Najnowsze

Najnowsze

Litwa popiera Polskę w sprawie Rospudy

Litwa zgłosiła wniosek do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości o uczestnictwo po stronie polskiej w sporze o obwodnicę Augustowa. Z kolei Tallin odmówił wsparcia.

"Wykształciuchy" wybierają piwo

Im ktoś bardziej wykształcony, tym częściej pije piwo - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Estymator. Mężczyźni piją złoty trunek średnio dwa razy w tygodniu, a kobiety mniej więcej raz na tydzień. Co dwudziesty Polak pije piwo codziennie.

Nadchodzi czas eBanków

- 10 mln aktywnych użytkowników kont internetowych można się spodziewać w 2010 r. w Polsce - twierdzi Remigiusz Kaszubski ze Związku Banków Polskich.

"Solidarność" nagrodzi pracodawców

NSZZ "Solidarność" rozpoczęło pierwszą ogólnopolską akcję certyfikowania firm, które są przyjazne pracownikom i respektują dobre praktyki, m.in. przestrzegają kodeksu pracy, zatrudniają pracowników na stałe umowy i nie utrudniają działalności związkowej.

Na Śląsku powstanie elektrownia-gigant

Blisko 1,5 mld euro wyniosą nakłady na budowę nowej elektrowni, która powstanie na Dolnym Śląsku przy współpracy KGHM Polska Miedź, Energetyki Południe oraz EnergiaPro. Elektrownia ma ruszyć w 2013 r.

Duży wzrost na rynku mieszkaniowym

Liczba mieszkań oddanych do użytku we wrześniu wzrosła o 63,8 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku i wyniosła 13 tys. 378 - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

USA: Kiepskie dane z rynku budowlanego

Liczba inwestycji rozpoczętych w budownictwie mieszkaniowym w USA spadła we wrześniu o 10,2 proc. Ceny konsumpcyjne wzrosły za to w ujęciu miesięcznym o 0,3 proc.

Woźniak: bez paniki w sprawie zapasów ropy

- Bez paniki - tak szef resortu gospodarki Piotr Woźniak skomentował informacje "Dziennika", że zapasów ropy zgromadzonych w podziemnym zbiorniku "Solino" nie da się odpowiednio szybko wydobyć.

Chlebowski nie musi przepraszać Polaczka

Poseł PO Zbigniew Chlebowski nie musi przepraszać ministra transportu Jerzego Polaczka za wypowiedzi, w których zarzucił mu nieudolność w budowie autostrad i narażenie na straty Skarbu Państwa - orzekł sąd.

MG: w 2008 gospodarka zwolni

5,5 proc - tyle ma wynieść według szacunków Ministerstwa Gospodarki wzrost gospodarczy w przyszłym roku. Resort zapowiada też spadek bezrobocia do poziomu 7,1 proc.

Rekordowa kara dla J&S Energy

Spółka J&S Energy została ukarana za niedopełnienie obowiązków wynikających z ustawy o zapasach paliw. Kara wynosi 462 mln zł - poinformował wiceminister Piotr Naimski.

Prywatyzacja to straszak wyborczy

- Politycy mylą prywatne z płatnym. Nie rozróżniają prywatyzacji służby zdrowia od prywatyzacji szpitali - powiedział w Biznes Lunchu na antenie TVN CNBC Biznes Jacek Wiśniewski z Raiffeisen Banku.

Zagraniczni inwestorzy lubią Polskę

Dziewięć miliardów euro do września - tyle inwestorzy zagraniczni zainwestowali w Polsce, ujawnił w TVN CNBC Biznes prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Paweł Wojciechowski.

KPPD Szczecinek stawia pierwsze kroki na giełdzie

Na warszawskiej giełdzie zadebiutowała w spółka Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego Szczecinek. Na otwarciu notowań akcje spółki wzrosły o 3,4 proc. - inwestorzy płacili za nie po 121 zł.

"Nadzorca Elektrimu wiedział więcej niż rynek"

Miesiąc temu Elektrim otrzymał pismo od PAI Mediów, firmy Zygmunta Solorza-Żaka, w którym spółka ta zgłosiła gotowość skupienia wszystkich jego akcji. Ale pod jednym warunkiem: oferta dojdzie do skutku, jeśli Elektrim zostanie potem wycofany z obrotu giełdowego - pisze "Parkiet".

Coraz bliżej kompromisu ws. mostu energetycznego

Polska i Litwa powinny w listopadzie podpisać porozumienia o współpracy dotyczącej połączenia systemów energetycznych tzw. mostem energetycznym oraz budowy elektrowni atomowej w Ignalinie. - Obie strony są bliskie kompromisu - poinformował premier Litwy Gedyminas Kirkilas.

LOT chce miękko wylądować na giełdzie

LOT ogłosił strategię rozwoju spółki do 2012 roku. Narodowy przewoźnik lotniczy chce w tym czasie wejść na giełdę i odzyskać zaufanie pasażerów, którzy coraz chętniej wybierają konkurencję.

Wybory nie poruszą notowań giełdowych

Powyborczy poniedziałek na warszawskiej giełdzie i rynku walutowym nie powinien przynieść dużych zmian kursów, chyba, że okaże się, iż któraś z partii może samodzielnie stworzyć rząd - przewiduje "Gazeta Prawna".

ZUS chce rozstać się z Prokomem

Przez dziesięć lat Prokom kontrolowany przez Ryszarda Krauzego administrował systemem komputerowym zawierającym dane 20 mln ubezpieczonych. Teraz ZUS mówi dość i chce zakończyć współpracę - pisze "Gazeta Wyborcza".

Cena ropy bije rekord wszech czasów

Ceny ropy na największym na świecie rynku amerykańskim skoczyły we wtorek ostro w górę i pobiły nowe rekordy wszech czasów, przekraczając po raz pierwszy w historii granicę 88 dol. za baryłkę.

Połowa dorosłych internautów jest zadłużona

Co drugi pełnoletni internauta korzysta z przynajmniej jednego kredytu - wynika z raportu firmy badawczej Gemius. Najczęściej jest to kredyt na karcie kredytowej, następnie pożyczki na rachunkach ROR i pożyczki gotówkowe.

Euro coraz bliżej

Rada Ministrów przyjęła zaktualizowane przez ministra finansów zasady, które powinna spełniać polityka gospodarcza państwa aspirującego do przyjęcia euro.

"Polskie władze grożą rosyjskiej stolicy"

"Groźby Polski, iż zablokuje wejście Rosji do WTO stają się coraz ostrzejsze" - rosyjskie media reagują ma wczorajsze słowa wiceministra rolnictwa. Jan Ardanowski zapowiedział, że jeśli Rosja nie zniesie embarga na mięso, Polska nie wpuści jej do Światowej Organizacji Handlu.