Najnowsze

Najnowsze

BNP Paribas zapłaci nawet 16 mld dolarów? Trwa podbijanie stawki

Największy bank we Francji może zapłacić karę sięgającą nawet 16 mld dolarów - podaje Reuters, powołując się na osoby znające sprawę. Ma to być efekt negocjacji władz USA z bankiem BNP Paribas w sprawie kary za domniemane naruszenie sankcji. Wcześniej pojawiały się informacje na temat 10 mld dolarów.

Niemcom rośnie produkcja i eksport

Eksport Niemiec wzrósł w kwietniu o 3,0 proc. mdm, po uwzględnieniu dni roboczych i zmian sezonowych, po spadku miesiąc wcześniej o 1,8 proc. - poinformował Federalny Urząd Statystyczny.

Obchody D-Day w cieniu polityki, nowy prezydent Ukrainy. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

W Normandii dziś obchody 70. rocznicy lądowania aliantów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. prezydent USA Barack Obama i prezydent Rosji Władimir Putin. Uroczystości będą też okazją do rozmów m. in. o kryzysie na Ukrainie. W TVN24 Biznes i Świat przyglądamy się wydarzeniom w Normandii. Jesteśmy też na Ukrainie, a także przyglądamy się konsekwencjom czwartkowej decyzji EBC ws. stóp procentowych.

Orlen inwestuje w Kanadzie. Przejmuje i podwaja zasoby

Orlen przejął kanadyjską firmę wydobywczą Birchill Exploration LP. Transakcja została zrealizowana za pośrednictwem spółki zależnej TriOil Resources i była warta ponad 255 mln dolarów kanadyjskich, czyli ok. 707 mln zł.

Zarobić w internecie może każdy, ale nie na wszystkim

Każdy może zarobić w internecie, ale nie na wszystkim - ocenił Jerzy Cichowicz ze Związku Banków Polskich. Dodał, że poszukiwanie usług, na których da się zyskać ma być przedmiotem zbliżającego się IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej.

06.06 Euro poniżej 4,10 PLN, frank poniżej 3,36 PLN

Szalony dzień w Europie. Inwestorzy zaczekali na dane z USA z 14:30, a potem ruszyli na zakupy. Obligacje biły rekordy wszechczasów, wszystkie giełdy zaliczyły wzrosty, a u nas euro spadło do poziomu najniższego od ponad roku. Dzień na rynkach relacjonowali Rafał Hirsch i Mateusz Walczak

Polskim przedsiębiorcom wraca apetyt na przejęcia

Ożywienie w gospodarce znajduje odzwierciedlenie na rynku fuzji i przejęć - informuje piątkowy "Puls Biznesu". Gazeta pisze, że grono firm, które myślą o kupnie innych spółek przez rok się podwoiło.

Tato, rzuć pracę i zajmuj się dziećmi

Od końca lat 80. liczba ojców nie pracujących poza domem prawie podwoiła się w Stanach Zjednoczonych, osiągając 2 mln. To wynik kryzysu i bezrobocia, ale też rosnącej liczby ojców, którzy opiekują się dziećmi - wynika z raportu Pew Research Center.

Wall Street rośnie. Po informacjach z Europy

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się wzrostami głównych indeksów, a inwestorzy oceniali potencjalne skutki ogłoszonych przez EBC działań skierowanych na pobudzenie akcji kredytowej w strefie euro. W piątek w centrum uwagi rynków będą dane z rynku pracy USA.

Igranie ze śmiercią pod ziemią

Górnicy w kopalni Sośnica-Makoszowy pracowali przy stężeniu metanu pięciokrotnie przekraczającym dopuszczalną normę, bo ich przełożeni chcieli nadrobić zaległości alarmuje „Gazeta Wyborcza”.

"Świat", 05.06

Świat obchodzi 70. rocznicę lądowania aliantów w Normandii. M. in. o tym w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat.

"Biznes dla ludzi", 05.06

Przekształcenie spółdzielczego prawa do lokalu w prawo własności, umowy z członkami zarządów, sprzedaż udziałów w firmie, jak zmotywować swoich pracowników - o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówił Paweł Blajer.

Mario Draghi zaskoczył banki. Co oznacza decyzja EBC?

Europejski Bank Centralny ściął w czwartek jedną ze stóp procentowych do ujemnego poziomu i ogłosił adresowany do banków program wart co najmniej 400 mld euro. W programie "Świat pieniądza" na temat decyzji EBC rozmawiał ze swoim gościem Robert Stanilewicz.

Bilans: Draghi tnie stopy procentowe, drugi kierunek studiów bez opłat

Mario Draghi ustala ujemne stopy procentowe i przymierza się do przygotowania serii pożyczek dla banków. Nie można rościć odszkodowania od Skarbu Państwa, w związku z Amber Gold. Poprawka w ustawie o szkolnictwie wyższym, dotycząca pobierania opłat za drugi kierunek studiów jest niezgodna z konstytucją. Przegląd najważniejszych wydarzeń dnia według Roberta Stanilewicza.

Niemieckie banki krytykują obniżkę stóp procentowych

Niemieckie banki odniosły się krytycznie do ogłoszonej w czwartek decyzji Europejskiego Banku Centralnego o kolejnym obniżeniu stóp procentowych. Szef instytutu Ifo Hans-Werner Sinn nazwał decyzje "rozpaczliwą próbą" skierowania kapitału na południe Europy.