Najnowsze

Najnowsze

Strauss-Kahn faworytem Sarkozyego na szefa MFW

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy jednoznacznie poparł na stanowisko nowego dyrektora generalnego MFW Dominique'a Straussa-Kahna, byłego ministra finansów i członka opozycyjnej Partii Socjalistycznej.

Lotos wzbije się na skrzydłach Orlenu?

Paliwowy gigant PKN Orlen chce połączyć się z Grupą Lotos, drugim co do wielkości koncernem naftowym w Polsce - dowiedział się nieoficjalnie "Newsweek" od kilku niezależnych źródeł.

Murdoch kupił Dow Jones?

Wydawnictwo Dow Jones przyjęło ofertę pięciu mld dol., które zaoferował Rupert Murdoch. Nieoficjalnie mówi się, że właściciel News Corporation włączy nowy nabytek do swojej stajni w ciągu najbliższych dni.

Shell rusza na podbój Alaski

Nawet 25 proc. światowych zasobów ropy i gazu może kryć się pod Oceanem Arktycznym w pobliżu Alaski. Shell przygotowuje się do największego w obecnym dziesięcioleciu programu wierceń podmorskich w tym rejonie.

Niemcy obniżają podatek dla firm

Od 1 stycznia w Niemczech obowiązywać będzie nowy niższy podatek dla firm. To sposób, by zachęcić przedsiębiorstwa do pozostawania w kraju.

Jest harmonogram prac nad "pomostówkami"

Prezydium Komisji Trójstronnej ustaliło harmonogram dalszych prac nad projektem dotyczącym emerytur pomostowych. W przyszły piątek rząd przedstawi pracodawcom i związkowcom nową definicję pracy w szczególnych warunkach i o szczególnym charakterze.

Magia trzech siódemek

7 lipca 2007 - krótko mówiąc 07.07.07. Dla niejednej pary to idealna data, by wejść na nową drogę życia. Ale jeśli ktoś decyduje się na ślub w tak szczególnym dniu, powinien pomyśleć też o wyjątkowej oprawie.

RPO: Deweloperzy wymuszają dodatkowe opłaty

Deweloperzy wymuszają na klientach dopłaty do ustalonej ceny w celu sprzedaży mieszkań po znacznie wyższej cenie - twierdzi RPO Janusz Kochanowski. Dziś zaapelował do ministra budownictwa o zajęcie się tym problemem.

Błąd, który kosztował Microsoft miliard dolarów

Nawet 1 miliard dolarów - tyle może kosztować Microsoft decyzja o przedłużeniu gwarancji na 3 lat wszystkim użytkownikom wadliwej konsoli Xbox 360. Ilość zgłoszonych reklamacji przerosła najśmielsze oczekiwania firmy.

Czy niebieski żubr zniknie z polskich ulic?

Właściciel Pekao SA i Banku BPH przeprowadza badania rynku, które mają wykazać, jak ewentualna zamiana nazwy rodzącego się bankowego giganta byłaby przyjęta - i czy przyniosłaby firmie korzyści.

Optymizm resortu finansów

Deficyt budżetu 2007 roku będzie niższy od planowanego, a wzrost PKB w skali roku będzie na poziomie 6,5 procent - prognozuje wiceminister finansów Katarzyna Zajdel-Kurowska.

Tantiemy także dla scenografa i tłumacza

Scenograf, choreograf, tłumacz, czy projektant kostiumów dostaną dodatkowe wynagrodzenie, jeśli film przy którym pracowali będzie wyświetlany w kinach, albo nadawany w telewizji lub sprzedawany na płytach czy kasetach. Dotąd przysługiwało im tylko jednorazowe honorarium.

Balcerowicz, czy Belka na szefa MFW?

Lajos Bokros, węgierski ekonomista, mówi w wywiadzie dla "Financial Times", że następny dyrektor generalny Międzynarodowego Funduszu Walutowego powinien pochodzić z jednego z krajów "Nowej Europy".

Emerytury już nie małżeńskie?

Emerytura indywidualna oraz emerytura z gwarantowanym okresem wypłaty - tylko dwa rodzaje wypłat z II filaru emerytalnego proponuje rządowy zespół, pracujący nad dokończeniem reformy emerytalnej. Nie chce emerytury małżeńskiej.

Posłowie zakazali handlu w główne święta

W 12 głównych polskich świąt w roku - m.in. Wielkanoc, Boże Narodzenie i Boże Ciało - będzie obowiązywał zakaz handlu. Oznacza to, że na pewno hipermarkety i supermarkety w te dni zostaną zamknięte na kłódkę.

Rosja nie chce odblokować Zalewu Wiślanego

Od roku MSZ nie załatwiło odblokowania przez Rosjan żeglugi po Zalewie Wiślanym. Polska żąda, by Rosja wpuszczała tam także statki państw trzecich, Rosja odmawia - pisze "Gazeta Wyborcza".

Mini-BPH coraz bliżej nowego właściciela

Unicredit spieszy się aby sprzedać część Banku BPH amerykańskiemu GE. Jeśli dojdzie do transakcji, włoska grupa finansowa będzie mogła połączyć resztę BPH z Pekao - czytamy w "Gazecie Prawnej".