowej, że chciałby, aby zaraz po świętach "nastąpiła w formule okrągłego stołu ogólnonarodowa debata o systemie oświaty". Jak zaznaczył, chciałby, aby wzięli w niej udział związkowcy, ale też nauczyciele, pedagodzy, wychowawcy, a także rodzice.

13:00

ZOBACZ ARKUSZE OPUBLIKOWANE Z HISTORII I WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE OPUBLIKOWANE PRZEZ CKE >

12:47

Dyrektor szkoły podstawowej w Podwiesku Danuta Zaborowska opowiadała w rozmowie z TVN24, dlaczego w jej szkole uczniowie nie przystąpili do pierwszej części egzaminu gimnazjalnego.

Dyrektorka szkoły w Podwiesku tłumaczy, dlaczego nie odbył się tam egzamin gimnazjalny
Dyrektorka szkoły w Podwiesku tłumaczy, dlaczego nie odbył się tam egzamin gimnazjalnytvn24
12:37

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała na swojej stronie arkusze egzaminacyjne z historii i WOS-u. Uczniowie mieli do rozwiązania 25 zadań.

ZOBACZ ARKUSZ EGZAMINACYJNY Z HISTORII I WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE

12:35

Zakończyła się druga część egzaminów gimnazjalnych - z języka polskiego.

12:31

W podpoznańskiej wsi Owińska nie przeprowadzono egzaminu z historii i wiedzy o społeczeństwie. Druga część egzaminu - z języka polskiego - ruszyła tam z opóźnieniem. Placówka twierdzi, że nie przybył egzaminator z zewnątrz. Kuratorium Oświaty w Poznaniu twierdzi, że nie dostało informacji o kłopotach ośrodka. CZYTAJ WIĘCEJ >

12:21

Jak poinformowała TVN24 dyrektor szkoły podstawowej w Podwiesku Danuta Zaborowska, druga część egzaminu gimnazjalnego rozpoczęła się z kilkunastominutowym opóźnieniem.

12:11

Miasta chcą płacić strajkującym nauczycielom. Resort finansów: to niezgodne z prawem. Czytaj więcej>

12:07

Tadeusz Cymański (Solidarna Polska): - Mamy odpowiedzialność większą, bo sprawujemy władzę, ale jeżeli ktoś uważa, że problem wynagrodzeń (nauczycieli - przyp. red.) czy oświaty na spadochronie spadł trzy lata temu i wszystkie psy należy wieszać tylko i wyłącznie na jednym adresacie, robi wielki błąd. To jest nieuczciwe.

12:04

W gminie Chęciny żadna ze szkół nie przystąpiła do strajku nauczycieli. Czytaj więcej >

12:01

Lider Koła Poselskiego Teraz! Ryszard Petru podczas konferencji prasowej w Sejmie: - kto zmierzy stres dzieci, które dzisiaj rano musiały się stawić na egzaminy?

11:49

Ryszard Petru (Teraz!) poinformował na konferencji prasowej w Sejmie o złożeniu wniosku do Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o uzupełnienie porządku najbliższego posiedzenia Sejmu o informację premiera na temat źródeł finansowania wydatków socjalnych i braku środków na podwyżki dla nauczycieli.

Pismo umieścił także na Twitterze.

11:40

Do słów minister Zalewskiej o tym, że nauczycielom nie należy się wynagrodzenie za czas strajku odnieśli się politycy w Sejmie.

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oceniła, że "to najlepiej pokazuje butę i arogancję tej władzy".

11:34

Z niewielkim opóźnieniem rozpoczęła się druga część egzaminu gimnazjalnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach.

Jak przekazała w rozmowie z TVN24 dyrektor dyrektorka Ośrodka Maria Tomaszewska, do placówki z kuratorium zostali oddelegowano czerech pracowników, dzięki temu egzamin mógł się odbyć.

11:30

O problemach z przeprowadzeniem egzaminu mówiła w rozmowie z Polską Agencją Prasową dyrektor OKE w Poznaniu Marcjanna Klessa: - nie dopuszczam możliwości, by egzamin w Ośrodku w Owińskach się nie odbył.

11:26

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska mówiła podczas konferencji prasowej między innymi o egzaminach gimnazjalnych, wynagrodzeniach nauczycieli za czas strajku. Czytaj więcej >

11:15

Szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik, podczas wspólnej z szefową MEN konferencji prasowej, powiedział, że o godz. 11 rozpoczął się egzamin gimnazjalny z języka polskiego.

- Tylko w jednej szkole nie zostanie przeprowadzony - przekazał Smolik.

Dyrektor CKE: egzamin z języka polskiego nie odbędzie się w jednej szkole
Dyrektor CKE: egzamin z języka polskiego nie odbędzie się w jednej szkoletvn24
11:04

We wsi Owińska pod Poznaniem w szkole dla dzieci niewidomych nie obyła się pierwsza część egzaminu gimnazjalnego - z historii i WOSu-u.

Jak mówiła w rozmowie z TVN24 jedna z nauczycielek szkoły, powodem był brak egzaminatora zewnętrznego.

Pierwsza część egzaminu gimnazjalnego nie obyła się we wsi Owińska
Pierwsza część egzaminu gimnazjalnego nie obyła się we wsi Owińskatvn24
11:00

Anna Zalewska podczas konferencji prasowej mówiła także o wtorkowej propozycji premiera Mateusza Morawieckiego, który powiedział w telewizji państwowej, że chciałby, aby zaraz po świętach "nastąpiła w formule okrągłego stołu ogólnonarodowa debata o systemie oświaty".

Ten pomysł szefowa MEN oceniła jako "dobry". - Mam nadzieję, że zaproszeni siądą przy tym stole i będziemy mogli w miarę sprawnie i szybko móc podejmować różnego rodzaju decyzje - powiedziała minister.

