Najnowsze

Najnowsze

W budownictwie rok 2009 nie był rokiem najlepszym. Dopiero w drugiej połowie można zauważyć ruch w stronę zwiększenia inwestycji w budownictwo mieszkaniowe. Na temat sytuacji w branży budowlanej oraz w spółce w programie "Dzień na rynkach" rozmawiał z Robertem Stankiewiczem prezes spółki Gastel Żurawie Wieżowe - Grzegorz Żółcik.

TIM SA  jest firmą która prowadzi działalność gospodarczą od ponad 20 lat. Od 1998 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przychody ze sprzedaży w czwartym kwartale spadły o prawie 24%, a zysk operacyjny spadł o 48%. Na temat wyników spółki rozmawiał w programie "Dzień na rynkach" z Robertem Stanilewiczem, Krzysztof Folta, prezes spółki TIM.

Co raz większymi krokami zbliża się dzień kiedy trzeba będzie złożyć roczne rozliczenie podatkowe. Warto jest pomyśleć o tym wcześniej żeby nie czekać z tym do ostatniej chwili. Na temat ulgi internetowej w programie "Pieniądze od rana" z Robertem Stankiewiczem rozmawiał Janusz Orłowski, Kancelaria Nowakowski i Wspólnicy.

Polacy niechętnie zgłaszają się po rządową pomoc w spłacie kredytów hipotecznych. Z uruchomionych ponad 7 miesięcy temu nie oprocentowanych pożyczek na spłatę rat, korzystają zaledwie 943 osoby. Na pomoc zarezerwowano 400 mln zł … a do tej pory wypłacono niecałe 3 mln zł. O tym wszystkim w rozmowie z Czesławą Ostrowską, wiceministrem pracy i polityki społecznej.

- W najbliższym czasie ministerstwo pracy przedłoży Radzie Ministrów projekt założeń do ustawy o emeryturach kapitałowych - zapowiedziała szefowa resortu Jolanta Fedak. Większość z nich dotyczy działania Otwartych Funduszy Emerytalnych - i budzi sprzeciw tych instytucji.

Stołeczna prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie ofert erotycznych w telewizyjnych teletekstach - o co wnosiły prywatne osoby.

Bank Merrill Lynch ostrzegał amerykańskiego regulatora rynków finansowych - Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) - o nieprawidłowościach w Lehman Brothers na pół roku przed upadkiem banku. Informację ujawnił dzisiejszy "Financial Times", powołując się na osoby zbliżone do sprawy.

Google zamknie swój chiński serwis 10 kwietnia - podaje gazeta "China Business News" powołując się na niepotwierdzone informacje. Pismo dodaje, że spółka już w przyszły poniedziałek oficjalnie ogłosi swoje plany - także te dotyczące zwolnień w Chinach.

Przypadek Bernarda Madoffa pomaga w namierzaniu innych oszustów. Po obejrzeniu filmu dokumentalnego o Madoffie jeden z klientów nowozelandzkiego banku ASB nabrał podejrzeń co do programu inwestycyjnego, jaki oferował mu jeden z pracowników firmy. Klient miał nosa - oferta okazała się piramidą finansową.

Grupa Bankowa Lloyds, jeden z największych graczy na brytyjskim rynku spodziewa się w tym roku sporych zysków. Zeszły rok bank zakończył na głębokim minusie, głównie ze względu na fakt, że przejął swojego rywala HBOS, który był zaangażowany w toksyczne aktywa.

Ministerstwo pracy prognozuje spadek bezrobocia w II kwartale. Jak ocenia wiceminister pracy Czesława Ostrowska, najgorsze na rynku pracy mamy już za sobą. Jej zdaniem, w marcu stopa bezrobocia wyniesie około 13 proc., podobnie jak w lutym. Minister Ostrowska prognozuje, że od kwietnia nie będzie przybywać osób bez pracy.

Rząd powinno oceniać się nie po tym, jakie podejmuje działania, ale po tym, jakie osiąga efekty - przekonywał w Sejmie minister finansów Jacek Rostowski. A efekty 2,5 roku rządów Donalda Tuska to - jego zdaniem - "wielki sukces" naszej gospodarki.

Unia Europejska powinna wyciągnąć wnioski z obecnego kryzysu w Grecji, powołując Europejski Fundusz Walutowy i zacieśniając koordynację polityk gospodarczych i budżetowych w strefie euro - oceniła w rozmowie z PAP była unijna komisarz Danuta Huebner.

W drugim tygodniu marca w największych internetowych serwisach rekrutacyjnych pojawiło się niemal dwukrotnie więcej ogłoszeń, niż w styczniu i w lutym - wynika z raportu serwisu money.pl. Jednak nie pora jeszcze na entuzjazm - to duże firmy zaczęły szukać stażystów i praktykantów na lato.

Polacy nie chcą pomocy w spłacie kredytów. Z uruchomionych ponad 7 miesięcy temu rządowych dopłat do rat kredytów hipotecznych, korzystają zaledwie 943 osoby. Na pomoc zarezerwowano 400 mln zł, a do tej pory wypłacono niecałe 3 mln zł.

McLaren, firma znana przede wszystkim z torów Formuły 1, planuje wypuszczenie serii samochodów sportowych przystosowanych do ruchu drogowego. Już wkrótce każdy będzie mógł zatem poczuć się jak Lewis Hamilton czy Jenson Button. Jest jednak pewien warunek: potrzebny jest bardzo zasobny portfel.

Resort infrastruktury chce obciążyć lotniska kosztami utrzymania kontrolerów lotów. Będzie je to kosztować łącznie kilkadziesiąt milionów zł rocznie. Kwotę tę wyłożą najprawdopodobniej pasażerowie - pisze "Rzeczpospolita".

NBP miał w zeszłym roku 8 mld zł zysku - ujawniła Agencja Reutera, powołując się na "źródło zbliżone do banku centralnego". Na te pieniądze niecierpliwie czeka budżet, żeby "załatać" nimi część deficytu mającego wynieść w tym roku 52 mld zł. Zgodnie z ustawą o NBP 95 proc. wyniku finansowego banku centralnego jest wpłacane do budżetu. Reszta powiększa kapitały NBP - pisze "Rzeczpospolita".

Po zeszłorocznej wojnie depozytowej, banki zaczynają walczyć o klienta kredytowego. O tym czy teraz zacznie się wojna kredytowa w bankach, a także o rekomendacji T, która narzuci nowe ograniczenia przy udzielaniu kredytów, w magazynie "90 MINUT" porozmawialiśmy z partnerem w Deloitte Marcinem Zdralem i dr Pawłem Pelcem wiceprezesem Stowarzyszenia Rynku Kapitałowego UNFE