Najnowsze

Najnowsze

Aż 74 chętnych do zarządu PKO BP

Do PKO BP wpłynęło 113 aplikacji złożonych przez 74 kandydatów na stanowisko prezesa i siedmiu wiceprezesów zarządu - poinformował bank.

Uwaga na zabawki z magnesami!

Blisko 4,5 tysiąca zabawek Mega Brands z magnesami może zagrażać bezpieczeństwu dzieci. Polski dystrybutor powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o akcji wycofywania ze sprzedaży: klocków, zwierzątek i ludzików.

Streżyńska straszy operatorów komórek

15 groszy za minutę połączenia - do takiej ceny UKE chce w ciągu 2 lat obniżyć ceny połączeń między operatorami - zapowiedziała w TVN CNBC prezes UKE, Anna Streżyńska. To od cen połączeń interkonektowych zależy, ile klienci płacą za rozmowę z klientami innych sieci.

Będzie więcej terenów pod nowe domy

Na gruntach rolnych w miastach będzie można budować, a nie, jak obecnie, siać pietruszkę. Resort infrastruktury pracuje nad zmianami w tej sprawie - informuje "Rzeczpospolita".

E-deklaracja sposobem na rozliczenie

Choć nie wszyscy o tym wiedzą, z fiskusem można rozliczyć się również przez internet. W takim wypadku należy zadeklarować chęć złożenia cyfrowej deklaracji i uzyskać możliwość składania elektronicznego podpisu. O wadach i zaletach e-deklaracji mówiła w programie "Twój brat PIT" Anna Litwin z BDO Numerica.

Pawlak: Podatek Belki ma się dobrze

Co ze zniesieniem podatku Belki? - Na decyzje w tej sprawie duży wpływ ma obecnie minister finansów, który zwraca uwagę na przywracanie równowagi budżetowej - twierdzi w rozmowie z "Parkietem" wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Netzel pozwolił zarobić własnej spółce

Powszechny Zakład Ubezpieczeń wynajął od spółki Dalmor budynek w lutym 2007 roku. Decyzję podjął ówczesny szef PZU Jaromir Netzel. W tym samym czasie zasiadał w radzie nadzorczej gdyńskiej spółki - podaje "Rzeczpospolita"

Rządowi Tuska spieszy się z reprywatyzacją?

Do końca roku ma być gotowa ustawa o reprywatyzacji - donosi "Dziennik". Rząd chce oddać sprawiedliwość potomkom Polaków, którzy stracili majątki w wyniku wojny i w okresie stalinizmu - pisze gazeta. Jak podkreśla, ustawa da im nie mniej niż 20 proc. wartości utraconej własności.

Błędy w PIT-ach

Wypełnianie zeznań rocznych do dziecinnie prostych nie należy. Potwierdzają to błędy popełniane przez podatników - mylone są adresy zameldowania i zamieszkania, stare i nowe formularze, zakres ulg rodzinnych, ulgi internetowe. Kolejny duży problem to przekazywanie - na nowych zasadach - 1 procenta podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. A błędy w zeznaniach trzeba poprawić, bo inaczej czeka nas postępowanie karno-skarbowe...

Inflacja w Polsce rośnie

Nawet najlepsze zabezpieczenia w bankach nie chronią naszych pieniędzy przed inflacją - czyli stopniową utratą ich wartości. Inflacja w Polsce rośnie od kilkunastu miesięcy. Droższe paliwa, żywność, droższa energia w naszych domach i równocześnie wzrost płac - to wszystko powoduje, że ceny ogółem idą w górę. Dlatego ekonomiści nie pozostawiają nam złudzeń - za kilka miesięcy ceny wzrosną jeszcze bardziej. Jaka jest jedyna pozytywna wiadomość związana z rosnąca inflacją? Nadwyżka w budżecie...

Koniec strajku w BCT

Osiem godzin trwały negocjacje w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym (BCT) w Gdyni. Zakończyły się jednak sukcesem - a wraz z nimi trwający od 13 dni strajk załogi.

"Sport" w rękach Springera

Jeden z najdłużej wydawanych w Polsce tytułów - katowicki dziennik "Sport" - został kupiony przez Axel Springer Polska. Dotychczasowy właściciel uzasadnia sprzedaż potrzebą doinwestowania tytułu.

Polsat24 ma koncesję

Całodobowy kanał informacyjny Polsat24 jest gotowy do startu. We wtorek KRRiT przyznała stacji koncesję na nadawanie.

Prawie perpetuum mobile na ulicach Poznania

Na ulice Poznania wyjedzie pierwszy w Polsce autobus z napędem hybrydowym. Pojazd z elektryczno-dieslowskim silnikiem w dziewiczą podróż ma wyruszyć pod koniec października.

Brown nie chce ograniczać imigrantów

Nie będzie rocznego limitu imigrantów dopuszczanych na brytyjski rynek pracy. Taki pomysł odrzucił premier Gordon Brown. Według niego w 2006 roku imigranci wnieśli do brytyjskiej gospodarki 6 mld funtów.

Sony oskarżone o piractwo komputerowe

Sony - firma znana dotychczas z tego, że ostro potępiała piratów komputerowych, sama została przyłapana na nielegalnym używaniu programów. Mała francuska firma zapowiedziała, że oskarży giganta o korzystanie z programu bez licencji.

Cena ryżu powodem zamieszek?

