Najnowsze

Najnowsze

Euro 2012: Trzy ustawy w trzy miesiące

Minister sportu chce, by jeszcze przed wyborami Sejm uchwalił trzy kluczowe ustawy ułatwiające organizację Euro 2012. - To priorytet dla resortu - mówi w wywiadzie dla "Gazety Prawnej" Elżbieta Jakubiak.

Sprawdzą wykorzystanie unijnej kasy

20 sierpnia zacznie działać przy resorcie transportu Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Do nadzorowania projektów współfinansowanych z UE zatrudni ponad 100 osób - pisze "Gazeta Prawna"

Giełda swoje, inwestorzy swoje

W lipcu saldo napływów do krajowych funduszy akcji wyniosło 3,1 mld zł, czyli o 0,8 mld zł mniej niż w czerwcu. Obserwując świetną czerwcową i niepokojącą lipcową sytuację na giełdzie, spodziewać się należało ucieczki z giełdy - pisze "Parkiet".

Do notariusza stań w kolejce

Polacy nie mogą skorzystać z dobrodziejstw ustawy uwłaszczeniowej, bo brakuje wolnych notariuszy. Kancelarie mają już pozajmowane terminy do końca tego roku - pisze "Dziennik".

Nasze zarobki szybko rosną

Wygląda na to, że jeśli Rada Polityki Pieniężnej nie zareaguje, ceny zaczną ostro rosnąć. Dlatego analitycy oczekują w sierpniu podwyżki stóp procentowych - pisze "Gazeta Wyborcza".

Kto pierwszy na drodze?

Miejsce Obsługi Podróżnych - tak, w oficjalnym języku, nazywają się przydrożne motele, restauracje i stacje benzynowe. Już wkrótce Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpisze przetarg na ich budowę.

Zmiany w prawie ubezpieczeniowym

Ubezpieczyciel będzie musiał wypłacić odszkodowanie w ciągu 30 dni od wypadku. M.in. taką zmianę zakładają wchodzące dziś w życie nowe przepisy.

Czarny czwartek na Wall Street

Na skutek zamrożenia trzech funduszy inwestujących na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych przez francuski bank BNP Paribas, amerykańskie giełdy, zwłaszcza nowojorska, odnotowały znaczne spadki.

95 mld euro na ratunek europejskim bankom

Prawie 95 mld euro przeznaczył Europejski Bank Centralny na nielimitowane pożyczki dla europejskich banków. Ma to pomóc ratować system finansowy w Europie po radykalnym wzroście stóp procentowych.

ARiMR: "Rolnicy mogą spać spokojnie"

"Rolnicy nie mają się czego bać" - napisał w swoim oświadczeniu nowy prezes ARiMR Leszek Droździel. Z dokumentu wynika, że jego rządy w Agencji powinny być pasmem sukcesów.

Austriacy zafundują 60 miejsc pracy

Kilkadziesiąt milionów euro zainwestuje austriacka firma w wybudowanie w Świętokrzyskiem nowoczesnego zakładu ceramiki budowlanej. Ma tam znaleźć pracę ok. 60 osób.

Rekordowa sprzedaż autobusów

Rekordową liczbę autobusów sprzedano w Polsce w ciągu pierwszych 6 miesięcy tego roku. Większość z nich to autobusy miejskie.

Kryzys polityczny nadzieją dla gospodarki

Międzynarodowa agencja ratingowa Standard & Poor's uważa, że ocena wiarygodności kredytowej Polski może nawet wzrosnąć, gdyż jest nadzieja, iż ewentualne wcześniejsze wybory wyłonią bardziej proreformatorski rząd.

Urzędnik dostanie tyle, na ile zapracuje

Rada Ministrów proponuje zniesienie równych stawek dla pracowników służby cywilnej. Mają być wynagradzani w zależności od zaangażowania i wyników swojej pracy, a nie od piastowanego stanowiska.

Polska na 6+

Według najnowszego rankingu Federacji Europejskich Pracodawców, Polska jest najatrakcyjniejszym miejscem dla inwestycji spośród 31 krajów europejskich.

Raj "białego niewolnika"... i jego pacjenta

W publicznych ZOZ-ach strajki, wielotygodniowe, jeśli nie wielomiesięczne kolejki do specjalistów, którzy szturmem opuszczają granice i zdezelowany sprzęt. A w prywatnej służbie zdrowia przychody rosną po 40 proc. rocznie - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Polskie drogi - nie ma, nie było, nie będzie

Inwestycyjny boom w drogownictwie to mrzonka - alarmują przedsiębiorcy. Producenci materiałów budowlanych nie mogą pozbyć się zapasów asfaltu i kruszyw, a firmy budowlane zwalniają pracowników - donosi "The Wall Street Journal Polska".

Polsat powie Halo Playowi

Halo Polsat - tak ma się nazywać nowy wirtualny operator komórkowy. Tuzy polskiej telefonii komórkowej mogą raczej spać spokojnie. Ale nowy na rynku Play już niekoniecznie - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Wzrost płacy minimalnej - wzrost bezrobocia i szarej strefy

Większy kawałek tortu dla każdego będzie dużo droższy, niż podaje resort pracy. I nie dla każdego starczy. Podniesienie płacy minimalnej o 190 zł to dodatkowe 4 mld zł z budżetu, a nie 163 mln - wyliczają eksperci w "Rzeczpospolitej".

Więcej samolotów na Wyspy Brytyjskie

Od jesienno-zimowego sezonu turystycznego między Wielką Brytanią i Irlandią, a Polską będzie działać 486 tras lotniczych obsługiwanych przez tanie linie. To o 10 więcej niż obecnie - doliczyła się Polska Organizacja Turystyczna w Londynie.

Lenovo kupi Packard Bell?

Chiński producent komputerów Lenovo prowadzi negocjacje ze swoim duńskim odpowiednikiem - Packard Bell. Rozmowy wydają się być zaawansowane, a konkretna oferta Chińczyków może paść lada dzień.

EBOR sfinansuje dwa duże projekty w Czarnobylu

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju sfinansuje dwa duże projekty na terenie elektrowni nuklearnej w Czarnobylu. Zapłaci za nową, bezpieczną osłonę na zniszczony w 1986 roku reaktor 4 i przejściowy skład paliwa z reaktorów 1-3.

Kieleccy związkowcy nie chcą Chińczyków

Związkowcy z regionu świętokrzyskiego obawiają się, że umowa o współpracy między prezydentem Kielc i chińskim konsorcjum CIIC będą miały niekorzystny wpływ na lokalny rynek pracy.

Biznesowe lwiątka nagrodziły swoich mecenasów

Lwy Młodego Biznesu rozdane. Nagrody przyznawane przez organizację Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, w imieniu młodych polskich przedsiębiorców, odebrali przedstawiciele Euro Banku S.A., Poczty Polskiej i Fundacji BRE Banku.

ARiMR nie nadąża, bo ma za wolne łącze

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie nadąża z przygotowaniem wniosków o realizację dopłat bezpośrednich za 2007 rok. Powód? Trudności w ocenie merytorycznej i słaba przepustowość sieci.