Najnowsze

Najnowsze

Kremowe piwo i sok z dyni w Pubie pod Trzema Miotłami, relaks w Sowiarni czy własna różdżka w sklepie Ollivandera - o tym marzą, zwłaszcza najmłodsi, czytelnicy sagi o Harry'm Potterze. Marzenia mogą stać się rzeczywistością: w czerwcu na Florydzie zostanie otwarty park tematyczny na wzór magicznego świata małego czarodzieja. Mogą, choć cena będzie niemała...

Koncern Toyota wstrzymuje produkcję w swoich fabrykach, zlokalizowanych we Francji i Wielkiej Brytanii. To efekt kryzysu, jaki dotknął firmę po serii defektów technicznych jej pojazdów, które zmusiły ją do wezwania do serwisu 8,5 miliona samochodów na całym świecie.

O tym jak rozliczać się z zysków i start z inwestycji na forexie? W magazynie "Pieniądze od rana", rozmawialiśmy z Aleksandrą Kalinowską, partnerem zarządzającym WTS Saja

Wejście z produktem do sklepu - 20 tysięcy złotych, przestawienie produktu na inną półkę - 5 tysięcy złotych, urodzinowa gazetka - 5 tysięcy złotych. Takie ceny "półkowego" podają producenci, których towary trafiają do sieci handlowych. O "zdrowych, partnerskich" zasadach w handlu, w magazynie "Pieniądze od rana", porozmawialiśmy z Andrzejem Szczepańskim przewodniczącym zespołu ds. rozmów producentów z sieciami.

Radykalne zaostrzenie zakazów palenia nie przeszło: Senat odrzucił poprawkę zakazującą palenia w miejscach publicznych. Zdecydowano natomiast, że pomieszczenia do palenia będą mogły być tworzone a takich lokalach gastronomicznych, które mają co najmniej dwa pomieszczenia. - Radykalny zakaz palenia nie uzyskałby poparcia w Sejmie - ocenił szef senackiej komisji zdrowia Władysław Sidorowicz (PO).

Co trzeci palacz na świecie jest Chińczykiem - donosi pismo naukowe "Lancet". Medyczny periodyk wylicza, że do 2025 roku tytoń będzie powodem śmierci 2 mln obywateli Chin rocznie.

Komisja Nadzoru Finansowego karze firmy ubezpieczeniowe za niewypłacanie odszkodowania w terminie. Od lutego 2009 do marca tego roku Komisja nałożyła na 23 firmy ubezpieczeniowe karę pieniężną o łącznej wartości 290 tysięcy złotych. Kary Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego nałożone na firmy ubezpieczeniowe miały charakter prewencyjny. Ich wysokość w większości przypadków wynosiła 10 tysięcy złotych. O tym w magazynie "Pieniądze od rana" z Iloną Pieczyńską-Czerny z departamentu postępowań KNF, rozmawiał Robert Stankiewicz.

Czy warto inwestować w sztukę? Ceny wywoławcze na aukcjach młodej polskiej sztuki zaczynają się już od 500 zł, wielkie nazwiska to już znacznie większy koszt. Jedno jest pewne: obrazy uznanych twórców z czasem będą nabierać wartości. Ale doświadczeni kolekcjonerzy przestrzegają: trzeba wiedzieć, jaki obraz wybrać.

Nowe renty już od 2011 roku? Takie plany ma rząd - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna". Według nowych zasad podstawą ich wyliczania ma być tzw. kapitał hipoteczny, liczony na podstawie składek. Przejściowo, do 2013 roku wysokość renty byłyby obliczana częściowo według starych i nowych zasad.

Wielkie otwarcie rynku lotniczego. Unia Europejska i Stany Zjednoczone zawarły porozumienie o liberalizacji lotnictwa pasażerskiego. Przepisy mają wejść w życie w listopadzie tego roku.

