Jarosław Kaczyński zawiesił wiceszefa PiS Pawła Zalewskiego w prawach członka partii do czasu podjęcia decyzji przez sąd koleżeński - poinformował rzecznik dyscypliny PiS Karol Karski.

Szefowa UKIE Ewa Ośniecka-Tamecka nie potwierdza informacji o zamiarach złożenia dymisji, jednak zapowiada, że w przyszłym tygodniu będzie rozmawiać z premierem Jarosławem Kaczyńskim.

W ponad 20 polskich placówkach dyplomatycznych nie ma ambasadorów. - To działanie przeciwko polskim interesom - zarzuca MSZ poseł SLD Tadeusz Iwinski.

Mam nadzieję, że umowa dżentelmeńska w sprawie kompromisu Joaniny dojdzie do skutku, ale to naprawdę nie jest najważniejsza sprawa - powiedział w TVN 24 Maciej Łopiński

Gang, który usiłował sprzedać kobiety do domów publicznych na Zachodzie, jest już w rękach policji. Za handel ludźmi czterem z dziewięciu zatrzymanych grozi minimum 3 lata więzienia.

Wicepremier Zyta Gilowska jest w szpitalu na corocznych badaniach po operacji serca. Wbrew doniesieniom prasy, nie jest ciężko chora - powiedział w TVN24 rzecznik ministerstwa finansów Jakub Lutyk.

W PiS trwa rywalizacja o organizację mistrzostw Euro 2012. Ma na to ochotę zarówno szefowa gabinetu prezydenta Elżbieta Jakubiak, jak i eurodeputowani PiS Adam Bielan i Michał Kamiński

Pilnie potrzebne "wszelkie informacje" o strajkujących pielęgniarkach? Policjanci z Warszawy i okolic mają uruchomić swoich OZI i przesyłać do centrali notatki dotyczące protestujących pracowników służby zdrowia i wspierających ich środowisk - twierdzi "Gazeta Wyborcza".

- Dla kariery nie ulegajmy politycznym naciskom - apeluje Stowarzyszenie Prokuratorów RP. - Jesteśmy prokuratorami Rzeczypospolitej Polskiej, a nie partii, rządów czy ministrów - cytuje zrzeszonych w stowarzyszeniu prokuratorów "Gazeta Wyborcza"

Czy bełchatowski szpital wojewódzki podzieli los warszawskiej placówki przy ul. Barskiej? Kierownictwo szpitala dziś podejmie decyzję na temat przewiezienia pacjentów do innych miejsc.