Najnowsze

Najnowsze

Elektryczna syrena na polskich drogach. "Wszystkim się dobrze kojarzy ten model"

Elektryczna syrena - taki samochód powstał w Łodzi. Na razie istnieje tylko jeden egzemplarz na bazie słynnej 105, ale nie jest powiedziane, że nie będzie więcej. - Syrena to w zasadzie jedyne w pełni polskie auto. Poza tym wszystkim się dobrze kojarzy ten model. Dlatego wybraliśmy syrenę - wyjaśnia konstruktor Paweł Adamski. Materiał "Raportu" w TVN Turbo.

Belka o "największym dla ekonomisty grzechu obecnej władzy"

- Nie wiem, kto doradza panu prezesowi Kaczyńskiemu, ale to nie są dobrzy ekonomiści - powiedział w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 Marek Belka, były prezes NBP, eurodeputowany SLD i były premier. Jego zdaniem, propozycja zwiększenia płacy minimalnej do 4 tysięcy złotych "oznacza najprawdopodobniej znacznie większą inflację, masowe bankructwa drobnych przedsiębiorstw i zmniejszenie skłonności wszystkich przedsiębiorstw do podejmowania inwestycji".

Podwyżka pensji minimalnej. Ministerstwo podało, ile mają zyskać pracownicy

Ponad 6 miliardów złotych - tyle ma kosztować przedsiębiorstwa podwyżka płacy minimalnej w 2020 roku. Obywatele mają zaś zyskać 4,7 miliarda złotych - wynika z oceny skutków regulacji. W ocenie ministerstwa rodziny, wzrost kwoty minimalnego wynagrodzenia nie powinien negatywnie wpłynąć na rynek pracy w Polsce. Resort zaznaczył jednak, że zgodnie z teorią zbyt gwałtowne podwyżki płacy minimalnej mogą niekorzystnie oddziaływać na gospodarkę.

"Totalna awaria" w dużym banku usunięta

Problemy z płatnościami kartami płatniczymi oraz z wypłatami z bankomatów - to utrudnienia, z jakimi zmagali się w piątkowy poranek klienci ING Banku Śląskiego. Przed godziną 11 biuro prasowe ING Banku Śląskiego poinformowało Polską Agencję Prasową o usunięciu awarii.

NIK o odcinkowym pomiarze prędkości. Ponad połowa mandatów się przedawniła

Spośród 204 tysięcy zarejestrowanych i zweryfikowanych wykroczeń popełnionych w latach 2015-2017 na odcinkach dróg objętych odcinkowym pomiarem prędkości, w Generalnym Inspektoracie Transportu Drogowego dopuszczono do przedawnienia aż 115 tysięcy spraw - informuje Najwyższa Izba Kontroli. Jak zaznaczono w raporcie, głównym powodem były braki kadrowe.

Google zapłaci Francji miliard euro

Google zapłaci blisko miliard euro kary. Na taką ugodę technologiczny gigant poszedł z francuską prokuraturą w toczącym się od 2015 roku dochodzeniu w sprawie unikania płacenia podatków. Według francuskiego rządu sprawa może być precedensowa. Kwota jest i tak mniejsza od tej, której początkowo domagał się francuski resort finansów.

Miliardy złotych wypłat. Najnowszy raport od ubezpieczycieli

W pierwszym półroczu tego roku Polacy otrzymali 20,6 miliarda złotych z tytułu ubezpieczeń – poinformowała Polska Izba Ubezpieczeń. Jak wyliczyła PIU, każda godzina to aż milion złotych wypłat, przeznaczonych na odszkodowania z OC dla poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Niemiecka sieć chce przejąć pięć sklepów Tesco. Oto lista

Sieć sklepów Kaufland chce przejąć pięć lokalizacji należących do Tesco Polska. Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafiły już odpowiednie wnioski w tej sprawie. W ostatnich miesiącach Tesco informowało o planach likwidacji kilkudziesięciu placówek w Polsce.

Logowanie, płatności kartą, dostęp do rachunku. Duże zmiany dla klientów banków

W najbliższą sobotę mija termin, do kiedy wszystkie banki muszą dostosować swoje systemy do unijnej dyrektywy PSD2. Dotyczy ona wszystkich usług płatniczych. Ma być bezpieczniej, ale kosztem wygody. Częściej niż dotąd trzeba będzie podawać PIN przy płaceniu kartą. Dodatkowe zabezpieczenia pojawią się przy zakupach w sklepie internetowym. Opisujemy główne zmiany.

Motoryzacyjne hity z Frankfurtu

Targi motoryzacyjne we Frankfurcie zdominowały premiery samochodów elektrycznych. Wśród zaprezentowanych nowości są Porsche Taycan czy przeznaczony dla masowego odbiorcy hatchback Volkswagena - ID.3. Na targach zabrakło jednak kilku dużych producentów, takich jak Toyota czy Fiat Chrysler Automobiles.

Apel do rządu w sprawie składek na ZUS. "Bolesne i niezrozumiałe"

Zniesienie limitu składek na ZUS ograniczy możliwość rozwoju polskiej gospodarki - alarmują organizacje pracodawców w apelu skierowanym do rządu. Jak podkreślono, pierwszym odczuwalnym skutkiem będzie obniżenie wynagrodzenia "na rękę" pracowników z części branż oraz wzrost kosztów zatrudnienia dla pracodawcy. Organizacje apelują do rządu o wycofanie się z tej propozycji.