Najnowsze

Najnowsze

Coccodrillo wchodzi na giełdę. Zyski przeznaczy na sklepy

Spółka CDRL, właściciel sieci odzieży dziecięcej Coccodrillo chce pozyskać z oferty publicznej ok. 20 mln zł brutto. Środki te planuje przeznaczyć na inwestycje w rozbudowę sieci sklepów i rozwój sklepu internetowego - podała spółka w prospekcie.

Rosja i Ukraina blisko porozumienia ws. dostaw gazu

Rosja i Ukraina wypracowały zasadnicze punkty projektu porozumienia w sprawie dostaw gazu w okresie zimy - powiedział unijny komisarz do spraw energii Guenther Oettinger w piątek po kolejnej turze rosyjsko-ukraińskich negocjacji w Berlinie.

Inwestorzy czekają na RPP

Piątkowa sesja, podobnie jak poprzednie w tym tygodniu, przyniosła stabilne kwotowania pary EUR/PLN. Inwestorzy czekają na październikową decyzję RPP, niewiadomą dla rynku jest skala obniżki stóp procentowych.

Koniec SKOK-u "Wspólnota". Sąd ogłosił upadłość

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ ogłosił w piątek upadłość z możliwością zawarcia układu SKOK Wspólnota. Z wnioskiem o upadłość wystąpiła Komisja Nadzoru Finansowego. Kasa miała ok. 107 tys. członków. 96 proc. deponentów odebrało już swoje pieniądze.

"Europę czeka energetyczna rewolucja"

Konwencjonalna energetyka w UE nie uniknie wielkich zmian i dostosowania się np. do pakietów klimatycznych - oceniali uczestnicy konferencji o wpływie polityki klimatycznej na rynek energii UE, zorganizowanej przez Polski Komitet Energii Elektrycznej i Eurelectric.

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. 4You Airlines

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła w piątek śledztwo ws. 4You Airlines. Zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez tę spółkę złożyli w prokuraturze Urząd Lotnictwa Cywilnego oraz UOKiK.

Umowa handlowa Unia-Kanada na finiszu. Berlin ma zastrzeżenia

Unia Europejska i Kanada mają ogłosić w piątek w Ottawie zakończenie negocjacji umowy gospodarczo-handlowej, która ma przynieść obu stronom miliardy euro korzyści. Umowa budzi jednak kontrowersje, a Niemcy chcą renegocjować sporną klauzulę o ochronie inwestorów.

Ostachowicz rezygnuje z Orlenu, czy będzie następca?

Igor Ostachowicz nie będzie członkiem zarządu PKN Orlen. Ale czy spółka powoła kogoś na jego miejsce i w jakim trybie to zrobi? Czy rozpisze konkurs? A może w ogóle zrezygnuje z nominacji? Ostachowicza w skład władz Orlenu powołano na wniosek resortu skarbu.

Orlen odporny na zamieszanie z Ostachowiczem. "Takie roszady są normalne na zagranicznych rynkach"

- Relacja między członkiem zarządu i spółką jest relacją korporacyjną i dobrowolną. W związku z tym jeżeli w danym momencie osoba z jakichś względów dochodzi do wniosku, że tej funkcji nie może lub nie chce pełnić, to ma prawo zrezygnować - powiedział w TVN24 Biznes i Świat mec. Piotr Augustyniak z kancelarii K&L Gates. I dodał: - Rada Nadzorcza powinna taką rezygnację przyjąć. Z kolei zdaniem Jana Żuralskiego z Private Wealth Consulting zamieszanie wokół nominacji nie będzie miało wpływu na wartość akcji Orlenu.

Ostachowicz rezygnuje z Orlenu. Odprawy nie będzie

Igor Ostachowicz zrezygnował z funkcji członka zarządu Orlenu - informuje spółka w komunikacie. Powodem jest "troska o interes spółki w związku z kontrowersjami" wokół nominacji. Orlen informuje też, że rezygnacja Ostachowicza "nie rodzi skutków finansowych". Według szacunków na nowym stanowisku miał zarabiać ok. 2 mln zł rocznie.

26.09 Król Obligacji odchodzi, mocny dolar i słaby rubel

Bill Gross - zarządzający 200 mld USD w największym na świecie funduszu obligacji zmienia pracę. Dotychczasowy pracodawca - Allianz mocno spada na giełdzie i ciągnie za sobą cały DAX. Do tego rubel znów jest rekordowo słaby, dolar z kolei nadal umacnia się do euro, a u nas kosztuje już prawie 3,30 PLN. Dzień na rynkach - relacjonował Rafał Hirsch

Spółdzielnia decyduje, co oglądają lokatorzy

Spółdzielnie mieszkaniowe w całej Polsce dyskryminują operatorów telekomunikacyjnych. Tak wynika z postępowań prowadzonych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów – informuje piątkowy "Dziennik Gazeta Prawna".