W budżecie państwa brakuje pieniędzy, jednak marszałek Sejmu nie tylko znalazł je na podwyżki dla swoich podwładnych, ale też zaproponował budowę ogrodzenia wokół całego terenu parlamentu - pisze "Fakt".

Gdyby zsumować wszystkie żądania pracowników, pomysły polityków i uchwalone już ustawy, wydatki budżetu stopniowo rosłyby tak, że za kilka lat byłyby wyższe o 110 mld zł rocznie - pisze "Rzeczpospolita".

Przysmaki polskiej kuchni podawane tylko przez ładne kelnerki w regionalnych strojach. Piłkarskich kibiców Euro 2012 po nerwach na stadionach na pożywny posiłek do swoich restauracji zaprosi prałat Henryk Jankowski.

40 hektarów konopii odkryto we wsi Gołębiowo Średnie koło Gdańska. Policja sprawdza, czy są to konopie indyjskie, czy przemysłowe.

Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu czterokrotnie skazał Polskę za naruszenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Skarb państwa zapłaci w sumie 9,5 tysiąca euro zadośćuczynienia.

Ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu miała 43-letnia lekarka Ewa S., która przyjmowała pacjentów w przychodni w Sztabinie (Podlaskie).

Prałat Henryk Jankowski chce otworzyć sieć własnych klubo-kawiarni. Myśli też o własnych perfumach, a nawet całej linii kosmetyków. Marzy mu się także film biograficzny.

Komenda Główna Policji przyjrzy się działaniom olsztyńskich funkcjonariuszy prowadzących dochodzenie w sprawie zaginięcia 17-letniej Małgosi. Dziewczyna, którą w ubiegłym tygodniu znaleziono nieprzytomną na torowisku zmarła przedwczoraj w szpitalu.

Minister kultury Kazimierz Michał Ujazdowski wystąpił do Rządowego Centrum Legislacji, by wstrzymało publikację rozporządzenia ministra edukacji dotyczącego nowej listy lektur szkolnych, do czasu wyjaśnienia rozbieżności tej sprawie - powiedział tvn24.pl rzecznik resortu Jan Kasprzyk.

- Mam nadzieje, że jutro uda się porozumieć - powiedział we wtorek minister Religa w przerwie spotkania z pielęgniarkami. Szef resortu zdrowia przedstawił strajkującym nowe ustawowe propozycje. - Jeśli premier zaakceptuje nasze uzgodnienia z ministrem, zwiniemy "białe miasteczko" - mówią pielęgniarki.

Wicepremier i minister edukacji Roman Giertych (LPR) przedstawił nową listę lektur obowiązkowych. Nowy kanon zakwestionował Kazimierz Michał Ujazdowski - szef resortu kultury, który poprosił o wstrzymanie publikacji rozporządzenia Giertycha do czasu wyjaśnienia sprawy przez premiera

- Prawdziwymi ofiarami ojca Rydzyka nie są obrażani przez niego biskupi, dziennikarze czy politycy. Największą krzywdę wyrządza prostym ludziom, którzy zawierzyli mu, że mówi w imieniu Kościoła. Bo właśnie każdą krytykę swojej osoby przedstawia on jako atak na Kościół - pisze Tomasz Sakiewicz w liście do papieża Benedykta XVI.

Na spotkanie na dywaniku u szefa rządu minister sportu musi jeszcze poczekać. Rzecznik rządu Jan Dziedziczak potwierdza, że premier najpierw zapozna się z materiałami CBA, a potem "dokładnie przepytany z całej sprawy" będzie minister Lipiec.

Posłanka PO Julia Pitera będzie rywalką wiceprezesa Izby Jacka Jezierskiego w sejmowym głosowaniu na prezesa Najwyższej Izby kontroli. Decyzję posłowie podejmą już w piątek.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zobowiązała przewodniczącą Rady do wypowiedzenia Poczcie Polskiej umowy, w ramach której pobierała ona opłaty abonamentowe - dowiedział się portal tvn24.pl. Rada nie zgadza się na - jej zdaniem - za dużą prowizję pobieraną przez pocztowego monopolistę.

Sześciu działaczy Greenpeace, którzy weszli na teren Elektrowni Bełchatów usłyszało zarzuty „naruszenia miru domowego”. Grozi im za to rok więzienia.

Nie będę komentować medialnego rejwachu, to jakieś nieporozumienie - tak najczęściej minister Anna Fotyga kwitowała pytania przewodniczącego sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Pawła Zalewskiego (PiS) o szczyt w Brukseli.

Dwie jednostki straży pożarnej przez pół godziny gasiły płonącą ciężarówkę na drodze krajowej nr 1 w okolicach Pszczyny.