10:54

Środowy egzamin gimnazjalny rozpoczął się w niemal wszystkich szkołach w województwie kujawsko-pomorskim - poinformowało Polską Agencję Prasową kuratorium oświaty w Bydgoszczy.

Jak wynika z informacji TVN24, egzamin nie odbył się w jednej szkole - w szkoły podstawowej w Podwiesku w powiecie chełmińskim.

Egzamin rozpoczął się o godzinie 9 we wszystkich szkołach w Toruniu i Włocławku (Kujawsko-Pomorskie) - podały władze obu miast. Z wcześniej przekazywanych informacji wynikało, że tak samo będzie w największym mieście regionu - Bydgoszczy.

W szkoły podstawowej w Podwiesku nie odbył się egzamin
W szkoły podstawowej w Podwiesku nie odbył się egzamintvn24
10:51

Szefowa MEN Anna Zalewska: nauczycielom wynagrodzenie za czas strajku się nie należy.

10:47

Szefowa MEN odniosła się podczas środowej konferencji prasowej także do stanowiska rzecznika praw dziecka Mikołaja Pawlaka, który we wtorek powiedział, że chce przesunięcia terminu składania dokumentów do szkół średnich.

- W tej chwili, ponieważ egzaminy przebiegają bez zakłóceń, nie ma przesłanek do tego, żeby podejmować tego rodzaju decyzje - oceniła Zalewska.

10:44

Zalewska dopytywana o powody, dla których egzaminy w trzech szkołach się nie odbyły, odpowiedziała, że być może po godz. 14, po zakończeniu egzaminów pojawią się szczegóły i będzie można udzielić pełnej informacji.

10:37

Jak powiedziała szefowa MEN, Centralne Komisje Egzaminacyjne, kuratoria oświaty, dyrektorzy szkół są przygotowani do przeprowadzenia egzaminów w czwartek i piątek.

- Oczywiście sytuację monitorujemy, jesteśmy bardzo czujni - dodała.

10:35

W środę po godzinie 10.30 na konferencji prasowej minister edukacji narodowej Anna Zalewska przekazała, że "w całej Polsce tylko w trzech szkołach doszło do nieprzewidzianych sytuacji".

Zalewska o egzaminach: tylko w trzech szkołach doszło do nieprzewidzianych sytuacji
Zalewska o egzaminach: tylko w trzech szkołach doszło do nieprzewidzianych sytuacjitvn24
10:29

Środowy egzamin gimnazjalny rozpoczął się o godzinie 9 we wszystkich szkołach w Toruniu i Włocławku (Kujawsko-Pomorskie) - wynika z informacji przekazanej przez Polską Agencję Prasową.

10:17

Jak dowiedziało się TVN24 od rzecznika mazowieckiego kuratorium oświaty, egzaminy w tym regionie odbywają się wszędzie bez przeszkód. Kuratorium nie otrzymało od dyrektorów szkół żadnej informacji o tym, że nie udało się skompletować komisji egzaminacyjnej.

10:13

W środę na egzaminie gimnazjalnym sprawdzana jest wiedza humanistyczna uczniów. W czwartek zmierzą się oni z egzaminem z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a w piątek przystąpią do egzaminu z języka obcego.

W trakcie egzaminów, podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia uczniowie otrzymają do rozwiązania dwa bloki zadań - pierwszy o godzinie 9, drugi o godzinie 11. Pomiędzy nimi będzie przerwa.

10:09

Nie mamy informacji, że w którejś ze szkół egzamin gimnazjalny się w środę nie rozpoczął - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu Marcjanna Klessa.

Na obszarze podległym OKE w Poznaniu znajdują się szkoły z województw: wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego.

Jak dodała Klessa, szczegółowe informacje o przeprowadzeniu egzaminu OKE będzie w stanie podać dopiero w środę po południu.

10:03

Jak relacjonował reporter TVN24 Daniel Stenzel, we wszystkich szkołach w Gdańsku rozpoczął się w środę egzamin gimnazjalny.

We wszystkich gdańskich szkołach rozpoczął się w środę egzamin gimnazjalny
We wszystkich gdańskich szkołach rozpoczął się w środę egzamin gimnazjalnytvn24
09:59

Egzamin gimnazjalny rozpoczął się w środę bez zakłóceń we wszystkich szkołach w Podlaskiem - poinformowała Polską Agencję Prasową Okręgowa Komisja Egzaminacyjna (OKE) w Łomży. W regionie do tego egzaminu przystąpiło ponad 10 tysięcy uczniów.

- Egzaminy rozpoczęły się, nie mam żadnej złej wieści, żeby w którejś ze szkół były zakłócenia - powiedziała w środę dyrektorka OKE w Łomży Jolanta Gołaszewska.

09:56

Ponad 13,3 tysiąca uczniów rozpoczęło w środę o godz. 9 na Warmii i Mazurach egzaminy gimnazjalne, mimo strajku nauczycieli. Według kuratorium i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, do środy rano nie napłynęły sygnały o nieprawidłowościach - podaje Polska Agencja Prasowa.

Dyrektor wydziału kształcenia, wychowania i opieki Małgorzata Hochleitner poinformowała PAP, że jeszcze we wtorek dyrektorzy szkół sygnalizowali problemy z uzupełnieniem komisji egzaminacyjnych. Takie kłopoty wystąpiły w szkołach w Olsztynie, Elblągu, Ornecie i Kętrzynie. Jak wskazała, składy komisji zostały uzupełnione przez nauczycieli emerytowanych oraz pracowników pedagogicznych, którzy zgłosili się kilka dni wcześniej, odpowiadając na apel kuratorium.

