Najnowsze

Najnowsze

Greenspan doradcą w Deutsche Banku

Alan Greenspan, były prezes Banku Rezerw Federalnych w USA, za niektórych uważany za jednego z guru współczesnej ekonomii, został zatrudniony na stanowisko Starszego Doradcy w Deutsche Banku.

Ostatnie takie święto w sklepie

Większość dużych sklepów będzie otwarta w środę, 15 sierpnia. To ostatnie święto przed niemal przesądzonym wejściem w życie ustawowych ograniczeń ich pracy - przypomina "Rzeczpospolita".

Polska szafa złotodajna

W fabrykach mebli w całej Polsce praca wre, ale i tak jest problem z terminową realizacją zamówień. Polacy kupią w tym roku ich wyroby za 5,5 mld zł, cudzoziemcy - za 21 mld - czytamy w "Rzeczpospolitej"

Firmy pożyczają i inwestują

Bankowcy się cieszą: firmy wreszcie zaczęły brać więcej kredytów, którymi finansują rosnące inwestycje. Kredyty mają jednak coraz silniejszego konkurenta - leasing bije bowiem prawdziwe rekordy popularności - pisze "Gazeta Wyborcza".

Ile bezrobocia w bezrobociu?

Mimo, że gospodarka rozwija się w nienotowanym od lat tempie, w rejestrach urzędów pracy jest wciąż 1,8 mln osób. I nikt nie potrafi powiedzieć, ile z nich faktycznie nie pracuje - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Spóźnialscy posiadacze kart kredytowych podwójnie karani

Banki do umów o kartę kredytową wprowadzają klauzule, które według UOKiK naruszają prawa konsumenta. Za nieterminową spłatę kart kredytowych pobierane są wysokie odsetki i opłaty za obsługę zadłużenia - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Będą punkty karne za zbyt długa jazdę?

Seria tragicznych wypadków z udziałem polskich autokarów zwróciła uwagę na pracę przewoźników. Dlatego pojawiają się kolejne propozycje, jak przeciwdziałać katastrofom.

Kosztowne przywileje emerytalne

Prawie 116 mld zł wydajemy rocznie na emerytury i renty. Składki pokrywają tylko 70 procent wydatków. Winne są przywileje emerytalne - pisze "Puls Biznesu".

Żabka w czeskich rękach

550 mln złotych za sieć sklepów Żabka zapłaciła czesko-słowacka grupa kapitałowa Penta Investors.

Grupa TVN zarobiła 139 mln zł

Wzrost oglądalności wszystkich kanałów telewizyjnych, zwiększenie przychodów o jedną trzecią i milion nowych abonentów zanotowała grupa TVN w drugim kwartale bieżącego roku.

Cyfrowa muzyka bez zabezpieczeń

Wytwórnia muzyczna Universal Music rozpoczyna eksperymentalną sprzedaż utworów muzycznych w formie cyfrowej bez żadnych zabezpieczeń przed kopiowaniem.

Majątki Niemców przejmowali esbecy?

SB zmuszało przesiedleńców wyjeżdżających do Niemiec, aby za bezcen oddawali swe domy - pisze "Sueddeutsche Zeitung". Zdaniem gazety to argument za zwracaniem majątków dawnym właścicielom.

Grozi nam globalna recesja?

Koniec tygodnia przyniósł spadki na światowych giełdach. Coraz więcej ekspertów jest zdania, że jeśli potrwa to dalej, to może zapoczątkować globalną recesję.

Duńska wyprawa na biegun

Duńczycy wyślą na Biegun Północny wyprawę naukową, która ma potwierdzić ich roszczenia do tego terytorium. To odpowiedź na rosyjską wyprawę sprzed tygodnia w te okolice.

Cienie do powiek z chromem

Zestawy dla dzieci "Mój pierwszy makijaż" są niebezpieczne dla użytkowników. Zielone cienie do powiek, które są częścią tego zestawu zawierają chrom - ostrzega Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Globalne spadki na giełdach

Po czarnym czwartku - czarny piątek. Tabele notowań giełdowych zarówno w Polsce, Europie a nawet w Japonii i Korei są czerwone - wszędzie notuje się spadek.

Spadają ceny miedzi i ropy

Ceny miedzi w Szanghaju spadły, w wyniku obaw związanych z problemami na amerykańskim rynku kredytowym, oraz z powodu wzrostu zapasów tego surowca. Problemy kredytowe to także przyczyna spadku cen ropy na nowojorskiej giełdzie.

Ostrożni kierowcy będą płacić mniej

Większy podział klientów na różne klasy ryzyka pozwoli towarzystwom na premiowanie zniżkami dobrych kierowców i odstraszanie wysokimi składkami tych, którzy często powodują wypadki - pisze "Gazeta Prawna".

E-konta emerytalne w ZUS

ZUS chce uruchomić platformę internetową, aby ubezpieczeni mogli na bieżąco sprawdzać stan konta emerytalnego, a firmy swoje rozliczenia z zakładem - pisze "Gazeta Prawna". Urzędy mają być też dłużej otwarte, żeby klienci mogli załatwiać swoje sprawy po pracy.

Euro 2012: Trzy ustawy w trzy miesiące

Minister sportu chce, by jeszcze przed wyborami Sejm uchwalił trzy kluczowe ustawy ułatwiające organizację Euro 2012. - To priorytet dla resortu - mówi w wywiadzie dla "Gazety Prawnej" Elżbieta Jakubiak.