Najnowsze

Najnowsze

"Atlas świata", 08.11

W programie "Atlas świata" goście Magdaleny Ogórek rozmawiali m.in. o 25. rocznicy upadku Muru Berlińskiego.

Awantura o LTE? Straci na tym wschód Polski

Aukcja czy przetarg na operatora internetu LTE - o to spierają się UKE i jego krytycy. Nikt nie ma racji, lepiej byłoby uwolnić te częstotliwości, bo to małe firmy najlepiej wypełnią białe plamy na polskiej mapie internetowej - mówi PAP ekspert Michał Woźniak.

Złoto leży i czeka na chętnych

Za złoty kruszec płacimy obecnie najmniej od września 2011 r. Tyle, że nie każdego stać na takie zakupy – czytamy w „Dzienniku Polskim”.

Polska żywność rusza w świat?

Nie ma łatwych rynków, które mogłyby zastąpić w handlu niedostępne z racji sankcji Rosję i Ukrainę. Trzeba sięgnąć do tych trudniejszych – informuje „Gazeta Wyborcza”.

"Epicentrum", 07.11

W programie "Epicentrum" rozmawialiśmy o tym, że wraz ze wzrostem singli na rynku pojawia się coraz więcej produktów "szytych" na ich miarę, np. mini lodówki. Z kolei magazyn "TIME" napisał, że większość kierowców pisze sms-y podczas jazdy, mimo że wiedzą jak bardzo jest to niebezpieczne. W programie też rozkwit "lumpeksów" w Europie Środkowo-Wschodniej.

"Świat", 07.11

W programie "Świat" mówiliśmy o obchodach 25-lecia upadku Muru Berlińskiego. Jak to się stało, że upadł symbol komunizmu i jak dzisiaj widzą swoją rolę w Europie i świecie zjednoczone Niemcy?

Rafał Hirsch: przełomowy dzień dla rubla

Dziś rano okazało się, że w ciągu tygodnia rubel traci do dolara i euro 11 procent, co oznaczało, że to najgorszy tydzień dla rosyjskiej waluty od 1998 roku – czasów bankructwa Rosji u schyłku ery Borysa Jelcyna. Ale potem rubel w ciągu kilku godzin zyskał 6 procent. Sytuacja nie jest więc już tak prosta, jak jeszcze kilka dni temu.

"Biznes dla Ludzi", 07.11

Wady w mieszkaniach; jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną; ślub przez osiemnastką; motywowanie pracownika - o tym w programie "Biznes dla Ludzi" mówił Paweł Blajer.

Kupujesz przez internet? Blajer wyjaśnia, jak odstąpić od umowy

Kupując towar przez internet mamy prawo do jego zwrotu w ciągu 10 dni i otrzymania pieniędzy, które za niego zapłaciliśmy. Po zmianach w przepisach, które wejdą w życie pod koniec grudnia, na zwrot towaru będziemy mieć 14 dni. Blajer wyjaśnia wątpliwości dotyczące odstąpienia od umowy.