09:53

Wszystkie gimnazja w Radomiu przystąpiły do egzaminu gimnazjalnego - poinformowała w środę rano rzeczniczka prezydenta miasta Katarzyna Piechota-Kaim. Do egzaminu ma podejść 1784 gimnazjalistów.

09:52

Z informacji przekazanych TVN24 przez śląskie Kuratorium Oświaty - egzaminy na Śląsku przebiegają bez problemów.

Odbywają się one w ponad 700 gimnazjach i szkołach, w których są prowadzone klasy gimnazjalne. Przystąpiło do nich w regionie 38 tysięcy uczniów III klas gimnazjum.

09:51

W 168 szkołach województwa opolskiego w środę rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. Jak powiedział Polskiej Agencji Prasowej opolski kurator oświaty Michał Siek, tylko w jednej ze szkół w Kluczborku rozpoczęcie egzaminu opóźniło się ze względu na konieczność dojazdu wsparcia z Opola.

09:44

Jak poinformowało TVN24 Kuratorium Oświaty w Szczecinie, dotąd nie dostało żadnych sygnałów, by gdzieś były kłopoty z rozpoczęciem egzaminów gimnazjalnych w województwie zachodniopomorskim.

We wszystkich szczecińskich szkołach rozpoczął się w środę egzamin gimnazjalny
We wszystkich szczecińskich szkołach rozpoczął się w środę egzamin gimnazjalnytvn24
09:42

We wszystkich szkołach na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie egzaminy odbywają się bez przeszkód - przekazało TVN24 dolnośląskie kuratorium oświaty.

09:33

- Nie mam informacji, że dziś gdzieś egzamin mógłby się nie odbyć, ale tak naprawdę, z pełną odpowiedzialnością, będę mogła to potwierdzić, kiedy otrzymam od wszystkich dyrektorów informacje poprzez specjalną aplikacje internetową, że egzaminy się odbywają. Dyrektorzy mają taki obowiązek, prosiliśmy o to - powiedziała Polskiej Agencji Prasowe Anna Frenkiel, dyrektor OKE w Warszawie.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie swoim zasięgiem obejmuje województwo mazowieckie.

Frenkiel dopytywana, czy brak sygnałów od dyrektorów oznacza, że dyrektorzy szkół poradzili sobie z organizacją egzaminów mimo trwającego strajku nauczycieli odpowiedziała: "Gdyby coś się działo, powinnam o tym wiedzieć, a nie wiem". - Nie sądzę, by była szkoła, która ma problem, a nas o tym nie poinformowała - dodała.

09:30

Dziennikarz Mariusz Gierej z mPolska24.pl ocenił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24, że ofiarami konfliktów pomiędzy rządem a nauczycielami są dzieci.

09:24

- Jeżeli znalazło się 40 mld na cele stricte powiązane z kampanią wyborczą PiS-u, to nie wyobrażam sobie, jak mogłoby się nie znaleźć tych kilka być może kilkanaście miliardów potrzebnych na zmianę w oświacie - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 dziennikarz Łukasz Lipiński z Polityka.pl.

09:17

Szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 i tvn24.pl podkreślał, że uczniowie powinni przyjść na egzamin, niezależnie od sytuacji. Czytaj więcej >

09:15

Po godzinie 9. rozpoczęła się pierwsza część egzaminu gimnazjalnego dla uczniów III klas gimnazjalnych z siedmiu tysięcy szkół w całym kraju.

09:13

Rzeczniczka podkarpackiego kuratorium oświaty w Rzeszowie Mariola Kiełboń poinformowała Polską Agencję Prasową, że "na Podkarpaciu w środę rano rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne we wszystkich szkołach regionu".

09:04

W szkole podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 354 w Warszawie, która strajkuje, rozpoczął się w środę egzamin gimnazjalny. Bierze w nim udział 60 gimnazjalistów. Przeprowadzenie egzaminu było możliwe tylko dzięki temu, że dyrektor szkoły udało się zaprosić do komisji emerytowanych nauczycieli oraz katechetów.

W szkole strajkuje prawie 90 procent personelu - nauczycieli oraz pracowników administracyjno-biurowych. W proteście nie bierze udziału jedynie pięcioro nauczycieli. Są wśród nich osoby duchowne (siostra zakonna, która pracuje w bibliotece), katecheci oraz nauczyciel wspomagający.

08:55

Pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych. Reporterzy TVN24 sprawdzają sytuację w miastach.

08:51

Rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Poznania Joanna Żabierek przekazała telefonicznie w rozmowie z TVN24, że egzamin odbędzie się we wszystkich gimnazjach w Poznaniu.

08:51

Karolina Adamska z Kuratorium Oświaty w Poznaniu poinformowała Polską Agencję Prasową, że "na tę chwilę, po tym, jak jeszcze rano spłynęły do kuratorium informacje od dyrektorów placówek - we wszystkich szkołach w regionie mają odbyć się egzaminy".

Jak dodała, "dyrektorzy wszystkich 595 placówek w województwie, w których ma się odbyć egzamin gimnazjalny, zadeklarowali, że mają już powołane zespoły egzaminacyjne".

08:39

We wszystkich łódzkich gimnazjach udało się skompletować składy nadzorujące egzaminy. Poinformował o tym we wtorek wieczorem wiceprezydent Łodzi.

We wszystkich łódzkich gimnazjach skompletowano składy nadzorujące egzaminy
We wszystkich łódzkich gimnazjach skompletowano składy nadzorujące egzaminytvn24
08:33

Dyrektor szkoły podstawowej nr 8 w Szczecinie Krzysztof Ponikowski mówił w rozmowie z TVN24, że "praktycznie cała komisja składa się z nauczycieli spoza szkoły, tylko jednego swojego nauczyciela mam do dyspozycji, wiec niepewność jest duża".

