Najnowsze

Najnowsze

"Świat", 25.04

Uzbrojeni separatyści opanowali w Słowiańsku na wschodzie Ukrainy autobus z wojskowymi m.in. z Polski, przebywającymi w ramach misji zorganizowanej przez Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy (OBWE). M. in. o tym w programie "Świat" rozmawiał Bartosz Węglarczyk.

Rosjanie w odwrocie. Chińczycy wypierają ich z Manhattanu

Chińczycy przejmują Manhattan i coraz chętniej kupują tam apartamenty - donosi Reuters. Mieszkańcy Państwa Środka zaczynają zastępować na Manhattanie Rosjan, stając się największą grupą zagranicznych nabywców w tej prestiżowej lokalizacji.

PKN Orlen zrefinansował główną linię kredytową

PKN Orlen, w ramach refinansowania głównej linii kredytowej, podpisał z konsorcjum siedemnastu banków umowę kredytową z maksymalną wartością zadłużenia wyznaczoną na kwotę 2 mld euro - podał PKN Orlen w komunikacie.

"Biznes dla Ludzi", 25.04

Jak rozliczyć bonusy, nagrody i bony towarowe? Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Jaka jest różnica pomiędzy umową o dzieło a umową zlecenia? Czy musimy płacić za prawa autorskie, gdy odtwarzamy muzykę w pracy? Na te pytania wraz z ekspertami odpowiedział Paweł Blajer programie "Biznes dla Ludzi".

Kulczyk Investments wydłuża zapisy na akcje Ciechu do 30 maja

KI Chemistry, spółka zależna Kulczyk Investments, wydłużyła termin zapisów na akcje spółki Ciech w wezwaniu do 30 maja - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK. Okres przyjmowania zapisów wydłużono "na skutek nieziszczenia się warunków prawnych określonych w wezwaniu".

Gaz-System wyemituje obligacje na 1,7 mld zł

Operator Gazociągów Przesyłowych - spółka Gaz-System podpisała w piątek umowę na emisję obligacji na 1,7 mld zł, która będzie gwarantowana przez cztery banki. Obligacje mają ewentualnie sfinansować strategiczne inwestycje Gaz-Systemu.

Bilans. Najważniejsze wydarzenia dnia

Donald Tusk i Angela Merkel rozmawiali w Berlinie o unii energetycznej. Nokia przestaje istnieć, legendarna firma stała się częścią Microsoftu. Właściciel sieci marketów Avans złożył wniosek o upadłość. Autorski przegląd najważniejszych informacji dnia przedstawia Robert Stanilewicz.

Jeden rachunek za gaz i prąd. PGNiG rozszerza swoją ofertę "dual fuel"

Będziemy starali się mocno działać na rynku energii elektrycznej - powiedział w piątek wiceprezes PGNiG Jerzy Kurella. Firma na ten i przyszły rok zaplanowała rozszerzenie oferty "dual fuel" (gaz i energia elektryczna), która na początek była adresowana do największych klientów przemysłowych.

Merkel i Tusk o unii energetycznej: Największe wyzwanie to niezależność

- Jednym z największych wyzwań bezpiecznej Europy, oprócz stabilności, jest niezależność energetyczna - powiedział w piątek w Berlinie premier Donald Tusk przed rozmową z kanclerz Niemiec Angelą Merkel na temat unii energetycznej. - Popieram wysunięty przez Polskę pomysł utworzenia europejskiej unii energetycznej, jednak trzeba wypracować szczegóły takiego rozwiązania - zaznaczyła kanclerz Niemiec.

Prezydent nie ujawni ekspertów w sprawie OFE. W rozumieniu prawa nie pełnią funkcji publicznych

Nazwiska ekspertów przygotowujących dla prezydenta Bronisława Komorowskiego opinie prawne w sprawie ustaw emerytalnych nie mogą być ujawnione na zasadzie dostępu do informacji publicznej - orzekł w piątek Naczelny Sąd Administracyjny, zamykając tę sprawę. Ekspertyzy oraz nazwiska ich autorów chciał poznać prawnik Marek Domagała, wspierany przez organizację Sieć Obywatelska Watchdog Polska.

Czy Polska zyska na powołaniu własnej agencji kosmicznej?

Odżywki w proszku, opony niepneumatyczne, sztuczne serce - to między innymi zyskaliśmy dzięki nakładom poniesionym na eksplorację kosmosu. NASA wydaje 10 mld dolarów, a rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos 8 mld dolarów. Budżet polskiej agencji wyniesie 10 milionów złotych. Co Polska zyska na utworzeniu agencji kosmicznej POLSA?

Ślub. Ile wydajemy na jego zorganizowanie?

Opłata skarbowa, suknia ślubna, garnitur, tort weslny - takie między innymi koszty musimy ponieśc przy organizowaniu ślubu i wesela. Czy warto się z tej okazji zadłużać? I czy ślub może nam się zwrócić finasowo wobec poniesionych kosztów? - odpowiedzi na te pytania szuka Karolina Hytrek-Prosiecka.

Sprawdzą, co da nam gaz łupkowy. Będzie polsko-brytyjski raport

Polska i Wielka Brytania wspólnie zlecą wykonanie niezależnej analizy oceniającej wpływ wydobycia gazu łupkowego na oba kraje, a także efekty tego procesu dla całej UE - poinformowano w piątek na blogu prowadzonym w imieniu polskiego rządu. Prace nad raportem mają się rozpocząć wkrótce.

Litwa przyjmie euro w styczniu

Litwa jest przygotowana na przyjęcie euro w styczniu 2015 roku – powiedział w piątek premier kraju Algirdas Butkeviczius podczas konferencji dotyczącej pokryzysowych zmian finansowych w UE.