USA

USA

W wygłoszonym we wtorek orędziu o stanie państwa prezydent USA Donald Trump zwracał się w stronę demokratycznej opozycji w pojednawczym tonie, ale równocześnie pokazał, że nie zamierza iść na ustępstwa w sprawie imigracji i muru na granicy z Meksykiem - oceniła w środę amerykańska prasa.

Irańczycy, w tym nasi żydowscy rodacy, upamiętniają 40 lat postępu mimo presji wywieranej przez USA - oświadczył minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif w środę w reakcji na orędzie o stanie państwa Donalda Trumpa. Prezydent USA zarzucił Teheranowi "groźby ludobójstwa pod adresem narodu żydowskiego".

W dorocznym orędziu o stanie państwa prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wezwał kongresmenów do ponadpartyjnej współpracy i odrzucenia "polityki zemsty". Tymi słowami wywołał entuzjastyczną reakcję siedzącej za nim Nancy Pelosi, przewodniczącej Izby Reprezentantów i jednej z liderek Partii Demokratycznej, często krytykującej Trumpa za podsycanie politycznej nienawiści.

Prezydent Donald Trump wygłosił w nocy z wtorku na środę polskiego czasu doroczne orędzie o stanie państwa. - Chcę, by do naszego kraju przybywali migranci w jak największej ilości, ale muszą tu przyjeżdżać legalnie - zaznaczył amerykański przywódca. Zaapelował do przedstawicieli obu partii, republikanów i demokratów, by wznieśli się ponad podziały i bronili granicy USA.

Nowe rosyjskie pociski rakietowe, zapowiedziane przez prezydenta Władimira Putina w związku ze wstrzymaniem udziału USA oraz Rosji w układzie INF, powinny zostać opracowane w latach 2019-20 - oświadczył we wtorek minister obrony Rosji Siergiej Szojgu.

W obszernym wywiadzie dla telewizji CBS News prezydent USA Donald Trump powiedział, że wysłanie amerykańskich wojsk do pogrążonej w kryzysie politycznym Wenezueli "jest opcją". Przekazał, że odrzucił prośbę wenezuelskiego prezydenta Nicolasa Maduro o spotkanie.

Oscarowa gala zbliża się wielkimi krokami, ale scena, którą odegrał pracownik z New Jersey raczej nie zyska uznania członków Akademii Filmowej. 57-latek chciał uzyskać odszkodowanie za wypadek w pracy, ale zamiast tego trafił do aresztu. Całe zdarzenie zarejestrowały bowiem kamery monitoringu. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.