Najnowsze

Najnowsze

Centrum wyników: TUP

Sprzedaż części gotowych projektów to jeden z celów TUP na ten rok. Prezes spółki zapowiada też wejście w nowy obszar działalności – kusi go innowacyjność. Głównym aktywem TUP pozostaje nieruchomość pod Siewierzem, gdzie ma powstać ekologiczne miasto. Realizacja całego projektu przewidziana jest na 25 lat. Prezes firmy TUP zapowiada, że pierwszy etap inwestycji ma zostać zamknięty do 2012 roku.

Centrum wyników: Intersport

Ostrożny optymizm Intersportu. Na ten rok spółka prognozuje 222 miliony złotych przychodów, czyli mniej niż w 2010 roku. EBITDA w 2011 roku ma przekroczyć 11 milionów złotych, a zysk brutto ma wynieść między 1,6 a 3 mln złotych. Celem Intersportu na ten rok jest poprawa marży, która docelowo ma sięgnąć 40 procent - zapowiada prezes spółki Artur Mikołajko.

„Jak zarobić pierwszy milion” cz. III

Ruszyła trzecia edycja konkursu, będącego inicjatywą znanego przedsiębiorcy i inwestora giełdowego Leszka Czarneckiego. Konkurs przeznaczony jest dla młodych przedsiębiorców – osób, które nie ukończyły 30 lat, a zwycięzcą zostanie osoba, która ma pomysł na prosty, ale zyskowny biznes. Nagrodą jest finansowanie tego projektu i spółka joint venture z Leszkiem Czarneckim. 14 marca 2011 w Uczelni Vistula (dawna WSE-I) zainaugurowano najnowszą edycję konkursu wykładem Leszka Czarneckiego „Jak zarobić pierwszy milion”. Oto jego część III.

„Jak zarobić pierwszy milion” cz. I

Ruszyła trzecia edycja konkursu, będącego inicjatywą znanego przedsiębiorcy i inwestora giełdowego Leszka Czarneckiego. Konkurs przeznaczony jest dla młodych przedsiębiorców – osób, które nie ukończyły 30 lat, a zwycięzcą zostanie osoba, która ma pomysł na prosty, ale zyskowny biznes. Nagrodą jest finansowanie tego projektu i spółka joint venture z Leszkiem Czarneckim. 14 marca 2011 w Uczelni Vistula (dawna WSE-I) zainaugurowano najnowszą edycję konkursu wykładem Leszka Czarneckiego „Jak zarobić pierwszy milion”. Oto jego część I.

Inspektor skarbowy zajrzy ci w Okna

Wizyta Inspekcji Skarbowej w firmie to nic przyjemnego. Od dziś dochodzi jeszcze jeden stres: inspektorzy mogą tez sprawdzać to, czy kontrolowana firma posługuje się legalnym oprogramowaniem. Przeczeszą więc zawartość twardych dysków, przejrzą faktury i licencje...

„Jak zarobić pierwszy milion” cz. II

Ruszyła trzecia edycja konkursu, będącego inicjatywą znanego przedsiębiorcy i inwestora giełdowego Leszka Czarneckiego. Konkurs przeznaczony jest dla młodych przedsiębiorców – osób, które nie ukończyły 30 lat, a zwycięzcą zostanie osoba, która ma pomysł na prosty, ale zyskowny biznes. Nagrodą jest finansowanie tego projektu i spółka joint venture z Leszkiem Czarneckim. 14 marca 2011 w Uczelni Vistula (dawna WSE-I) zainaugurowano najnowszą edycję konkursu wykładem Leszka Czarneckiego „Jak zarobić pierwszy milion”. Oto jego część III.

Połowa PKP Cargo do kupienia

Polskie Koleje Państwowe zapraszają do negocjacji w sprawie sprzedaży akcji spółki PKP Cargo. Do kupienia jest nie więcej niż 1.444.601 akcji, czyli 50 proc. plus jedna akcja spółki. PKP Cargo to drugi co do wielkości kolejowy przewoźnik towarowy w Unii Europejskiej. Na chętnych czekają do 12 maja.

Google znów oskarża Pekin

Koncern Google obwinia chiński rząd o problemy z dostępem do poczty Gmail w tym kraju. Internauci skarżyli się ostatnio, że chińskie władze nasiliły w minionych tygodniach wysiłki, by utrudnić dostęp do usługi amerykańskiego koncernu.

Nasz Bumar obłowi się w Indiach?

