Najnowsze

Najnowsze

Trybunał Konstytucyjny obronił właścicieli mieszkań

Przepis ustawy o ochronie praw lokatorów, nakładający karę na właściciela mieszkania, który wypowiada lokatorowi najem, a następnie nie zamieszka w tym lokalu, jest niezgodny z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny.

Nowe auta wciąż sprzedają się dobrze

Sprzedaż samochodów osobowych w czerwcu 2007 roku wyniosła 25 tys. 809 sztuk, czyli o 0,18 proc. więcej niż w maju i 23,0 proc. więcej, niż w czerwcu roku ubiegłego - podał instytut Samar.

Komisja Europejska zabrania łowić

Komisja Europejska nakazała Polsce natychmiastowe wstrzymanie połowów dorsza na Bałtyku. Według KE, polscy rybacy wykorzystali już przyznany im na ten rok limit połowowy.

Niemieccy kolejarze wywalczyli podwyżki

Niemieckie koleje państwowe Deutsche Bahn porozumiały się ze swymi strajkującymi pracownikami. Kolejarze domagali się podwyżek i dostaną je - pensje wzrosną o 4.5 procent.

RPP: Wzrośnie presja inflacyjna, podniesiemy stopy

- Rada Polityki Pieniężnej być może będzie musiała dalej zacieśniać politykę, jeśli wzrost wynagrodzeń i popyt konsumpcyjny będą wciąż powodowały presję inflacyjną - zapowiada członek Rady Mirosław Pietrewicz.

Pazura przed komisją

Komisja śledcza ds. banków przesłuchiwała dziś byłego wiceministra finansów Ryszarda Pazurę. Po jego zeznaniach przewodniczący Adam Hofman, zapowiedział, że chce wezwać ministrów odpowiedzialnych za prywatyzację BŚ przed Trybunał Stanu.

Żona Józefa Oleksego może spać spokojnie

Prokuratura Rejonowa w Płocku umorzyła śledztwo przeciw Marii Oleksy o składanie fałszywych zeznań, dotyczących jej członkostwa w radzie nadzorczej spółki Pollex, zajmującej się obrotem paliwami.

"Suharto, dawaj nasze miliardy dolarów"

Indonezyjska prokuratura wystąpiła z cywilnym pozwem do sądu w Dżakarcie w sprawie zwrotu przez byłego prezydenta Suharto "zagrabionej narodowi" sumy 1,54 mld dolarów.

Gęsicka: "Nie stracimy funduszy"

- Po pierwszym półroczu łączna kwota wydatków w ramach programów unijnych powinna wynieść około połowy przyznanych Polsce na lata 2004-2006 środków.

Uwaga na nierzetelnych deweloperów

Nie kupujcie mieszkań i domów od deweloperów, zanim uzyskają oni zezwolenie na budowę - ostrzega Polski Związek Firm Deweloperskich. Pisze o tym "Gazeta Wyborcza".

TGV made in Poland

Ministerstwo Transportu rozważa budowę polskiego TGV - pisze "Dziennik". Polski nie stać na taką inwestycję, dlatego budową miałaby się zająć prywatna firma, która zarządzałaby koleją przez 30 lat.

Drogie tanie bilety lotnicze

Zbliża się koniec czasów tanich biletów lotniczych, możliwych do nabycia nawet za kilkanaście złotych - pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita". Przewoźnicy będą musieli podawać pełne cen biletów, wraz z podatkami i opłatami.

Katowice mają nowy terminal

Od dziś pasażerowie lotniska w Katowicach-Pyrzowicach mogą liczyć na lepszą i szybszą obsługę. Zostanie tam bowiem otwarty nowy terminal pasażerski.

Dzieci przyniosą większą ulgę

Posłowie chcą wprowadzić nowe preferencje podatkowe dla rodzin. Określenie ilorazu rodzinnego byłoby korzystne jedynie dla osób najbogatszych - pisze "Gazeta Prawna".

Zapłać telefonem

W barze, kiosku, taksówce będzie można płacić komórką. Bogusław Kułakowski pokieruje firmą ATM Mobile, która rozwija system płatności przy użyciu telefonu komórkowego. Pisze o tym "Puls Biznesu".

Truskawkowy krach

Prognozy dla przetwórstwa są dramatyczne. Deficyt surowców może sprawić, że dżemy, soki i owocowe mrożonki zdrożeją w przyszłym roku nawet o kilkadziesiąt procent.

Fala giełdowych rekordów

Najważniejszy indeks giełdowy, WIG20, zatrzymał się w piątek na rekordowo wysokim poziomie - tuż przed granicą 3900 pkt. A jeszcze tydzień temu miał problemy z pokonaniem 3800 pkt. - czytamy w "Parkiecie".

Wielcy zrobią dobry interes

Właściciele małych stacji mogą wypaść z obiegu. Jak pisze "Puls Biznesu", dostosowanie stacji paliw do norm, które wejdą w życie w 2008 r. - to koszt 2,4 mld zł.

Kariera? Tylko w Polsce

Polska stała się idealnym miejscem, aby robić karierę - pisze "Dziennik". Z ekspertyz, przeanalizowanych przez dziennikarzy gazety wynika, iż pensje rosną, a zarobki wysokiej klasy specjalistów coraz częściej dorównują tym w rozwiniętych krajach Unii.

Nowe dziecko Boeinga

Koncern Boeinga w odpowiedzi na Airbusa A380 zaprezentował model 787 Dreamliner, który ma wejść do służby w 2008 roku.

Dziś wybór dyrektora MFW?

W Waszyngtonie odbędzie się w poniedziałek posiedzenia zarządu Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Uczestnicy będą omawiać temat wyboru nowego dyrektora zarządzającego MFW.

Lotnisko w Pyrzowicach ma już nowy terminal

Nowy terminal pasażerski Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach pochłonął 80 mln zł. Dzięki niemu ogólna powierzchnia terminalu lotniska wzrosła trzykrotnie, a przepustowość portu - ponad dwukrotnie.

Strauss-Kahn faworytem Sarkozyego na szefa MFW

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy jednoznacznie poparł na stanowisko nowego dyrektora generalnego MFW Dominique'a Straussa-Kahna, byłego ministra finansów i członka opozycyjnej Partii Socjalistycznej.

Lotos wzbije się na skrzydłach Orlenu?

Paliwowy gigant PKN Orlen chce połączyć się z Grupą Lotos, drugim co do wielkości koncernem naftowym w Polsce - dowiedział się nieoficjalnie "Newsweek" od kilku niezależnych źródeł.

Murdoch kupił Dow Jones?

Wydawnictwo Dow Jones przyjęło ofertę pięciu mld dol., które zaoferował Rupert Murdoch. Nieoficjalnie mówi się, że właściciel News Corporation włączy nowy nabytek do swojej stajni w ciągu najbliższych dni.