"Praktycznie cała komisja składa się z nauczycieli spoza szkoły"
"Praktycznie cała komisja składa się z nauczycieli spoza szkoły"TVN4
08:29

Pozostało pół godziny do pierwszych egzaminów dla 350 tysięcy gimnazjalistów.

08:24

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk mówił w środę w RMF FM, że "dzisiaj rzeczywiście we wszystkich 16 województwach rozpoczną się egzaminy, chyba że wydarzą się jakieś ekstraordynaryjne sytuacje, ale liczymy, że do niczego takiego nie dojdzie".

Dworczyk: we wszystkich województwach rozpoczną się egzaminy
Dworczyk: we wszystkich województwach rozpoczną się egzaminyPoranna rozmowa RMF FM
08:19

Baszczyński zaznaczył także, że związkowcy są gotowi usiąść do rozmów. - Chciałbym przypomnieć, że my chcemy rozmawiać z premierem od 27 grudnia 2017 roku - dodał.

08:09

Wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Krzysztof Baszczyński w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 i tvn24.pl: Czekaliśmy, że na którejś konwencji PiS przynajmniej się momencik poświęci nauczycielom, temu, co się dzieje. Nauczyciele poczuli się dotknięci. Stąd jest tak ogromna determinacja środowiska.

08:03

W Gdańsku we wszystkich szkołach egzaminy odbędą się zgodnie z planem.

W Gdańsku egzaminy odbędą się zgodnie z planem
W Gdańsku egzaminy odbędą się zgodnie z planemtvn24
07:59

Smolik poinformował, że CKE będzie miała dane, ile osób nie przystąpiło w środę do egzaminu gimnazjalnego po godzinie 11 lub 12.

"Mogą być przypadki uczniów, którzy nie będą wiedzieli, czy przystąpią do egzaminu"
"Mogą być przypadki uczniów, którzy nie będą wiedzieli, czy przystąpią do egzaminu"tvn24
07:59

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pytany, czy CKE nie rozważało przełożenia terminu egzaminów, odpowiedział, że "jest to niemożliwe ze względów prawnych". Zauważył również, że strajk nauczycieli jest bezterminowy i trudno byłoby wybrać konkretny termin.

07:53

Dyrektor CKE powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 i tvn24.pl, że jeżeli zespół nadzorujący egzamin będzie powołany zgodnie z przepisami ustawy o systemie oświaty i rozporządzeń ministra edukacji narodowej, to nie ma żadnej podstawy do unieważnienia tego egzaminu.

07:50

Marcin Smolik zapewnił, że "w Warszawie egzaminy odbędą się bez problemu".

07:48

Dyrektor CKE zaznaczył, że "każdy nauczyciel może wejść do szkoły i powiedzieć: 'Okej, dzisiaj odstępuję od strajku, podpisuje listę obecności, a nie listę strajkową' i dyrektor ma zespół nadzorujący, może przeprowadzić egzamin".

07:43

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik mówił w drugiej części "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24 i tvn24.pl: Mamy pewność, że egzamin odbędzie się w zdecydowanej większości szkół. (…) Czy się odbędzie w każdej szkole, tego nie mogę obiecać.

07:38

Dyrektor gimnazjum nr 16 w Warszawie Monika Nawrocka mówiła w rozmowie z TVN24, że miała problemy ze skompletowaniem zespołów nadzorujących na egzamin.

Dyrektor warszawskiego gimnazjum miała problemy ze skompletowaniem zespołów nadzorujących
Dyrektor warszawskiego gimnazjum miała problemy ze skompletowaniem zespołów nadzorującychtvn24
07:27

Dyrektor Gimnazjum Dwujęzycznego im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie Przemysław Fabiański wyraził nadzieje, że egzamin odbędzie się bez problemów. Zaznaczył, że w komisjach egzaminacyjnych będą głównie katecheci z innych szkół.

W gimnazjum Chorzowie w komisjach egzaminacyjnych będą głównie katecheci
W gimnazjum Chorzowie w komisjach egzaminacyjnych będą głównie katechecitvn24
07:18

W środę uczniowie III klas gimnazjów przystąpią do części humanistycznej egzaminów. Rozpocznie się ona o godz. 9.

07:10

Rodzice uczniów, którzy przystępują w środę do egzaminów, tłumaczą swoim dzieciom, aby nie przejmowały się, jeśli egzaminy się nie odbędą. Jednocześnie wspierają strajk nauczycieli.

Rodzice gimnazjalistów o egzaminach
Rodzice gimnazjalistów o egzaminach
07:05

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapewnił we wtorek wieczorem na Twitterze, że w stolicy egzaminy odbędą się.

07:04

W komisji egzaminacyjnej w szkole podstawowej nr 103 w Warszawie zasiądzie cała dyrekcja, katecheci oraz emerytowani nauczyciele.

W Szkole Podstawowej Nr 103 w Warszawie egzaminy odbędą się bez przeszkód
W Szkole Podstawowej Nr 103 w Warszawie egzaminy odbędą się bez przeszkódtvn24
06:57

Uczniowie niepokoją się, że jeśli egzaminy się nie odbędą, będą musieli pisać je w drugim terminie.

Uczniowie niepokoją się o egzaminy
Uczniowie niepokoją się o egzaminy tvn24
06:53

Do środowego egzaminu gimnazjalnego przystępuje w całym kraju ponad 350 tysięcy uczniów III klas gimnazjalnych z 7 tysięcy szkół. Kuratorzy informują o ewentualnych problemach z przeprowadzeniem egzaminów.