Kontrakt o wartości ponad 300 milionów dolarów polski koncern zbrojeniowy Bumar podpisuje z Indiami - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna". Bumar odmawia komentarzy w tej sprawie. Umowa mogłaby przerwać passę chudych lat polskiej zbrojeniówki: cały jej zeszłoroczny eksport wyniósł nieco ponad 700 milionów złotych.

Koszt trzęsienia: 235 mld dolarów

Trzęsienie ziemi w Japonii może kosztować gospodarkę 235 miliardów dolarów, czyli 4 procent PKB kraju - oszacował w swoim poniedziałkowym raporcie Bank Światowy. Według specjalistów, Japończycy szybko jednak podniosą się z kryzysu.

Transakcja za 39 miliardów dolarów

Amerykański potentat telekomunikacyjny AT&T kupuje lokalnego rywala - należącą do Deutsche Telekom sieć T-Mobile USA. Wartość transakcji to 39 miliardów dolarów. 25 miliardów zostanie zapłacone w gotówce, zaś reszta w postaci 8-procentowego pakietu akcji AT&T. Przedstawiciel niemieckiego koncernu ma się znaleźć we władzach amerykańskiego telekomu.

Chińczycy we francuskich winnicach

Tylko w lutym wina inwestycyjne drożały o kilkanaście, kilkadziesiąt procent. Powód? Chiński Nowy Rok podczas którego inwestycyjne butelki trafiały… na stoły biesiadujących Chińczyków. Azjaci wykupują też bordoskie, duże winnice. Burgundia bezpieczna, bo tam działki są maleńkie, rodzinne. O tym jak zarabiać na winie mówią specjaliści: dyrektor ds. inwestycji alternatywnych Wealth Solutiona Krzysztof Maruszewski i prezes zarządu Centrum Wina Piotr Kamecki.

Droga do milionów

Kroczący start profit – czyli strategia wejścia w inwestycje z trendem: czekać na informację, że zaczęły się wzrosty i wtedy zainwestować - o szczegółach opowiada prezes zarządu Investment Fund Managers Aleksander jawień.

Brat PIT inwestycyjnie

Jak rozliczyć z fiskusem zyski z giełdy, jak w rozliczeniach uwzglednić koszty kredytów na inwestycje? - między innymi na te pytania odpowiada Arkadiusz Michaliszyn z CMS CAMERON MCKENNA.

RPP w akcji

Rada Polityki Pieniężnej powinna zareagować, żeby nie dopuścić do przegrzania się gospodarki – uważa członek RPP Andrzej Bratkowski. Z kolei Elżbieta Chojna – Duch, która była gościem magazynu "90 Minut" twierdzi, że w polskiej gospodarce niewiele się zmieniło od poprzedniego posiedzenia Rady.

Dzień z finansowaniem firmy

Każdej spółce żyje się lepiej, gdy nie ma kredytu, ale zadaniem menedżera jest tak go zaciągnąć, aby był korzystnie wykorzystany - przekonuje prezes BTFG Adam Ruciński.

Kinowy biznes

Cinema City chce rozwijać sieć kin w Polsce. W ciągu trzech lat spółka planuje uruchomić w Polsce cztery-pięć nowych multipleksów. O planach sieci Jan Niedziałek rozmawiał z zastępcą dyrektora finansowego Cinema City Nisanem Cohenem.

Polak dla pracy zrobi wszystko

Tylko pracownicy w Azji są skłonni do większych poświęceń niż Polacy - wynika z badania firmy doradztwa personalnego Kelly Services, które przytacza "Puls Biznesu".

Cena ropy? Nie do przewidzenia

Ceny ropy naftowej, a co za tym idzie benzyny na stacjach benzynowych drastycznie wzrosły. Czy interwencja sił koalicyjnych w Libii jeszcze pogorszy sytuację? - Zupełnie nie jesteśmy w stanie przewidywać najbliższych dni - ocenił w TVN24 ekonomista Ryszard Petru.

Hakerzy dobierają się do bankowych tokenów

Hakerzy wykradli informacje o tokenach sprzętowych, których na całym świecie miliony ludzi używają do weryfikacji internetowego dostępu do kont bankowych i firmowych sieci. Ich producent, amerykańska firma RSA Security poinformowała klientów o "niezwykle wyrafinowanym cyber-ataku".

Centrum wyników: Robyg

Spółka Robyg w ubiegłym roku sprzedała 542 mieszkania i był to rekordowy dla niej rok. W roku 2011 Robyg chce sprzedać ponad 80 procent więcej lokali. Firma zamierza też wejść na rynek nieruchomości komercyjnych, a pierwszy taki projekt zamierza uruchomić jeszcze w tym roku zapowiada prezes spółki Zbigniew Okoński.

