Najnowsze

Najnowsze

Loty z Radomia później niż zakładano

Pierwsze samoloty z lotniska w Radomiu odlecą rok później niż zakładano, czyli wiosną 2022 roku - poinformowało we wtorek Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". Wyjaśniono, że jest to związane z problemami dotyczącymi przetargu na budowę nowego terminala.

Rząd myśli o nowym podatku. Branża: szok i wielkie zaniepokojenie

To dla nas wszystkich szok i wielkie zaniepokojenie - tak o informacjach w sprawie przygotowań do wprowadzenia nowego podatku od sklepów wielkopowierzchniowych mówiła w programie "Bilans" w TVN24 BiS Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Jak dodała, po ustawie o przeciwdziałaniu marnotrawieniu żywności i zaostrzeniu zakazu handlu, byłby to kolejny cios dla branży.

Od listopada zmiany w split payment

1 listopada zmieniły się przepisy w sprawie podzielonej płatności (split payment) dotyczącej podatku VAT. Dla niektórych grup towarów i usług mechanizm ten jest obowiązkowy.

Minister o nowym podatku. "Przygotowaliśmy rozwiązanie dla premiera"

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz poinformowała w Radiu Zet, że jej resort przygotował nowy podatek od sklepów wielkopowierzchniowych. Jego wysokość ma zależeć od trudności, jakie sklep tworzy w tkance miejskiej. Ministerstwo Finansów poinformowało, że nie są prowadzone prace w sprawie nowej daniny.

Popularne leki na zgagę wycofane ze sprzedaży. Potwierdzono zanieczyszczenie

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży pięciu produktów leczniczych zawierających substancję czynną Ranitidinum. Na liście znajdują się między innymi Ranigast Max, Ranigast Fast oraz Ranigast Pro, zażywane do likwidowania zgagi. Informację w tej sprawie zamieścił na swojej stronie producent - Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA.

Najważniejszy konkurs w biznesie reklamowym. Transmisja w TVN24 BiS

W Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie odbyła się coroczna gala Effie Awards 2019, najważniejszego konkursu w biznesie reklamowym. - Technologia jest siłą napędową zarówno komunikacji jak i naszego życia - powiedziała Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery w regionie EMEA oraz przewodnicząca jury 20. edycji Effie Awards. Transmisja gali dziś o godzinie 17.50 na antenie TVN24 BiS.

Co się zmieni w upadłości konsumenckiej?

Nowe przepisy dotyczące upadłości konsumenckiej pomogą większej liczbie osób, znajdujących się "w dramatycznej sytuacji finansowej" - przekonuje resort sprawiedliwości. Zdaniem Grzegorza Barana z Kancelarii Baran&Pluta po zmianach, które wejdą w życie w marcu 2020 roku, uzyskanie upadłości konsumenckiej będzie wprawdzie łatwiejsze, ale mniejsza liczba dłużników niż obecnie uzyska całkowite oddłużenie w takim procesie.

500 złotych mandatu za "niekompatybilność światła". Ostrzeżenie dla kierowców

Co dziesiąty samochód ma źle ustawione lampy albo zamontowane niewłaściwe żarówki. Tak wynika z kontroli przeprowadzonych przez policję w ramach kampanii "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". Coraz więcej kierowców tradycyjną żarówkę wymienia na zestaw LED-owy, grozi im za to utrata dowodu rejestracyjnego, a także kilkuset złotowy mandat. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Zmiany w ZUS dzielą rządzących. Minister: w finansach państwa zrobi się dziura

- Jeżeli tego nie wprowadzimy, to w finansach państwa zrobi się dziura w wysokości przynajmniej pięciu miliardów złotych, a to oznacza większy deficyt - tak o projekcie zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS mówił dziś minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że "propozycja odnośnie zniesienia 30-krotności jest w ustawie budżetowej".

Awaria w dużym banku usunięta

W poniedziałek przed południem klienci ING Banku Śląskiego mieli problemy z dostępem do bankowości internetowej. Rzecznik prasowy ING Piotr Utrata poinformował, że około godziny 11.30 awaria została usunięta.

Polska przyjmuje najwięcej imigrantów w całej Unii. Dominuje jeden powód

Około 3,2 miliona - tyle pierwszych pozwoleń na pobyt wydano w 2018 roku w Unii Europejskiej obywatelom krajów spoza Wspólnoty Europejskiej. Oznacza to wzrost o 13 tysięcy, czyli 0,4 procent w porównaniu do roku wcześniej - wynika z najnowszych danych Eurostatu. Najwięcej pozwoleń wydano w Polsce, która znalazła się przed Niemcami i Wielką Brytanią.

Jazzman w Nowym Jorku. "Sukces to jest minimum, żeby istnieć"

Showbiznes jest okrutny. Jest dużo wzlotów, upadków, ale jeśli człowiek zostaje przy tym to znaczy, że tam należy. Sukces to też jest dziwne słowo w tej sytuacji. Muzyka jazzowa w czasach największej popularności to było 2 procent biznesu muzycznego, więc sukces to jest minimum, żeby istnieć - wyjaśniał wybitny muzyk jazzowy Michał Urbaniak. Gość programu "Ostatnie piętro" w TVN24 BiS podkreślał też, że "nie ma szczęścia bez pracy".

Dzika przyroda z antycznymi ruinami. "To piękny, zapomniany raj"

Jeśli "białe noce" to tylko w Petersburgu i Karelii - mówi Wojciech Jurojć, autor projektu Foodkrywcy - podróż/smak/przygoda i bloga Conscious Traveler. A jeśli dzika przyroda z antycznymi ruinami - to koniecznie trzeba wybrać się do Abchazji. O tych dwóch krainach opowiadał gość programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.