06:45

Dziś pierwszy dzień egzaminów gimnazjalnych. Ponad 350 tysięcy uczniów III klas gimnazjalnych z siedmiu tysięcy szkół w całym kraju ma przystąpić do niego po godzinie 9. Uczniowie - nawet jeżeli nie są pewni tego, czy egzamin się odbędzie - mają obowiązek pojawić się w szkole.

06:43

Gościem pierwszej części "Rozmowy Piaseckiego" po godz. 7.30 w TVN24 i tvn24.pl będzie Krzysztof Baszczyński - wiceprezes ZNP, a drugiej Marcin Smolik - dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

06:29

We wtorek w "Faktach po Faktach" w TVN24 Dariusz Martynowicz, biorący udział w strajku nauczyciel jednego z krakowskich liceów, powiedział: - Ja protestuję w tym strajku w różnych sprawach - walczę o swoje prawa, o los swojej rodziny (...) ale walczę też o polską szkołę, o godność nauczycieli, ale walczę o to, by już nikt nigdy nie powiedział o mnie, że jestem terrorystą.

06:15

Reporterzy TVN24 sprawdzają w środę, jak szkoły przygotowały się do przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych. W szkole podstawowej nr 8 w Szczecinie - jak relacjonowała reporterka TVN24 Natalia Skawińska - egzaminy mają odbyć się bez problemu, podobnie jak w wielu innych placówkach w województwie zachodniopomorskim.

Problemy ze skompletowaniem komisji egzaminacyjnych na piątkowy egzamin zgłasza jednak kilka szkół w Koszalinie.

Szczecińskie szkoły są gotowe na egzaminy gimnazjalne
Szczecińskie szkoły są gotowe na egzaminy gimnazjalnetvn24
06:13

Termin strajku nauczycieli zbiega się z datami tegorocznych egzaminów: gimnazjalnego (10-12 kwietnia) i ósmoklasisty (15-17 kwietnia). Z kolei 6 maja zaczną się matury. Czy w szkołach, w których uczą się Wasze dzieci, odbędą się egzaminy? Poinformujcie nas w gorącym temacie Kontaktu 24 >. Czekamy na Wasze wiadomości.

8 kwietnia rozpoczął się bezterminowy strajk w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych nie osiągnęły porozumienia z rządem w sprawie postulatów nauczycieli. Według danych ZNP we wtorek rano strajk trwał w ponad 74 proc. placówek w Polsce.

Zobacz ile placówek bierze udział w strajku nauczycieli. Dane ZNP>

We wtorek odbyły się kolejne rozmowy związkowców z ZNP i FZZ ze stroną rządową. Rządzący ponowili wcześniejsze propozycje, związkowcy po raz kolejny je odrzucili.

- Jeżeli strona rządowa chciała dzisiaj z nami rozmawiać, to byliśmy absolutnie przekonani co do tego, że pojawią się propozycje, które będą choćby korespondowały z tym, o czym mówią związki zawodowe - powiedział Broniarz. Dodał, że ZNP i FZZ podtrzymują decyzję o kontynuacji strajku.

Szef Branży Oświaty, Nauki i Kultury FZZ Sławomir Wittkowicz dodał, że "spotkanie było stratą czasu. Rząd nie przedstawił żadnej nowej propozycji. Nie ma żadnych przesłanek do tego, żebyśmy rozważali zawieszenie strajku".

CZYTAJ: Strajk nauczycieli. RAPORT TVN24.PL

Na środę zaplanowany jest pierwszy z trzech egzaminów gimnazjalnych. Ze względu na strajk nauczycieli, w większości szkół - w tym także gimnazjów - zajęcia się nie odbywają. Kuratorzy na bieżąco informują o sytuacji w poszczególnych województwach, zaznaczając, że jest ona bardzo dynamiczna.

Czytaj, gdzie egzaminy się odbędą, gdzie będą zagrożone >

Solidarność podpisała porozumienie. Na co się zgodziła?

Porozumienie ze stroną rządową podpisali przedstawiciele oświatowej Solidarności.

Dlaczego NSZZ "Solidarność" przyjęła propozycje rządu i podpisała z nim porozumienie, mimo że jeszcze w piątek nie była zadowolona z przebiegu rozmów?

- Ponieważ zostały zrealizowane nasze postulaty, wszystkie praktycznie. Rada krajowa w piątek zadecydowała, że jest to taki kompromis, na jaki się można zgodzić. Mamy sto procent skuteczności negocjacji - oznajmił Ryszard Proksa, szef nauczycielskiej Solidarności.

Radość z pięciopunktowego porozumienia z Solidarnością wyraziła wicepremier Beata Szydło. Przypomniała, że pensje nauczycieli zostały odmrożone w 2017 r., a od 2018 r. rząd realizuje program podwyżek dla nauczycieli. Wicepremier wyjaśniła, że strona rządowa "wychodząc naprzeciw oczekiwaniom strony oświatowej", zaproponowała przyspieszenie i zwiększenie podwyżek.

NAUCZYCIELE STRAJKUJĄ, SZKOŁA ZAMKNIĘTA? POINFORMUJ NAS O TYM >

Autor: akr/adso / Źródło: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości

Z danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wynika, że w czasie powodzi do piątku ewakuowanych zostało 9113 osób. Najwięcej takich akcji strażacy podjęli w województwie opolskim.