Nerwowo na rynkach

W Japonii dramatyczne spadki, rząd pompuje miliardy w gospodarkę, a Europa dogaduje się w sprawie paktu stabilizacyjnego. Czy to dobry moment, żeby inwestować w ryzykowne aktywa po dobrej cenie? - zastanawia się dyrektor ds. papierów dłużnych Union Investment Dariusz Lasek.

Diesel czy benzyna?

Odwrót od diesla? Na zachodnich rynkach Europy po raz pierwszy od 12 lat spada sprzedaż aut z silnikami wysokoprężnymi – policzyła Międzynarodowa Agencja Energii. W Polsce też to widać – podaje Instytut Samar. W Europie mniej sprzedanych diesli to skutek zawężenia widełek między ceną benzyny a oleju napędowego. Dane makroekonomiczne wskazują, że światowa gospodarka rozpędza się po kryzysie. A olej napędowy to właśnie paliwo gospodarki. Skoro jest coraz bardziej potrzebny - to drożeje.

Rewolucja w lekach

W otoczeniu protestujących pielęgniarek Sejm przyjął pierwszy z rządowych projektów medycznych: ustawę zakładającą przekształcanie szpitali w spółki prawa handlowego. W komisji zdrowia zakończyły się już prace nad kolejnymi czterema ustawami. Minister Ewa Kopacz mówi, że to początek ciężkiej drogi, ale drogi lepszej niż ta, którą w tej chwili mają do pokonywania polscy pacjenci.

West Real Estate na NewConnect

West Real Estate debiutuje na nieregulowanym rynku NewConnect. Spółka kupuje i zarządza nieruchomościami w branży paliwowej i hotelarskiej. Firma prezentuje ambitny plan inwestycyjny, który zakłada wydatek 55 mln złotych. O jego szczegółach opowiada prezes Ewa Maj.

W USA boją się, że nie stać ich na wojnę w Libii

W USA pojawia się wiele obaw, że zielone światło ONZ dla interwencji wojskowej w Libii spowoduje wciągnięcie tego kraju w kolejną wojnę. Wojnę, na którą Stanów Zjednoczonych nie stać - ani militarnie, ani ekonomicznie.

Milion w portfelu

Ostatnie wydarzenia pokazują, że rynki są bardzo zmienne. Jak w takim razie stworzyć portfel, by na nim w dłuższym okresie zarobić? Ciężko jest zaobserwować jakiś trend - mówi nasz wiceprezes BRE Wealth Management Jacek Dekarz. Jednak przedstawia swoją propozycję portfela.

Private bank do naprawy

W private-bankingu już nie chodzi o liczby: liczy się przejrzystość inwestycji i etyka podejścia - twierdzą eksperci. W ten sposób szkoli się teraz doradców private bankingu - mówi wiceprezes Warszawskiego Instytutu  Bankowości Mariola Szymańska-Koszyc.

Centrum wyników: Infovide-Matrix

Spółka Infovide-Matrix zakończyła rok z 4,8 mln zł zysku netto, czyli niższym o ponad 60 proc. w porównaniu z 2009, ale jeszcze po trzech kwartałach miała stratę. Jak tłumaczy prezes w liście do akcjonariuszy, słabszy wynik efekt dwóch zdarzeń jednorazowych: korekty związanej z upadłością spółki zależnej UtilisIT oraz jednorazowej straty na dużym projekcie realizowanym dla jednego z kluczowych klientów w pierwszej połowie ubiegłego roku. O planach spółki Infovide- Matrix na ten rok opowiada jej wiceprezes Borys Stokalski.

Kino Polska w drodze na giełdę

Spółka, do której należy kanał filmowy Kino Polska w kwietniu chce zadebiutować na GPW. W przyszłym tygodniu ruszają zapisy na akcje, Kino Polska chce pozyskać z emisji do 38 mln zł netto. Większość z nich przeznaczy na stworzenie kanału Kino Polska HD. Telewizja Kino Polska emituje program od 2003 roku, jest dostępna na wszystkich platformach cyfrowych i w większości kablówek. Spółka produkuje też kanały tematyczne FilmBox, od 2010 roku także programy dla Czech, Słowacji, Rumunii i Węgier. Ma także większościowy pakiet udziałów w internetowym serwisie Stopklatka - wymienia prezesem Kino Polska TV SA Piotr Reisch.