Najnowsze

Najnowsze

"Korupcja, kolesiostwo, nepotyzm". W Polsce bez zmian?

Aż 87 proc. Polaków uważa, że korupcja jest w Polsce nadal dużym problemem. Wśród nagannych zachowań osób piastujących stanowiska państwowe ankietowani wymieniają nepotyzm i kumoterstwo - wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS. Z kolei z Indeksu Percepcji Korupcji wynika, że w ubiegłym roku Polska zajęła 38. miejsce pod względem oceny przejrzystości i uczciwości życia publicznego.

Rekompensata za mienie zabużańskie dla większego grona poszkodowanych

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w poniedziałek ustawę dotyczącą rekompensat za mienie zabużańskie. Odszkodowania będą przysługiwały również osobom, które 1 września 1939 roku miały majątek na wschodnich terenach Rzeczpospolitej, ale w nich nie przebywali. Rocznie minister skarbu państwa i wojewodowie dokonują 300-500 mln zł wypłat z tego tytułu.

Strata Ryanair. Przez tańsze bilety

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair przez ostatnie trzy miesiące 2013 roku odnotowały stratę w wysokości ponad 35 mln euro. - To wynik obniżenia cen biletów oraz słabszego funta - powiedział dyrektor generalny spółki Michael O'Leary.

UOKiK skontrolował deweloperów. Sprawdź, jak żerują na klientach

Unikanie odpowiedzialności za nieterminowe oddanie lokalu, brak w umowie informacji o powierzchni kupowanego lokalu i nakładanie na klientów nieuzasadnionych obowiązków - to główne grzechy deweloperów. Takie wnioski płyną po skontrolowaniu przez UOKiK 93 firm i 1239 umów. Jak sie okazuje, wątpliwości wzbudza co drugi zapis w kontraktach.

Polska odporna na walutowe turbulencje? "Nie jesteśmy safe haven"

- Polska odporność na kryzys zasługuje na trójkę z plusem - ocenił w TVN24 Biznes i Świat ekonomista Witold Orłowski. Jego zdaniem świat postrzega nasz kraj i polską walutę jako odporne na globalne turbulencje. Odmiennego zdania jest Anna Garwolińska, prezes firmy doradztwa biznesowego Glaubicz Garwolińska Consultants.

Chińska gospodarka o "włos" od recesji. Reszta regionu - przeciwnie

Indeks PMI w Chinach spadł w styczniu do 50,5 pkt. w porównaniu do 51 pkt. w grudniu. To wynik najgorszy od pół roku. Oznacza on, że chińską gospodarkę dzieli od recesji tylko 0,5 pkt. Dobre wiadomości napłynęły za to z innych rynków azjatyckich. PMI skoczył w Korei Południowej, Indonezji i Indiach.

03.02 Początek miesiąca, czyli indeksy PMI

Rozpoczęliśmy tydzień z danymi z amerykańskiego rynku pracy i z posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego. Ale dziś najważniejsze były wskaźniki PMI pokazujące kondycje przemysłu w ponad 30 państwach świata. Ten z Polski wypadł świetnie, ten z USA wyraźnie gorzej, co rynkom się nie spodobało. Była kolejna interwencja walutowa w Turcji, ale złoty był badzo stabilny. A w tle towarzyszyło nam przelewanie 150 mld PLN z OFE do ZUS. Dzien na rynkach - relacja Rafała Hirscha

Giełda: 2014 rokiem "byków", bo tak przewidział Wskaźnik Super Bowl

Powiedz mi kto wygrał Super Bowl, a powiem ci, czy giełda zakończy rok na plusie. Tak w wielkim skrócie można opisać tzw. Wskaźnik Super Bowl, który na podstawie zwycięzcy finału NFL określa, czy amerykańska giełda zakończy rok na plusie. Tysiące inwestorów stanęło przed trudnym wyborem.

Coraz łatwiej o kredyt hipoteczny. Pomógł wzrost płac

W styczniu wzrósł dostęp do kredytów hipotecznych. Powodem jest wzrost przeciętnej płacy, a w ślad za nią zdolności kredytowej klientów. Analitycy podkreślają, że rynkowi nie zaszkodziła Rekomendacja S wprowadzająca m.in. obowiązek posiadana wkładu własnego.

Rewolucja opałowa? Drewno coraz popularniejsze

W związku z wyjątkowo ostrą zimą i rosnącymi cenami gazu, mieszkańcy wielu amerykańskich stanów postanowili powrócić do tradycyjnych metod ogrzewania domów drewnem. Z powodu tego trendu w wielu tartakach zabrakło surowca.

Microsoft znalazł nowego kapitana?

Komputerowy gigant wciąż płynie bez kapitana. Microsoft wciąż nie wybrał nowego prezesa, który zastąpi Steve'a Ballmer'a, który ogłosił odejście na emeryturę kilka miesięcy temu. Wiele wskazuje na to, że jego następcę poznamy w nadchodzącym tygodniu i będzie nim, pochodzący z Indii, Satya Nadella.

"Wirtualne skarbonki" coraz popularniejsze

Zaokrąglanie końcówek transakcji oraz automatyczne przekazywanie środków na rachunek oszczędnościowy, to coraz popularniejsze sposoby na oszczędzanie. Które banki oferuja swoim klientom takie usługi?

Twitter bierze się za handel. Wyciekła tajna strategia firmy

Twitter prawdopodobnie przygotowuje się do wejścia na rynek e-zakupów. Chce umożliwić użytkownikom zakup towarów prosto ze swojego profilu - wynika z plików, które wyciekły do internetu. Dostawcą usług ma być firma Fancy, w którą zainwestował współzałożyciel Twittera Jack Dorsey.

"55 mld euro na unię bankową to za mało"

Europosłowie są sceptyczni wobec uzgodnionego w grudniu przez państwa UE projektu unii bankowej - uważają, że 55 mld euro funduszu ratunkowego dla banków to za mało. Chcą też by środki były przeznaczone na ratowanie dowolnego banku strefy euro.