Ile osób ewakuowano dotąd podczas powodzi. Dane MSWiA

Ile osób ewakuowano dotąd podczas powodzi. Dane MSWiA

Źródło:
PAP

Powódź w Polsce trwa. Fala przechodzi aktualnie przez Ścinawę (województwo dolnośląskie). We Wrocławiu stany wody powoli opadają, fala powodziowa kulminuje w Brzegu Dolnym - poinformował w sobotę w nocy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Stany alarmowe zostały przekroczone na 35 stacjach hydrologicznych w dorzeczu Odry - dodał. Burmistrz gminy Wołów poinformował, że zdecydowano o zejściu wojska z wałów w związku z tym, że służby nie były w stanie opanować przesiąków. Podjęto decyzję o ułożeniu drugiej linii wałów. Przyznał, że zagrożona jest dolna część Prawikowa.

Powódź w Polsce trwa. IMGW: stany wody we Wrocławiu powoli opadają

Powódź w Polsce trwa. IMGW: stany wody we Wrocławiu powoli opadają

Źródło:
tvn24.pl, TVN24., PAP

Fala wezbraniowa na Odrze przechodzi przez Brzeg Dolny i Ścinawę w województwie dolnośląskim. Poziom wody w drugim z tych miast ma osiągnąć szczyt w nocy z piątku na sobotę i będzie przekraczać stan alarmowy o blisko trzy metry - wynika z prognozy IMGW. Na nadejście fali szykują się województwo lubuskie i zachodniopomorskie.

Fala wezbraniowa na Odrze. Prognozy IMGW

Fala wezbraniowa na Odrze. Prognozy IMGW

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW, PAP

Slalomem wyprzedzał inne auta, w tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku pędził prawie 300 km/h i wszystko nagrywał. Motocyklista sam opublikował film ze swojej niebezpiecznej jazdy w mediach społecznościowych. Nagranie po tym, gdy napisały o tym media, zostało usunięte. Policja zatrzymała podejrzewanego kierowcę.

Jechał prawie 300 km/h tunelem, pochwalił się nagraniem. Policja zatrzymała podejrzewanego motocyklistę

Jechał prawie 300 km/h tunelem, pochwalił się nagraniem. Policja zatrzymała podejrzewanego motocyklistę

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci 37-latka, który zmarł w nocy z czwartku na piątek w celi Komendy Powiatowej Policji w Tczewie (woj. pomorskie). Kilka godzin wcześniej mężczyzna został zatrzymany za posiadanie narkotyków i miał coś połknąć na widok policjantów.

Podczas zatrzymania "coś połknął na widok policjantów". Kilka godzin później zmarł w celi

Podczas zatrzymania "coś połknął na widok policjantów". Kilka godzin później zmarł w celi

Źródło:
PAP, Radio Gdańsk

Beko Europe zamierza zamknąć swoją fabrykę w Łodzi. Pracę ma stracić 1100 osób. W piątek przeciwko tej decyzji protestowali pracownicy zakładu. - Walczymy o dalszą działalność fabryki i nasze miejsca pracy. A jeśli się nie uda, o godne odprawy - powiedział szef Solidarności w łódzkich zakładach Beko Sebastian Graczyk.

Gigant zamyka fabrykę w Polsce. "Miały być miód i mleko, zostało grupowe zwolnienie"

Gigant zamyka fabrykę w Polsce. "Miały być miód i mleko, zostało grupowe zwolnienie"

Źródło:
PAP

Antoni Fałat nie żyje. Jeden z najbardziej cenionych malarzy współczesnych miał 81 lat. O jego śmierci poinformowała w piątek Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Antoni Fałat nie żyje. Ceniony malarz współczesny miał 81 lat

Antoni Fałat nie żyje. Ceniony malarz współczesny miał 81 lat

Źródło:
PAP

- Potwierdzam, że chwilę po godzinie 12 otrzymałem taką informację od jednej z redaktorek lokalnego portalu. Ale też nie mogłem do końca dać wiary tym informacjom - mówił w TVN24 burmistrz Kłodzka (Dolny Śląsk) Michał Piszko, który o pęknięciu tamy w pobliskiej miejscowości - co skutkowało zalaniem jego miasta - dowiedział się nie od władz powiatowych ani od Wód Polskich. Te natomiast wyjaśniają, że "w momencie awarii wystąpił całkowity brak łączności telefonicznej i komunikacji w całym regionie".

"Takiej informacji nie znaleźliśmy". Burmistrz Kłodzka o tym, jak dowiedział się o nadciągającej fali

"Takiej informacji nie znaleźliśmy". Burmistrz Kłodzka o tym, jak dowiedział się o nadciągającej fali

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

W związku z powodziami w południowo-zachodnich częściach Polski rząd wprowadził stan klęski żywiołowej na terenie niektórych powiatów. Gdzie w tej chwili obowiązuje i czego mogą się spodziewać mieszkańcy?

Sprawdź, gdzie obowiązuje stan klęski żywiołowej. Lista powiatów i mapa

Sprawdź, gdzie obowiązuje stan klęski żywiołowej. Lista powiatów i mapa

Źródło:
tvn24.pl

Przez Wrocław i Brzeg Dolny (Dolnośląskie) w piątek przechodzi fala wezbraniowa na Odrze. Na nadejście wielkiej wody szykują się już Lubuskie i Zachodniopomorskie. Polska walczy z powodzią prawie od tygodnia - po ulewnych deszczach wywołanych przez niż Boris.

Tak Odrą przepływa wielka woda

Tak Odrą przepływa wielka woda

Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP

Czy najbogatsza partia polityczna w Polsce powinna zwoływać konferencję prasową, by pokazać, co wysyła powodzianom? Przy okazji prezes PiS krytykował obecność przedstawicieli władz państwowych na terenach powodziowych. W dniu, w którym akurat pojechał tam prezydent Andrzej Duda.

