Najnowsze

Najnowsze

"Świat", 03.04

Dlaczego Rosja chce wyjaśnień od NATO w sprawie zwiększonej obecności w Europie? Jak zakończy się debata o przyszłości Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej? Na te pytania odpowiedał Bartosz Węglarczyk wraz z ekspertami w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat.

"Biznes dla ludzi", 03.04

Na co zwrócić uwagę przy umowie na świadczenie usług turystycznych oraz jak odliczyć koszty paliwa, wymiany opon, akumulatora i miejsca garażowego do samochodu, prowadząc firmę - o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówił wraz z gośćmi Paweł Blajer.

Amerykańscy naukowcy: Badania opłacają się gospodarce

Badania uniwersyteckie są ważną składową systemu amerykańskiej gospodarki. Wpływają na zatrudnienie, biznes i produkcję w całym kraju, przez co zapewniają zwrot zainwestowanych pieniędzy. Mechanizmy te przedstawiono w "Science".

"Bojkotuj okupantów". Ukraińcy walczą z rosyjskimi towarami za pomocą aplikacji

Coraz większą popularnością wśród Ukraińców cieszy się aplikacja na smartfony ułatwiająca identyfikację i bojkot towarów pochodzących z Rosji - podaje BBC. To odpowiedź ukraińskich konsumentów na rosyjską aneksję Krymu w marcu. Z aplikacji "Bojkotuj okupantów" mogą korzystać użytkownicy smartfonów z systemem operacyjnym Android.

25 mln osób na polskich lotniskach. Najwięcej przewiózł Ryanair

Polskie porty lotnicze obsłużyły w 2013 r. blisko 25 mln pasażerów - poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego. To o 2,2 proc. więcej niż w 2012 r. Liderem było warszawskie Lotnisko Chopina. Najwięcej pasażerów przewiózł Ryanair, za nim PLL LOT wraz z Eurolotem.

Turcja znosi blokadę Twittera

Turcja już nie blokuje Twittera. Decyzję o odblokowaniu serwisu podjął turecki rząd. Twitter był w Turcji niedostępny od dwóch tygodni, po publikacjach oskarżających o korupcję premiera Recepa Tayyipa Erdogana. - Przeprowadzamy procedurę zniesienia blokady Twittera - powiedział AFP przedstawiciel tureckich władz telekomunikacyjnych (TIB).

Bilans. Najważniejsze wydarzenia dnia

Rosja chce od Ukrainy większych pieniędzy za gaz, grozi też rozszerzeniem embarga na przetwory mięsne na całą Unię; już wkrótce za połączenia telefoniczne w Unii Europejskiej zapłacimy jak w Polsce; z kolei Europejski Bank Centralny nie wyklucza dalszego łagodzenia polityki monetarnej. Autorski przegląd najważniejszych informacji dnia przedstawia Robert Stanilewicz.

Apartamenty w wieżowcach. Nie dla Polaków?

Spółka Orco, na sprzedaż wystawiła swój flagowy budynek Złota 44. Projekt budynku stworzył Daniela Libeskind. Miał to być luksusowy projekt mieszkaniowy. Kryzys spółki pozwala zastanowić się, czy w Polsce jest zapotrzebowanie na tak drogie i luksusowe apartamenty.

Brytyjczycy znów zamykają kopalnie, bo są nierentowne

Do końca 2015 r. w Anglii czynna będzie tylko jedna głębinowa kopalnia węgla kamiennego. Największa spółka górnicza - UK Coal - zamknie dwie pozostałe kopalnie: Thoresby w Nottinghamshire i Kellingley w Yorkshire, ponieważ nie wytrzymują konkurencji z węglem z importu.

Fort Hood - jedna z największych amerykańskich baz wojskowych

W środę w amerykańskiej bazie wojskowej Fort Hood w Teksasie, doszło do strzelaniny, podczas której zginęły cztery osoby. To nie pierwszy taki incydent. Baza liczy ponad 70 lat. W bazie wojskowej w 2009 roku stacjonowało 35 tys. żołnierzy oraz 35 tys. cywilów. Większość żołnierzy mieszka tam wraz z rodzinami.

Embargo na polskie mięso – najważniejsze fakty

Rosyjskie służby weterynaryjne zapowiadają, że zakaz ma obowiązywać "aż do uzgodnienia warunków regionalizacji terytorium Unii Europejskiej w związku z afrykańskim pomorem świń". Rosja chce też przeprowadzenić inspekcje w firmach przetwórczych. Mają ją przeprowadzić eksperci Unii Celnej (tworzonej przez Rosję, Białoruś i Kazachstan). Minister ds. europejskich Piotr Serafin poinformował w środę na Twitterze, że Komisja Europejska wniesie skargę do Światowej Organizacji Handlu (WTO) w sprawie zakazu eksportu polskiej wieprzowiny do Rosji.