Filipińscy aktywiści grożą zamieszkami. Powodem jest gwałtownie rosnąca cena ryżu. W ciągu ostatnich kilku miesięcy ten podstawowy w wielu krajach azjatyckich artykuł spożywczy zdrożał o połowę.

TVN ucieka konkurencji

Marzec 2008 r. to dla TVN doskonałe wyniki oglądalności i miesiąc, w którym stacja okazała się niekwestionowanym liderem rynku. Wszystko przy jedynie 87 proc. zasięgu.

Inflacja spada, ale wzrośnie

Z prognoz Ministerstwo Finansów wynika, że w ujęciu rocznym w marcu nastąpił spadek inflacji. Jednak podwyżki cen prądu i gazu, a także droga ropa naftowa mogą wpłynąć na szybki wzrost tego wskaźnika.

5 tys. zł za brak nowego dowodu

Nawet 5 tys. złotych - tyle mogą zapłacić Ci, którzy nie wymienili swojego dowodu na nowy. We wtorek straciły ważność stare, książeczkowe dowody osobiste. Od dziś można posługiwać się tylko plastikowymi. Ci, którzy nie wymienili dowodów, bądź nie odebrali nowych oprócz konsekwencji finansowych mogą mieć problem z załatwieniem wielu spraw.

Kierowcy zapłacą za biopaliwa

Kierowcy zapłacą za biopaliwa, które na rynku pojawią się w drugiej połowie roku. Jednak już teraz wiadomo, że koszty produkcji paliwa z dodatkiem biokomponentów są wyższe od zysków ze sprzedaży. Producenci ostrzegają, że odbiją sobie straty na biopaliwach podnosząc ceny tradycyjnej benzyny i oleju napędowego o 10 - 20 groszy - pisze "WSJ Polska".

Absolut sprzedany Francuzom

Dwie polskie wódki - Wyborowa i Luksusowa - będą miały jednego właściciela. Francuska grupa Pernod Ricard kupi szwedzką firmę Vin & Spirit. Dzięki transakcji francuski koncern stanie się trzecim graczem na polskim rynku wódek wartym ok. 7,5 mld zł - donosi "Rzeczpospolita".

Inflacja sieje strach w Europie

Europejczycy złapali się za portfele. Inflacja w marcu nieoczekiwanie podskoczyła do najwyższego poziomu od wprowadzenia euro w 1999 r. Drożeją głównie żywność i paliwa - "Gazeta Wyborcza".

Jak skorzystać z ulgi na dzieci?

Nie wiesz, jakie są warunki skorzystania z ulgi na dziecko? Nie ma problemu. Adam Mariuk, doradca podatkowy z firmy Deloitte, w programie "Twój Brat PIT" wyjaśnia wszelkie wątpliwości związane z ulgą prorodzinną.

Zmienią ustawę o supermarketach

- Ustawa o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych wymaga nowelizacji - uważa wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Dodał, że jeżeli nowelizacja nie dojdzie do skutku, konieczne będzie uchylenie ustawy.

Ford Ka w tyskiej fabryce Fiata - Forda

W tyskiej fabryce Fiata - Forda już od kilku tygodni produkowana jest nowa wersja Forda Ka. Dziś poinformowano o tym oficjalnie. Nowy Ford powstaje na podwoziu Fiata 500. W dobie kryzysu branży motoryzacyjnej, kiedy Amerykanie nie chcą kupować nowych samochodów, a tamtejsze firmy tną zatrudnienie, obniżają płace i zamykają fabryki - każdy chce produkować jak najtaniej.

Irak kupi samoloty od Amerykanów

Irak kupi co najmniej 50 pasażerskich samolotów odrzutowych od Amerykanów, za 5,9 mld dolarów. To pierwsze większe irackie zamówienie na samoloty pasażerskie od 20 lat.

Kontrowersyjny pośrednik gazowy otrzyma pomoc?

Czy ostro krytykowana spółka RosUkrEnergo zdobyła sojuszników w walce o eksport gazu do Europy? Ukraińskie wydanie rosyjskiej gazety "Kommiersant" pisze, że polskie PGNiG i słowacki koncern gazowniczy SPP wystąpiły przeciwko decyzji ukraińskiego rządu o pozbawieniu RUE prawa do eksportu gazu na Zachód. Jednakże PGNiG dementuje doniesienia gazety.

Idzie rewolucja w budownictwie

Szykują się zmiany w budownictwie. Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić nowe przepisy, które mają ułatwić budowanie domów, szkół, sklepów, czy fabryk. Ustawy są już w resorcie infrastruktury i jeszcze w kwietniu mają trafić do konsultacji społecznych.

Otwarte niebo - porozumienie między UE a USA

Dzięki wchodzącemu w życie porozumieniu między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi, przewoźnicy z obu stron Atlantyku mogą latać na dowolnych trasach z Europy do Stanów. Choć teraz pasażerowie samolotu za lot na trasie Warszawa - Chicago - Warszawa płacą co najmniej 2,5 tysiąca złotych, wkrótce bilety będą znacznie tańsze. Najpierw tańsze bilety pojawią się na Zachodzie Europy - przewidują analitycy i wskazują na lotniska w Londynie, Dublinie, Frankfurcie czy Oslo. A to stanie się łatwiejsze, bo w nowym wiosennym rozkładzie lotów przewoźnicy uruchamiają z naszych lotnisk 40 nowych tras na Zachód.