Kaczyński o obecności polityków na terenach powodziowych: ma charakter propagandowy

Kaczyński o obecności polityków na terenach powodziowych: ma charakter propagandowy

Źródło:
Fakty TVN

- Powódź w Polsce uderzyła także w szkolnictwo. Dzisiaj nieczynnych było 431 szkół, przy czym część zdecydowała się na działanie online. Zniszczonych placówek, gdzie nie mogą się odbywać zajęcia, jest według naszych szacunków ponad dwieście - powiedziała w "Faktach po Faktach" ministra edukacji Barbara Nowacka.

Ministra edukacji o sytuacji na terenach dotkniętych powodziami. "Są szkoły kompletnie zdewastowane"

Ministra edukacji o sytuacji na terenach dotkniętych powodziami. "Są szkoły kompletnie zdewastowane"

Źródło:
TVN24

- Są dwa sposoby usunięcia skutków powodzi: albo odsunięcie ludzi od rzeki, albo rzeki od ludzi - mówił w "Tak jest" były zastępca Komendanta Głównego Straży Pożarnej generał Ryszard Grosset. Zaznaczył przy tym, że pierwszego scenariusza nie da się z sukcesem zrealizować, ponieważ rzeki upominają się o swoje stare koryta. Ekspert pozytywnie oceniał działania władz i służb w sprawie klęski żywiołowej, która nawiedziła południe i zachód Polski.

Generał Grosset: Są dwa sposoby usunięcia skutków powodzi. Ale pierwszy się nie powiedzie

Generał Grosset: Są dwa sposoby usunięcia skutków powodzi. Ale pierwszy się nie powiedzie

Źródło:
TVN24

Samolot linii Scandinavian Airlines (SAS) musiał awaryjnie lądować po tym, jak w trakcie lotu z posiłku jednej z pasażerek wyskoczyła mysz. Podróżujący do Hiszpanii odwiedzili tym samym na moment Danię.

Żywa mysz w posiłku. Samolot lądował awaryjnie

Żywa mysz w posiłku. Samolot lądował awaryjnie

Źródło:
BBC

Władimir Putin może stwarzać warunki pod przyszłą rosyjską agresję przeciwko państwom bałtyckim pod pozorem obrony obwodu królewieckiego - stwierdził w najnowszej analizie Instytut Studiów nad Wojną (ISW), odnosząc się do ostatnich wypowiedzi rosyjskiego dyktatora.

ISW analizuje słowa Putina. "Może stwarzać warunki pod przyszłą rosyjską agresję przeciwko państwom bałtyckim"

ISW analizuje słowa Putina. "Może stwarzać warunki pod przyszłą rosyjską agresję przeciwko państwom bałtyckim"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Łukasz Ż. został zatrzymany w szpitalu w Lubece. Odbyło się już posiedzenie przed sądem niemieckim. - Ż. został aresztowany, nie wyraził zgody na przyspieszoną ekstradycję do Polski - zaznaczył Piotr Skiba, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. W sprawie jest już sześciu podejrzanych.

Łukasz Ż. zatrzymany w szpitalu w Lubece. W sprawie jest już sześciu podejrzanych

Łukasz Ż. zatrzymany w szpitalu w Lubece. W sprawie jest już sześciu podejrzanych

Źródło:
tvnwarszawa.pl/PAP

Zaniepokojona kobieta zawiadomiła policję, że z jednego z mieszkań w bloku dobiega płacz i krzyk dziecka. Policjanci zauważyli małą dziewczynkę stojącą w oknie. Płakała i wołała o pomoc. Okazało się, że jej matka poszła do znajomego "na piwo". Pijana była też matka, której dwuletni synek bawił się sam nad stawem. Nie widziała w tym nic złego, bo "był tam nie po raz pierwszy i nigdy nie wpadł".

W nocy usłyszała krzyk dziecka, w oknie zobaczyli zapłakaną dziewczynkę

W nocy usłyszała krzyk dziecka, w oknie zobaczyli zapłakaną dziewczynkę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pogoda na przełomie lata i jesieni może zaskoczyć. Czekają nas pełne słońca i bardzo ciepłe dni. Temperatura sięgnie aż 26 stopni Celsjusza. Opady deszczu wrócą w następnym tygodniu.

Wkrótce pogoda zacznie się wyraźnie zmieniać

Wkrótce pogoda zacznie się wyraźnie zmieniać

Źródło:
tvnmeteo.pl

Oszuści przekonali 77-latka, że jego pieniądze są zagrożone. Wpłacił na wskazane przez nich konto 100 tysięcy złotych. W tym celu pojechał, tak jak mu kazali, do banku w Radomiu. To był jednak dopiero początek, miał zrobić kolejny przelew - na 1,5 miliona złotych. Tym razem w banku w Warszawie.

Wpłacił 100 tysięcy złotych, miał zrobić przelew na 1,5 miliona. Powstrzymali go w ostatniej chwili

Wpłacił 100 tysięcy złotych, miał zrobić przelew na 1,5 miliona. Powstrzymali go w ostatniej chwili

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowca toyoty uderzył w łosia, a gdy pomagały mu inne osoby, wjechał w nie kierujący volvo. W konsekwencji siedem osób trafiło do szpitali. Policja apeluje o ostrożność na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Wjechał w grupę osób udzielających pomocy kierowcy po zderzeniu z łosiem

Wjechał w grupę osób udzielających pomocy kierowcy po zderzeniu z łosiem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Barbara Nowacka i Katarzyna Kotula według neo-KRS nie są ministrami, bo składając przysięgę użyły feminatywów. To prowadzi upolitycznioną Radę do wniosku, że obecny rząd "nie jest organem tożsamym do Rady Ministrów, o jakiej stanowi Konstytucja".

Neo-KRS: kobiety, które użyły feminatywów w czasie ślubowania, nie są ministrami

Neo-KRS: kobiety, które użyły feminatywów w czasie ślubowania, nie są ministrami

Źródło:
tvn24.pl

Policjanci ze Śródmieścia prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży z włamaniem w jednym z hoteli. Łupem sprawcy padł zegarek o wartości 300 tysięcy złotych.