W magazynie "90 minut" postanowiliśmy się przyjrzeć rynkowi sztuki - a dokładnie sztuki nowoczesnej. Ile można zarobić zbierając sztukę nowoczesną – a dokładniej malarstwo i grafikę? Jak się za to zabrać? Z prezesem Domu Akcyjnego REMPEX, Piotrem Lengiewiczem i dyrektorem Domu Aukcyjnego DESA Unicum, Jan Kosztuskim rozmawiał Marek Tejchman.

Ceny w Japonii spadają już od 12 miesięcy. Jak podano, w lutym ceny towarów były o 1,2 proc. niższe niż w tym samym miesiącu 2009 roku. Spadek cen utrudnia Krajowi Kwitnącej Wiśni wydobycie się z recesji.

Całkiem niedawno lokatorzy na wyścigi wykupywali spółdzielcze mieszkania za symboliczną złotówkę. Wiele spółdzielni mieszkaniowych przy podpisywaniu aktów notarialnych reprezentował tylko jeden pełnomocnik. Teraz często okazuje się, że takie umowy są nieważnie - ostrzega "Dziennik Gazeta Prawna".

Ulotki, internet, telewizja, prasa, billboardy - trwa ostra walka organizacji charytatywnych o jeden procent z podatku Polaków. A jest o co walczyć, bo łączna kwota przekazywana w ten sposób na dobroczynność z roku na rok rośnie w olbrzymim tempie. Podobnie jak liczba organizacji i ich potrzeby.

90 proc. polskich firm mogły w 2009 r. dotknąć nadużycia ze strony ich pracowników - donosi "Parkiet", opierając się na wynikach badania, jakie w blisko 500 przedsiębiorstwach w Polsce przeprowadziła międzynarodowa grupa Euler Hermes.

Mechanizm udzielania pomocy finansowej Grecji nadaje się do wdrożenia, ale jest mało prawdopodobne, by musiał być wykorzystany - ocenił prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet. Awaryjny plan pomocy dla pogrążonej w kryzysie finansowym Grecji uzgodnili przywódcy krajów strefy euro na szczycie w Brukseli.

Grecja może liczyć na wsparcie Unii Europejskiej. Cały czas nie wiemy dokładnie jak będzie wyglądał mechanizm pomocy od rządów państw członkowskich. Co wynika z tej decyzji, która zapadła podczas unijnego szczytu? Komentuje Paweł Świebroda, dyrektor DemosEUROPA.

W kryzysie pracownicy są skłonni do nadużyć i naciągania, a nawet okradania pracodawcy, wynika z badań Euler Hermes. O tym jak przedsiębiorcy mogą się przed takimi praktykami bronić rozmawialiśmy w TVN CNBC Biznes z Bartoszem Pikułą, szefem biura ds. sprzeniewierzeń Euler Hermes i Mariuszem Witalisem dyrektorem działu Usług Dochodzeniowych Ernst&Young.

Pamiętają państwo zielona wyspę na czerwonej mapie Europy na tle której pokazywał się premier? Ostatnio najważniejszym kolorem okazał się jednak biały. Biały jak śnieg o którym już byśmy może szczęśliwie zapomnieli gdyby nie ostatnie kiepskie dane z polskiej gospodarki: o minimalnym zaledwie wzroście sprzedaży detalicznej, której słabość jest tłumaczona miedzy innymi atakiem zimy. Czy znaczy to, że mamy też zapomnieć o energicznym ożywieniu na jakie liczyliśmy na początku roku. Prognozy pogody nie maja już wielkiego wpływu na najbliższą ekonomiczną przyszłość. O tym jak pogoda zmienia prognozy ekonomiczne dla polskiej gospodarki w pierwszym kwartale - Cezary Królak.

Sztuką było stracić na giełdzie w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Sztuką jest przewidzieć następne zmiany na rynkach finansowych, nie tylko w dniu wygasania kontraktów terminowych, kiedy na giełdzie czasami dzieją się cuda w dniu zwanym dniem trzech wiedźm. Sztuka i czary z inwestowaniem jak widać miewają związek – zwłaszcza wtedy, gdy inwestujemy w sztukę. Patrycjusz Wyżga jednak inwestowanie w sztukę odczaruje pokazując kilka wskazówek dla tych którzy tej sztuki chcą spróbować.