Najnowsze

Najnowsze

Polacy na majówce. Ile wydamy na majowy weekend?

W tym roku o 10 proc. mniej Polaków uda się na majówkę za granicę. Średnio na majówkowy wyjazd poza granicę kraju wydamy 2400 zł. Grecja, Egipt i Turcja to główne miejsca wyjazdów Polaków na wiosenny wypoczynek.

90 lat temu złoty zastąpił markę. A mogliśmy płacić lechami

28 kwietnia 1924 r. Bank Polski rozpoczął emisję nowej waluty – złotego polskiego, który zastąpił markę. Dla nowej waluty rozważano jednak inne nazwy: piast, pol i lech. Podjęta 90 lat temu przebudowa systemu walutowego była częścią reform premiera Władysława Grabskiego, ratujących Polskę przed katastrofą gospodarczą i polityczną.

Wiatrakowce połączą 40 gmin na Śląsku

Federacja Stowarzyszeń Lotniczych "Mała Śląska Flota Powietrzna" z Bytomia rusza z projektem międzygminnego transportu lotniczego. Na razie lądowiska są trzy, ale propozycje dotarły do 40 gmin. Większość z nich jest zainteresowana rozwojem połączeń powietrznych taksówek.

28.04 Giełdy w cieniu Ukrainy, GPW w Warszawie stabilna

Na giełdzie w Moskwie widać wpływ sytuacji na wschodzie Ukrainy. Podczas gdy indeksy w Rosji spadły w ubiegłym tygodniu o ponad 6 procent, Warszawa pozostaje odporna, indeksy w skali tygodnia bez zmian. Przed nami kolejny, krótszy bo czterosesyjny tydzień. W centrum uwagi są dziś wyniki mBanku i Millennium. Popołudniu głos zabierze szef EBC Mario Draghi, który może odnieść się do coraz śmielszych planów wprowadzenia drukowania pieniędzy przez EBC, czyli skupu obligacji z rynku. Relacja Mateusza Walczaka.

Luksemburg lobbuje za e-mostem z Polską

Możliwe jest nawiązanie współpracy Luksemburga i Polski w zakresie usług telekomunikacyjnych i transmisji danych - informuje poniedziałkowy "Puls Biznesu". To może być wynik rozpoczynającej się 7 maja wizyty w Polsce wizyty Henryka, wielkiego księcia Luksemburga.

Polacy rzucili się na złoto. To forma zabezpieczenia

Polacy kupują coraz więcej złota - informuje Polskie Radio. W marcu przychody ze sprzedaży sztabek i monet z tego kruszcu były o 50 proc. większe niż w lutym i dwukrotnie większe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Dominika Madaj-Solberg: Każdy powinien robić to, co czuje

- Każdy powinien robić to, co czuje. Ja zasypiam i budzę się z pomysłami co chciałabym robić. Polecam każdemu - powiedziała na antenie TVN24 Biznes i Świat Dominika Madaj-Solberg, prezes zarządu Fundacji Spina i finalistka Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta.

Siemens włącza się w walkę o Alstom. Politycy zaniepokojeni

Siemens chce rozmawiać z Alstomem - producentem m.in. pociągów dużych prędkości TGV - o "możliwościach strategicznych" podnoszących perspektywę przejęcia francuskiej firmy przez niemieckiego giganta z branży elektronicznej. Wcześniej chęć zakupu Alstomu wyraził koncern General Electric (GE).

Londyn zapowiada kolejne sankcje wobec Rosji

Brytyjski minister spraw zagranicznych zapowiada rozszerzenie sankcji wobec Rosji. Rozszerzone zostaną istniejące zakazy: podróży do Wielkiej Brytanii i zamrożone aktywa kolejnych osób.

Szefowie "pośredniaków" nie wierzą w reformę rynku pracy

Dyrektorzy powiatowych urzędów pracy, z którymi rozmawiał PAP, są zgodni, że podpisana przez prezydenta nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia niewiele zmieni na rynku pracy, a urzędy nie będą w stanie wywiązywać się z nałożonych obowiązków.

Dlaczego Facebook uzależnia? Bo wie, jak się nas uczyć

Facebook rośne w siłę - nie tylko jeśli chodzi o liczbę użytkowników, ale także ich aktywności w serwisie. Jak to możliwe, że Facebook coraz bardziej nas uzależnia? Odpowiedz jest prosta: wie co lubimy i coraz bardziej nas rozumie.

Zmiany na kolei. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia

Od dziś obowiązuje druga z sześciu tegorocznych zmian rozkładu jazdy pociągów. Niedogodności potrwają do połowy czerwca. Pasażerowie nadal nie pojadą pociągami z Krakowa do Zakopanego, utrudnienia wystąpią także m.in. na trasie Warszawa-Łódź.

Kanonizacja to w Rzymie także wielki biznes. Ten legalny i w "szarej strefie"

Niedzielna kanonizacja papieży Jana Pawła II i Jana XXIII to nie tylko wielkie przeżycie duchowe, ale także duży biznes. W Rzymie spodziewany jest nawet milion pielgrzymów i turystów. Władze miasta szacują, że przygotowania na przyjęcie takiej liczby osób będzie kosztować niemal 8 mln euro. Za to obroty restauracji, hoteli i punktów usługowych mają sięgnąć 250 mln euro.