Z hotelu zniknął zegarek o wartości 300 tysięcy złotych. Szukają mężczyzny ze zdjęcia

Z hotelu zniknął zegarek o wartości 300 tysięcy złotych. Szukają mężczyzny ze zdjęcia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana, co oznacza, że kumulacja po raz kolejny wzrośnie. W Polsce najwyższa była wygrana trzeciego stopnia w wysokości prawie 1,3 miliona złotych. Oto liczby, które wylosowano 20 września 2024 roku.

Wyniki Eurojackpot z 20 września. Jakie liczby padły podczas losowania?

Wyniki Eurojackpot z 20 września. Jakie liczby padły podczas losowania?

Źródło:
tvn24.pl

Przy przystanku w Brzezinach w powiecie mińskim znaleziono martwego noworodka. 18-latka z Ukrainy przyznaje, że doszło do porodu i że zaniosła dziecko do kosza na śmieci. Twierdzi, że dziecko urodziło się martwe, co – jak wynika z opinii biegłego – jest nieprawdą. Prokuratura oskarżyła kobietę o dzieciobójstwo, jednak nie wyklucza, że dojdzie do zmiany kwalifikacji czynu na zabójstwo. Podejrzana trafiła do aresztu.

Urodziła w hostelu, potem zaniosła noworodka do kosza na śmieci. Jest decyzja o aresztowaniu 18-latki

Urodziła w hostelu, potem zaniosła noworodka do kosza na śmieci. Jest decyzja o aresztowaniu 18-latki

Źródło:
tvn24warszawa.pl

Kesaria Abramidze została w środę śmiertelnie pchnięta nożem w swoim mieszkaniu w Tbilisi - informuje BBC powołując się na lokalne służby. We wtorek gruziński parlament uchwalił ustawę wymierzoną w społeczność LGBT.

Transpłciowa modelka zabita we własnym domu. Dzień wcześniej przyjęto prawo wymierzone w społeczność LGBT

Transpłciowa modelka zabita we własnym domu. Dzień wcześniej przyjęto prawo wymierzone w społeczność LGBT

Źródło:
BBC, PAP

Fourna, wyludniająca się wioska w centralnej Grecji, poszukuje nowych mieszkańców - rodzin z dziećmi. Miejscowość oferuje zakwaterowanie, pracę dla co najmniej jednej osoby i pieniądze na dobry start w nowym miejscu. Są już pierwsze zgłoszenia. - Mam nadzieję, że się rozrośniemy - komentuje miejscowy duchowny Konstantinos Dusikos.

Wioska szuka mieszkańców. Oferuje zakwaterowanie, pracę i pieniądze na start

Wioska szuka mieszkańców. Oferuje zakwaterowanie, pracę i pieniądze na start

Źródło:
PAP, Euronews, Reuters
Jak sądy skazywały Łukasza Ż.? Dotarliśmy do wyroków

Jak sądy skazywały Łukasza Ż.? Dotarliśmy do wyroków

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Południowo-zachodnia Polska mierzy się z powodzią. Na wielu terenach trwa walka z żywiołem, w innych miejscach mieszkańcy przygotowują się do nadejścia wielkiej wody lub usuwają skutki kataklizmu. Są miejscowości niemal doszczętnie zniszczone. Jak o tej dramatycznej sytuacji rozmawiać z dziećmi? O czym pamiętać, by nie wzmagać w nich lęku? Na te pytania odpowiada w rozmowie z tvn24.pl Marta Wojtas, psycholożka z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Jak rozmawiać z dziećmi o powodzi? Psycholog wskazuje "kluczowy element"

Jak rozmawiać z dziećmi o powodzi? Psycholog wskazuje "kluczowy element"

Źródło:
tvn24.pl

Policja wystawia mandaty kierowcom, którzy zaparkowali w niedozwolonym miejscu, chcąc uchronić auta przed powodzią - zaalarmowano wrocławian w czasie, gdy przez miasto przechodziła kulminacyjna fala powodziowa. Według innych przekazów za to samo mandaty wystawiała straż miejska. Obie służby tłumaczą procedury i uspokajają, że mandatów nie wystawiono.

Mandaty dla "kierowców, którzy chcieli uchronić auta przed powodzią"? Wyjaśniamy

Mandaty dla "kierowców, którzy chcieli uchronić auta przed powodzią"? Wyjaśniamy

Źródło:
Konkert24

Film o przyjaciółkach podejmujących pracę w pubie podczas podróży przez Australię, kultowa komedia o pogromcach duchów, a może serial o słynnym Gotham? Oto pięć godnych uwagi tytułów, które od piątku można obejrzeć na platformie Max.

Kultowa komedia i inne hity na weekend. Top 5 nowości na platformie Max

Kultowa komedia i inne hity na weekend. Top 5 nowości na platformie Max

Źródło:
tvn24.pl

"Drużyna A(A)" to druga fabuła w dorobku Daniela Jaroszka, który polską publiczność zachwycił filmem "Johnny". W jego najnowszym komediodramacie zagrali między innymi: Magdalena Cielecka, Danuta Stenka, Łukasz Simlat, Michał Żurawski i Mikołaj Kubacki. "Drużyna A(A)" od piątku w kinach.

"Drużyna A(A)" Daniela Jaroszka w kinach. Film, który pozwala "włożyć własne historie". "Przywraca wiarę w ludzi"

"Drużyna A(A)" Daniela Jaroszka w kinach. Film, który pozwala "włożyć własne historie". "Przywraca wiarę w ludzi"

Źródło:
tvn24.pl