"Powstał związek zawodowy w Agorze" - takiego maila otrzymało nieoczekiwanie w poniedziałek po południu kilku tysięcy pracowników i współpracowników medialnego koncernu Agora. Do nowopowołanego tymczasowego komitetu międzyzakładowego NSZZ "Solidarność" należą dziennikarze, i nie tylko, zatrudnieni m.in. w "Gazecie Wyborczej" i radiu TOK FM.
Na razie jawne są jedynie władze komitetu. Są to: Michał Wybieralski ("Gazeta Wyborcza Poznań"), Jakub Janiszewski (TOK FM), Wojciech Orliński ("Gazeta Wyborcza") i Łukasz Cynalewski (fotoreporter "Gazety Wyborczej").
– Zabieraliśmy się do tego od lat, aż w końcu się udało – mówi cytowany przez "Presserwis" Wojciech Orliński. – Inforadio i Agora to spółki założycielskie, ale to komitet międzyzakładowy, więc liczmy, że zostanie rozszerzony o kolejne spółki działające w ramach Grupy, gdy tylko ich pracownicy do nas dołączą – dodaje Jakub Janiszewski.
Agora, czyli atrakcyjne miejsce pracy
Zainteresowanie jest ogromne. Na razie nie chcę jednak mówić, jakie są nasze konkretne cele i ilu nas jest. Czekamy na reakcję kierownictwa firmy - mówi w rozmowie z "Pulsem Biznesu Jakub Janiszewski, członek władz komitetu NSZZ Solidarność w Agorze
Władze związku zaznaczają, że w symbolicznym geście znaczek "Solidarności" - odebrany "Gazecie Wyborczej" 21 lat temu przez Lecha Wałęsę - zwrócił założycielom związku przewodniczący zarządu Regionu Wielkopolska NSZZ "Solidarność" Jarosław Lange.
Z zaskoczenia
Władze związku nie chcą ujawniać liczby osób, które zapisały się do "Solidarności", ale zapewniają, że są wśród nich m.in. dziennikarze o znanych nazwiskach. Według informacji "Pulsu Biznesu”, powstanie związku do ostatniej chwili było trzymane w tajemnicy, a kierownictwo o niczym nie wiedziało.
- Zainteresowanie jest ogromne. Na razie nie chcę jednak mówić, jakie są nasze konkretne cele i ilu nas jest. Czekamy na reakcję kierownictwa firmy - mówi w rozmowie z "Pulsem Biznesu" Jakub Janiszewski.
- Bez komentarza - odpowiada biuro prasowe Agory.
Źródło: Puls Biznesu, Presserwis
Źródło zdjęcia głównego: TVN24