Najnowsze

Najnowsze

Próżność w polskiej sieci

Internetowy sukces po polsku: serwis fotka.pl bije rekordy popularności. Jego twórcy 6 lat temu zainwestowali 250 zł, w tym roku zarobią 2 mln zł.

Co z polskim mięsem?

Choć eksport mięsa z Polski wciąż czterokrotnie przewyższa import, sektor mięsny zaczyna z trwogą patrzeć w przyszłość. Z Europy zachodniej importujemy już mięso za 1,5 mld euro.

Dochodowy hazard

Wartość rynku gier hazardowych ma sięgnąć w tym roku 11 mld złotych. Najwięcej zarobi na nim... budżet państwa.

Wróci podatek od darowizn?

Z wyliczeń fiskusa wynika, że Polacy wskutek zniesienia podatku od darowizn dla najbliższej rodziny zaoszczędzili blisko 400 mln złotych. Czy to zwiastun, że ulga zniknie? - zastanawia się "Rzeczpospolita".

Rekordowa cena ropy

Cena paliwa osiągnęła historyczny rekord. Za baryłkę ropy trzeba zapłacić 78,71 dolarów.

"The Wall Street Journal" w rękach Murdocha

Rupert Murdoch kupił spółkę Dow Jones & Co. wydającą renomowany dziennik ekonomiczny "The Wall Street Journal". Zarządy Dow Jones i koncernu Murdoch News Corporation zatwierdziły transakcję kupna.

Pieniądze idą w las

Od dziś rolnicy mogą składać wnioski o pieniądze na zalesienie. Do wzięcia jest ponad 650 mln euro.

Okęcie wciąż za małe

Jak wynika z analiz Urzędu Lotnictwa Cywilnego, polskie lotniska obsługują coraz więcej pasażerów. Mimo to LOT domaga się zwiększenia przepustowości warszawskiego portu lotniczego.

Emerytalna loteria

Nie wybrałeś Otwartego Funduszu Emerytalnego? ZUS zrobił to już za Ciebie. Czy wybór był słuszny, okaże się po latach.

Rosyjski straszak dla nierzetelnych kredytobiorców

Kto nie spłaca kredytu, nie wyjedzie za granicę. Rosyjska Federalna Służba Komornicza do końca września zamierza opracować projekt takiej współpracy z rosyjskimi bankami, który zmusi Rosjan do oddawania pożyczonych w bankach pieniędzy.

Gorzki sezon polskich pszczelarzy

Zbiory miodu mogą być w Polsce o ponad 40 procent niższe niż przed rokiem. W niektórych częściach kraju ceny już teraz poszły w górę o kilka złotych za kilogram - pisze "Rzeczpospolita"

Odlicz krew od podatku

Fiskus przypomina o możliwości odliczenia w rocznym zeznaniu PIT wartości krwi oddanej przez honorowych dawców. Za każdy litr oddanej krwi można odliczyć 130 złotych - pisze "Gazeta Prawna"

Emerytura małżeńska? Tak, ale bez dopłaty

Rząd znalazł rozwiązanie problemu emerytur małżeńskich i dopłaty do świadczeń minimalnych. Można będzie wybrać emeryturę małżeńską, ale budżet dopłaci tylko do wysokości świadczenia indywidualnego - pisze "Gazeta Prawna"

Szansa dla FSO

Już w październiku warszawska Fabryka Samochodów Osobowych uruchomi produkcję nowego modelu auta. Z taśm produkcyjnych Żerania będą zjeżdżać chevrolety aveo.

Mojzesowicz: trzeba zmienić strukturę KRUS

Radykalną zmianę struktury Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i uporządkowanie sytuacji na rynku mięsa zapowiada nowo mianowany minister rolnictwa Wojciech Mojzesowicz.

Choroba niebieskiego języka atakuje owce

Władze Holandii rozszerzyły dziś strefę bezpieczeństwa - czyli terytorium poza które nie można transportować zwierząt. Przyczyną jest wykrycie u owiec kolejnych przypadków choroby niebieskiego języka.

UOKIK będzie nadzorował cały rynek

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przejmie obowiązki Głównego Inspektora Inspekcji Handlowej - zakłada przyjęty przez rząd projekt ustawy regulującej funkcjonowanie instytucji nadzoru rynkowego.

Woźniak: Polska chce inwestować w Ignalinę

- Polska chce być aktywnym inwestorem w nowej elektrowni atomowej w Ignalinie i chce, by elektrownia ta dostarczała ok. 1000-1200 MW dla jednej z polskich spółek energetycznych - oświadczył minister gospodarki Piotr Woźniak.

Rząd chce częściowej prywatyzacji górnictwa

Rząd przyjął we wtorek strategię dla górnictwa węgla kamiennego na lata 2007-2015. Przewiduje ona prywatyzację spółek węglowych, ale jedynie za zgodą związków zawodowych i przy zabezpieczeniu praw pracowniczych.