Najnowsze

Najnowsze

W tym odcinku magazynu "Firma" zastanawiamy się, ile można zarobić na prowadzeniu agencji opiekunek do dzieci.

Kobiety nadal nie są wystarczająco reprezentowane na wysokich stanowiskach: mężczyźni stanowią 89 proc. członków zarządów notowanych na giełdzie firm w Europie. Tymczasem kobieta-szef poprawia wyniki firmy - wynika z raportu Komisji Europejskiej.

Tanie latanie za Atlantyk coraz bliżej, po tym jak Unia Europejska i USA zrobiły kolejny krok w kierunku otwarcia nieba nad oceanem. Jak mocno mogą spaść ceny biletów i kiedy to nastąpi? W magazynie "90 minut" z Sebastianem Gościniarkiem z PricewaterhouseCoopers rozmawiał Marek Tejchman.

Decyzja o udzieleniu pomocy przez Unię i MFW była konieczna - uważa prof. Danuta Hubner, przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego w PE. Jej zdaniem trzeba dalej pracować nad strefą euro, zwłaszcza w sferze ekonomicznej. Po lekcji Europa potrzebuje wzrostu, dlatego ważna jest Strategia dla Europy 2020.

Administracja prezydenta Baracka Obamy przedstawiła w piątek nowy plan pomocy dla osób, które mają problemy ze spłatą kredytów hipotecznych i grozi im z tego powodu odebranie domu przez bank. Inicjatywa ma złagodzić kryzys na rynku nieruchomości, który utrudnia wyjście gospodarki na drogę szybszego wzrostu.

Zmiana pracy dawno przestała być powodem do wstydu. Aż 47 proc. respondentów deklaruje, że w trakcie kariery zawodowej zmieniało pracę od dwóch do pięciu razy - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

W restauracjach i pubach będzie można jednak palić, ale tylko w specjalnych strefach. Cieszy to Konfederację Pracodawców Polskich, która obawiała się, że na wprowadzeniu zakazu najbardziej ucierpią restauratorzy, a nie koncerny tytoniowe. Kompromis przyjętej przez Senat ustawy antynikotynowej komentował w "Bilansie" ekspert KPP Grzegorz Byszewski.

Od kilku do ponad 20 mln dolarów zarobili w zeszłym roku prezesi wielkich banków - podliczył "Financial Times". Ich szefowie często jednak potrafili przeprowadzić kierowane przez siebie instytucje przez finansowy sztorm.

- Problemy Grecji nie utrudnią wejścia do strefy euro nowym członkom - zapewniła w piątek po szczycie UE w Brukseli kanclerz Niemiec Angela Merkel. Po raz kolejny podkreśliła też, że borykającym się z problemami finansowymi Atenom powinien pomóc Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Po zapaści w ubiegłym roku, w tym roku globalny handel ma już wyjść nad kreskę. Światowa Organizacja Handlu szacuje, że w tym roku wzrost w handlu wyniesie w ujęciu ilościowym 9,5 procent, po spadku o 12 procent w ubiegłym roku.

Przedsiębiorcy, którzy poparli inicjatywę "oszukani przez PARP" po głośnym zamieszaniu w jednym z programów  wspierających biznes internetowy teraz czują się przez  instytucję represjonowani. Wstrzymane zaliczki, kontrolerzy z Warszawy, zaskakujące zarzuty - przedsiębiorcy uważają, że to odwet ze strony urzędników. Agencja odpowiada, ze działania wobec nich nie różnią się od codziennej praktyki wobec wszystkich beneficjentów unijnych programów. Sprawę badał Łukasz Kijek.

Porozumienie na szczycie i euro, któremu tym porozumieniem powrotną drogę do szczytów zamknięto - przynajmniej zdaniem części światowych komentatorów. Środek przeciwbólowy jest już pod ręką - tylko czy da się wyleczyć chorobę, która tego bólu jest przyczyną i to zanim Polska dołączy do strefy euro? O tym w materiale Cezarego Królaka.

… z Agorą. CD Projekt powrócił ze swoim sztandarowym produktem - grą Wiedźmin, której koproducentem została właśnie Agora. O Wiedźminie 2, a także prognozie strat, która okazała się prasowym bublem w "Rynkach dnia" rozmawialiśmy z prezesem CDP Michałem Kicińskim.

Przed nami ostatni przedświąteczny weekend i przedświąteczny szał zakupów. A co mają zrobić Ci, którzy na zakupy nie mają czasu i ile kupno tego czas kosztuje. O tym Marek Klapa

Sezon letni pod chmurami rusza już w niedzielę - ruszają też nowe połączenia. Casablanca, Palma Majorka, Bejrut to tylko niektóre z nich. Dokąd jeszcze będzie można polecieć, no i ile taka podróż będzie kosztować. O tym Patrycjusz Wyżga.

Urząd Komunikacji Elektronicznej planuje 1 stycznia 2011 roku obniżkę stawek za zakańczanie połączeń głosowych w sieciach mobilnych do 3,2 eurocenta - podała UKE w komunikacie. Obecnie stawki MTR wynoszą 16,77 groszy, czyli 4,3 eurocenta.

Jazda samochodem będzie jeszcze droższa. W wakacje za litr benzyny możemy płacić prawie 5 złotych - wynika z prognoz Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego. W górę pójdą zarówno ceny benzyny, jak i diesla. A w krótszej perspektywie - do świat - ceny paliw także będą rosnąć.

- Niemieccy eksporterzy tracą swoją przewagę nad rywalami z zagranicy i dlatego zamiast konkurować ceną produktów powinni postawić na innowacje - uważa Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).