Najnowsze

Najnowsze

Na czwartkowym posiedzeniu rada bank centralny Szwajcarii zdecydowała o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Decyzja jest zgodna z prognozami analityków. Główna stopa benchmarkowa nada wynosić będzie 0,25 pro.

Szwajcarski parlament ostatecznie przyjął umowę ws. przekazania Stanom Zjednoczonym danych osób, które w banku UBS złożyły depozyty ze źródeł niezadeklarowanych urzędom podatkowym. Obie izby parlamentu uzgodniły, że tekst umowy nie zostanie poddany pod referendum.

Dziś dowiemy się jak była średnia płaca w przedsiębiorstwach w maju. Jak się okazuje z miesiąca na miesiąc przedsiębiorstwa płacą coraz mniej. Jeśli sprawdzą się prognozy ekonomistów zakładające wzrost płac rok do roku o około 4% maj będzie drugim z rzędu miesiącem spadku płac w sektorze przedsiębiorstw mówi Marcin Mrowiec, główny ekonomista Pekao SA.

Apple odtrąbiło kolejny sukces: pierwszego dnia najnowszą, czwartą wersję iPhona zamówiło ponad 600 tys. klientów. Firma przeprasza, bo chętnych było więcej, ale nie wszystkim się udało. "Mamy nadzieję, że nasi klienci będą próbować ponownie dokonać zamówienia przez internet lub odwiedzą nasze sklepy" - pisze Apple.

Dostęp do ksiąg wieczystych za pomocą sieci staje się faktem. Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada, że z czasem za pośrednictwem Internetu będzie można dokonać wpisu do księgi. - To przełom - mówi w Bilansie podekscytowany Adam Polanowski z firmy Polanowscy Nieruchomości.

Nie wszyscy zadowoleni z pomysłu przedłużenia sesji na GPW do 17:30. - Domy maklerskie rozumieją intencję rozszerzenia wpływu wydarzeń na parkietach USA i Europy Zachodniej na polskie notowania, ale tak długa sesja może zagrozić płynności rynku - ocenia w programie "90 minut" prezes Izby Domów Maklerskich Maria Dobrowolska.

Darmowa słoneczna energia, wcale nie za darmo. Wystarczy bankowy kredyt. Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej mówi o współpracy z sześcioma bankami z którymi ogłosił ogólnopolski program dofinansowania kolektorów słonecznych dla osób fizycznych, rodzin i wspólnot mieszkaniowych.

Kolejne roczniki – nie tylko ’49 i ’50 – będą mogły prosić ZUS o ponowne przeliczenie emerytur. Dotyczy to osób, które przeszły na wcześniejszą emeryturę, a w kolejnych latach będą osiągać wiek emerytalny. Czy ZUS na to stać? O tym co ZUS może zrobić dla Ciebie - jeśli na pewnej grupy emerytów i o to się upomnisz. Stawką jest wyższa emerytura - a upomnieć się trzeba bo ZUS nie ma obowiązku przypominać swoim klientom o tym, że mogą dostać więcej niż dostają. W magazynie "90 Minut" z Wiktorem Wojciechowski z Forum Obywatelskiego Rozwoju, rozmawiał Marek Tejchman.

Premier Donald Tusk leci do Brukseli na szczyt Unii Europejskiej. Spotkanie poświęcone będzie walce ze skutkami kryzysu oraz planom wzmocnienia zarządzania gospodarczego w państwach wspólnoty. Tymczasem Słowacja wyłamuje się z uzgodnionego już pakietu stabilizującego wspólną walutę euro.

Zarząd Telewizji Polskiej podjął kolejną uchwałę w sprawie zwolnień grupowych. Z nieoficjalnych informacji "Presserwisu" wynika, że pracę straci 800-900 osób.

BP było lekkomyślne i musi zapłacić za wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej - tak mówi Barack Obama. Podczas spotkania z prezydentem USA paliwowy koncern zgodził się zapłacić 20 mld USD na pokrycie strat związanych z wyciekiem ropy w Zatoce Meksykańskiej. Szerzej o efektach spotkania prezydenta USA z BP Marek Klapa.

Banki nie cierpią na brak gotówki, nie potrzebują naszych depozytów - i systematycznie obniżają ich oprocentowanie. Zamiast przyciągać nas wysokością odsetek, co oznacza dla nich koszty, wolą kusić nietypowymi promocjami - pisze "Rzeczpospolita".

W Unii Europejskiej Polska zyskuje opinię kraju solidnego - mówi w wywiadzie dla dziennika "Polska" komisarz UE do spraw budżetu Janusz Lewandowski. Nawiązując do obecnego kryzysu finansowego w niektórych krajach Wspólnoty, przypomina, jak silne po rozszerzeniu Unii Europejskiej były uprzedzenia wobec wschodniej Europy.

Koncern BP jest finansowo wystarczająco silny, by móc nadal funkcjonować i zapłacić odszkodowania za zniszczenia wywołane wyciekiem ropy w Zatoce Meksykańskiej - tak brzmi środowe oświadczenie Białego Domu. BP zadeklarowało przeznaczenie 20 miliardów dolarów na odszkodowania związane z katastrofą.

W miejscowości Łebień w gminie Nowa Wieś Lęborska (Pomorskie) rozpoczęły się prace wiertnicze przy pierwszym odwiercie poszukiwawczym gazu łupkowego. Odwiert powinien osiągnąć zakładaną głębokość w czasie od 6 do 8 tygodni, poinformował wykonawca.

Niewielkie spadki na warszawskiej giełdzie, niewielkie spadki w wirtualnym portfelu RDO. W programie zajęliśmy się także propozycją, zakupu spółki Ropczyce, którą nadesłał jeden z naszych widzów.

O tym jak szybko będzie rósł rynek rozrywki i mediów Marek Tejchman w programie "90 Minut" rozmawiał z Januszem Pliszką, z PricewaterhouseCoopers.

Głośny stał się przypadek naruszenia praw autorskich blogerki z USA, której fotografię właściciel m.in. marki Reserved miał wykorzystać na koszulkach. W "Bilansie" zajmowaliśmy się sprawą ochrony praw autorskich zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych. -Często zbyt pochopnie stosujemy nawiązania do wizerunków, może to być niezgodne z prawem - ostrzegał nasz gość dr Bogdan Fischer, partner w kancelarii Chałas i Wspólnicy.

Rozwoju biznesu Leszka Czarneckiego ciąg dalszy. Nadzór finansowy po pół roku analizowania dał zgodę na połączenie Getin Noble Banku z GMAC Bankiem, specjalizującym się w kredytach samochodowych.

Jeśli należysz do pewnej grupy emerytów i upomnisz się o to, co Ci się należy od ZUS, będziesz otrzymywać wyższą emeryturę. Upomnieć się trzeba, bo ZUS nie ma obowiązku przypominać swoim klientom o tym, że mogą dostać więcej niż dostają