Najnowsze

Najnowsze

"Solidarność": Nie idźcie w środę na zakupy!

Sekcja handlowców z „Solidarności” apeluje o bojkot sieci handlowych, których sklepy będą czynne 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. - Nie idźcie w tym dniu na zakupy - wzywają związkowcy.

Mattel wycofa z Polski wadliwe zabawki

Producent podjął decyzję o wycofaniu zabawek, po doniesieniach o obluzowujących się w nich magnesach. Do tej pory nikt nie zgłaszał jeszcze zranień wśród dzieci.

Targówek nie chce targowiska

20 tysięcy mieszkańców warszawskiej dzielnicy Targówek podpisało w ciągu ostatnich dni protest przeciwko budowie targowiska przy ul. Radzymińskiej. Mają tam trafić handlarze ze Stadiony X-lecia.

Kałasznikow kontra polscy piraci

Polska na celowniku Rosjan. Rosyjski producent najsłynniejszych na świecie karabinów Kałasznikow mówi o 300 mln dol. strat związanych z produkcją i sprzedażą tej broni w innych krajach bez licencji, w tym w Polsce.

Kielce bez komunikacji miejskiej

Autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach nie wyjechały we wtorek na trasy. Kierowcy protestują przeciw odwlekaniu przez zarząd firmy i potencjalnego inwestora strategicznego terminu rozmów z załogą o przyszłości zakładu.

Polacy pokochali fundusze inwestycyjne

W lipcu 2007 roku na rachunki funduszy inwestycyjnych trafiło ponad 5,3 mld zł - najwięcej w historii działania funduszy w Polsce - wynika z raportu analityków firmy Analizy Online.

Ceny w lipcu o 2,3 proc. wyższe niż rok temu

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu wzrosły o 2,3 proc. w stosunku do lipca 2006 roku, a w porównaniu z czerwcem spadły o 0,3 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny.

Świąteczny zakaz ruchu dla TIR-ów

Ograniczenia ruchu dla największych ciężarówek będą obowiązywać w świąteczną środę i przedświąteczny wtorek. To zarządzenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Informatyk okradał bankomaty

Nawet 700 tysięcy złotych mógł ukraść zatrzymany przez krakowską policję programista, który od prawie trzech lat okradał bankomaty w całej Polsce.

Budujący metro grożą strajkiem

Robotnicy drążący tunele warszawskiego metra grożą strajkiem - donosi "Życie Warszawy". W tym miesiącu dostali o 15 proc. niższe pensje niż poprzednio.

Polacy robią sobie firmy

Prawie 150 tys. firm założono w Polsce w pierwszym półroczu bieżącego roku. W tym samym czasie wyrejestrowało się blisko 138 tys. Największy ruch panuje w handlu, budownictwie i usługach związanych z biznesem - informuje "Rzeczpospolita".

Samorządy same zapłacą za stadiony?

Rząd musi do końca roku zadecydować, ile pieniędzy da samorządom na organizację Euro 2012. Inaczej miasta - gospodarze będą musiały pokryć koszty z własnych budżetów.

Na mieszkania potrzeba biliona złotych

Automatyczne odrolnienie gruntów przyległych do dużych miast i uwłaszczenie działkowców - nowy minister budownictwa ma konkretne plany. "Gazeta Wyborcza" zastanawia się, czy starczy mu jednak czasu na ich realizację.

Rośnie deficyt Polski w handlu

W czerwcu deficyt Polski na rachunku obrotów bieżących wyniósł 1,18 mld euro. To już kolejny miesiąc niezwykle wysokich sum - rok temu wynik ten był niemal czterokrotnie niższy - donosi "Rzeczpospolita".

Kara dla TP

Za udostępnienie danych osobowych swoich abonentów w książce telefonicznej bez ich zgody Telekomunikacja Polska zapłaci 20 tys. złotych kary. Nałożył ją Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Kolej będzie płacić za spóźnienia pociągów?

Rzecznikowi Praw Obywatelskich nie podoba się, że przewoźnicy niezwykle łatwo mogą unikać odpowiedzialności za opóźnienia pociągów. Chce, aby Trybunał Konstytucyjny sprawdził zgodność prawa przewozowego z ustawą zasadniczą.

Chleb podrożeje

Choć zbiorów zbóż w Europie nie można uznać za udane, przede wszystkim z powodu suszy, w Polsce były one większe o 15 proc niż rok temu. Rolnicy wstrzymują się jednak ze sprzedażą, z to prowadzi do wzrostu cen mąki.

Benzyna będzie tanieć

Ceny paliw na stacjach benzynowych w Polsce systematycznie spadają. Dziś litr bezołowiowej 95 kosztuje średnio 2 grosze mniej niż przed tygodniem, za tydzień ma być nawet o 5 groszy tańszy niż dziś.

Podatków nie unikniesz nawet w Drugim Życiu

Miliony wcale nie wirtualnych dolarów można zarobić w wirtualnym świecie Second Life. Od tych pieniędzy prawie nikt nie płaci podatków. Ale zęby na nie ostrzy sobie już brytyjski urząd podatkowy...

Świetlane czasy dla rolników pod nowym ministrem?

Zwiększenie dopłat do paliwa rolniczego z obecnych 55 gr. do 95 gr. i dopłat do materiału siewnego, przesunięcie środków budżetowych na meliorację, wniosek do Brukseli o zwiększenie kwot produkcji mleka dla Polski - to obietnice Wojciecha Mojzesowicza.

Kto sprywatyzuje Stocznię Gdańską?

Najpóźniej w ciągu trzech miesięcy rozstrzygnie się, jaka firma dokona prywatyzacji Stoczni Gdańsk - prezes SG, Andrzej Jaworski. Na razie zainteresowanie wyraziły dwie spółki - z Ukrainy i Włoch.

Za 18 lat budżet dorzuci do ZUS 52 mld zł

Co rok do emerytur trzeba będzie dorzucać miliardy złotych. Prawie 116 mld zł wydajemy rocznie na świadczenia ZUS-u, bo składki pokrywają tylko 70 proc. W 2025 trzeba będzie dołożyć 52 mld zł - wyliczył "Puls Biznesu".

Na europejskie parkietach znów się zieleni

Akcje na europejskich giełdach drożeją, odreagowując spadki z końca ubiegłego tygodnia. Rynkom akcji z pewnością pomogły interwencje banków centralnych, które wpompowały dziesiątki miliardów dolarów w system finansowy.