Gang, który usiłował sprzedać kobiety do domów publicznych na Zachodzie, jest już w rękach policji. Za handel ludźmi czterem z dziewięciu zatrzymanych grozi minimum 3 lata więzienia.

Wicepremier Zyta Gilowska jest w szpitalu na corocznych badaniach po operacji serca. Wbrew doniesieniom prasy, nie jest ciężko chora - powiedział w TVN24 rzecznik ministerstwa finansów Jakub Lutyk.

W PiS trwa rywalizacja o organizację mistrzostw Euro 2012. Ma na to ochotę zarówno szefowa gabinetu prezydenta Elżbieta Jakubiak, jak i eurodeputowani PiS Adam Bielan i Michał Kamiński

Pilnie potrzebne "wszelkie informacje" o strajkujących pielęgniarkach? Policjanci z Warszawy i okolic mają uruchomić swoich OZI i przesyłać do centrali notatki dotyczące protestujących pracowników służby zdrowia i wspierających ich środowisk - twierdzi "Gazeta Wyborcza".

- Dla kariery nie ulegajmy politycznym naciskom - apeluje Stowarzyszenie Prokuratorów RP. - Jesteśmy prokuratorami Rzeczypospolitej Polskiej, a nie partii, rządów czy ministrów - cytuje zrzeszonych w stowarzyszeniu prokuratorów "Gazeta Wyborcza"

Czy bełchatowski szpital wojewódzki podzieli los warszawskiej placówki przy ul. Barskiej? Kierownictwo szpitala dziś podejmie decyzję na temat przewiezienia pacjentów do innych miejsc.

Sejm rozpatrzy dzisiaj przygotowane przez PiS i PO projekty zmian w konstytucji wprowadzające zakaz kandydowania dla osób skazanych.

Informując o współpracy niektórych osób z SB, trzeba brać pod uwagę okoliczności, w jakich do niej doszło - uważa działająca w archidiecezji krakowskiej Komisja "Pamięć i Troska".

Dopiero po przedstawieniu protestującym przed Kancelarią Premiera pielęgniarkom wyników rozmów z ministrem zdrowia mają one zadecydować, czy zlikwidują "białe miasteczko" - zapowiada szefowa OZZPiP Dorota Gardias.