Najnowsze

Najnowsze

Polska skończy jak USA?

Szastamy pieniędzmi, a sprzedawcy, widząc popyt, podnoszą ceny. Nakręca się inflacja i niedługo stopy procentowe znów pójdą w górę. A wtedy setki tysięcy Polaków podobnie jak Amerykanów będą mieć poważne problemy ze spłatą zadłużenia - donosi "Rzeczpospolita".

Unia pompuje pieniądze w polskie firmy

Przedsiębiorcy z pięciu województw (dolnośląskiego, małopolskiego, pomorskiego, śląskiego i wielkopolskiego) dostaną w najbliższych latach 660 mln euro z Brukseli. To ponad 20 razy więcej niż dotychczas. Jednak problemem mogą być polskie przepisy - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Przeceny wstrząsnęły światowymi giełdami

Problemy kredytowe Amerykanów odbijają się echem na całym świecie, w tym także nad Wisłą. Prasa alarmuje: trzęsienie ziemi, początek bessy, czarny czwartek. - Spadki są i będą, ale to normalna kolej rzeczy. Prawdziwy krach nie nadejdzie - uspokajają eksperci.

Zbudować stadiony... i umrzeć

Unijne pieniądze trafią do miast organizujących EURO 2012. Połowa wszystkich środków popłynie tam, gdzie rozgrywane będą mecze. Na takiej decyzji straci polska turystyka - pisze "Puls Biznesu"

Spadki stulecia na warszawskim parkiecie

Silne spadki i wyprzedaż akcji - tak wyglądał czwartek na warszawskim parkiecie. Analitycy alarmują, że to wina tego, że inwestorom puszczają emocje. - Nie patrzą już na ceny, tylko zamykają pozycje bojąc się dalszych strat - mówią eksperci.

Nowojorska giełda zaczęła od spadków

Amerykańskie indeksy - po dużych wczorajszych spadkach - znów idą w dół. Dow Jones obniżył się o 1,05 proc. Komisja Europejska zamierza zainteresować się agencjami ratingowymi, które wg Brukseli zbyt wolno zareagowały na oznaki kryzysu.

Giełda: emocje biorą górę

Przecena akcji na światowych giełdach nasila się. Po środowym fatalnym finiszu notowań na Wall Street, spadki - największe od roku - stały się rano udziałem parkietów w Azji.

Inwestorom puszczają nerwy

Na warszawskiej giełdzie trwają w czwartek silne spadki. Ok. 13.20 WIG20 tracił 4,27 proc., WIG - 6,45 proc. Indeksy mniejszych spółek - mWIG40 i sWIG80 traciły więcej: mWIG40 - 9,79 proc., a sWIG80 - 10,19 proc.

Airbus 380 od października z pasażerami

25 października na trasie między Singapurem a Sydney w Australii zadebiutuje Airbus 380. Spóźniony prawie dwa lata samolot wprowadzą do eksploatacji linie Singapore Airlines.

Afera gruntowa sięga Telefonii Dialog

Agenci CBA zatrzymali w czwartek rano dyrektora ds. logistyki „Telefonii Dialog”. Zarzucono mu branie łapówek, a na jego trop agenci wpadli przy okazji śledztwa dotyczącego odrolniania ziemi w resorcie rolnictwa.

Doniesienia z warszawskiego parkietu

Relacja Katarzyny Karpy-Świderek z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Tomasz Hatala, prezes debiutującej na giełdzie firmy Quantum Software opowiada o swoich obawach w związku z sytuacją na rynkach.

Czerwień zalała parkiety

Giełdowi gracze mają przed sobą dzień próby cierpliwości przed rozpoczęciem kolejnych sesji w Stanach Zjednoczonych. A scenariusze nie są optymistyczne. Większość indeksów poszła mocno w dół.

Elektronika za pół ceny?

Telewizor Full HD za 4 tysiące złotych i laptop za półtora - na takie ceny klienci mogą liczyć już za kilkanaście tygodni - wieszczy "Gazeta Prawna". Sieci handlowe i mniejsze sklepy, w tym te internetowe, szykują specjalne jesienne oferty.

E-pacjent 2008

Do 2013 roku ma powstać zintegrowany system informatyczny ochrony zdrowia - takie zalecenia wydała Unia Europejska. W Polsce jego budowa ma rozpocząć się już w przyszłym roku - pisze "Gazeta Prawna".

Polacy pożyczają na potęgę

W lipcu zadłużenie polskich gospodarstw domowych wzrosło rekordowo. Polacy pożyczyli aż o 40 proc. więcej niż rok temu - pisze "Rzeczpospolita".

Nie ma nowych ognisk pryszczycy w Anglii

Wstępne testy nie potwierdziły obecności wirusa pryszczycy u zwierząt hodowlanych z fermy i parku rozrywki w południowo-wschodniej Anglii - poinformował brytyjski rząd.

Nowojorska giełda znowu notuje spadki

Nowojorska giełda środowe otwarcie rozpoczęła od spadków. Jej podstawowy wskaźnik Dow Jones Industrial Average (DJIA) zszedł poniżej granicy 13 tys. punktów.

Czesi stawiają na podatek liniowy

Rządząca w Czechach koalicja podjęła decyzję o wprowadzeniu liniowego podatku dochodowego od osób fizycznych od roku 2009 - poinformował w swoim wystąpieniu w telewizji premier Czech Mirek Topolanek.

W Londynie powstaje polski pub

Polacy doczekali się... polskiego pubu w Londynie. Lokal ma zostać otwarty niebawem. Będzie nazywać się z angielska "The Belvedere", czyli po naszemu Belweder.

Spadają ceny miedzi, rosną obawy na giełdach

Ceny miedzi w Szanghaju spadły. Doszło do tego po tym, jak spadki na światowych giełdach spowodowały wzrost obaw o spowolnienie wzrostu gospodarczego i w konsekwencji spadek popytu na ten surowiec, wykorzystywany do produkcji kabli i drutów.

Ukraina w projekcie budowy elektrowni w Ignalinie?

Valdas Adamkus, prezydent Litwy oświadczył, że Litwa jest gotowa przyjąć do projektu budowy nowej elektrowni jądrowej innych kompetentnych partnerów, także Ukrainę. Wczoraj rozmawiał na ten temat podczas wizyty na Ukrainie.

Filary "starej Europy" zwalniają

Gospodarki Niemiec i Francji - czołowych lokomotyw Starego Kontynentu - rosną wolniej niż prognozowano. W drugim kwartale produkcja przemysłowa w strefie euro spadła o 0,1 proc.