Najnowsze

Najnowsze

Co najczęściej kupujemy na lotniskach?

Podróżujący samolotami najchętniej kupują na polskich lotniskach perfumy i kosmetyki oraz importowane alkohole. Te produkty stanowią ok. 1/4 dokonywanych przez nich zakupów – pisze "Puls Biznesu".

Ukraińska sieć bez rosyjskich operatorów? Kijów chce się ich pozbyć

Rosyjskie firmy telefonii komórkowej dostały jasny sygnał od ukraińskich władz, że w przyszłości ich biznes w tym kraju nie musi już rozwijać się tak dobrze. Władze w Kijowie dały bowiem do zrozumienia, że będą sprzyjać przedsiębiorstwom z Europy podczas przyszłych przetargów na nowe częstotliwości. Wszystko, aby ograniczyć wpływy Moskwy.

Smart szpieg? Sprawdź, co wie o tobie zegarek

Firmy technologiczne próbują na nowo wymyślić zegarek. Po Samsungu, Sony czy LG, swoje urządzenie zaprezentowało Apple. Gadżety mierzą nasze tętno, jakość snu, ilość przebytych kroków, meldują gdzie jesteśmy i co robimy. Ułatwiają życie, ale ta wiedza służy nie tylko nam. Kto jeszcze nią dysponuje i jak ją wykorzysta?

Planujesz zmianę zawodu? Oto siedem rad, jak napisać dobre CV

Napisanie dobrego CV to klucz do znalezienia wymarzonej pracy. Albo przynajmniej pierwszy krok w tym kierunku. Warto więc pomyśleć, jak wyróżnić się na tle konkurentów i sprawić, by twoja kandydatura nie została pominięta. Szczególnie, jeśli szukasz pracy w nowej branży, a tym samym planujesz gruntowną zmianę swojej kariery.

Polacy pracują dłużej niż dopuszczają przepisy

Zatrudnieni pracują ponad dopuszczalne normy - wynika z raportu Państwowej Inspekcji Pracy, na który powołuje się Polskie Radio. Z danych przekazanych przez rzeczniczkę PIP Danutę Rutkowską wiadomo, że w skontrolowanych firmach pracownicy mieli nawet ponad 800 nadliczbowych godzin pracy. Co ważne, limit to 384 godziny.

Kto decyduje o krajobrazie Podlasia? Plany ma tylko 15 proc. gmin

To inwestorzy, a nie plany zagospodarowania przestrzennego, w praktyce decydują jak kształtowany jest krajobraz na obszarach cennych przyrodniczo w Podlaskiem - oceniła NIK. Gminy w większości nie mają aktualnych planów określających, co i gdzie może powstać.

GIF wycofuje ze sprzedaży tabletki antykoncepcyjne

Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie Polski tabletek antykoncepcyjnych Azalia. "Decyzja została podjęta w związku z obecnością zanieczyszczenia niewymienionego w specyfikacji zanieczyszczeń w ww. seriach produktu leczniczego Azalia" - głosi komunikat GIF.

Ford zrewolucjonizuje rynek? Jedzie nowy F-150

Ford planuje rewolucję w swojej stajni na amerykańskim rynku. Chce zmienić kultowego pickupa F-150 w pojazd wykonany w dużej mierze z aluminium. W czasach, gdy koncerny walczą o innowacyjność, coraz mniejsze zużycie paliwa i większy zasięg pojazdów, krok Forda może spowodować zmiany w całej branży - pisze "Business Insider".

Przedłużają się prace nad projektami dotyczącymi janosikowego

Przedłużają się prace nad projektami dotyczącymi janosikowego. Według Ministerstwa Finansów, by zmiany spełniły wymogi konstytucyjne, muszą wejść w życie do 15 października. Szef sejmowej podkomisji zajmującej się projektami Piotr Zgorzelski (PSL) zapewnia, że zrobi wszystko, aby zdążyć.

"Wilk z Wall Street" zmienia się w baranka? "Każdego dnia robię dobry uczynek"

Jordan Belfort, pierwowzór postaci "Wilka z Wall Street" nie zaprzecza, że jego życie w latach 90. obracało się wokół narkotyków, prostytutek i oszustw na miliony dolarów. Właśnie z tego powodu spędził lata w więzieniu. Teraz chce, aby świat - w tym jego 1,5 tys. ofiar - widział w nim bardziej owcę niż wilka. Z całych sił stara się przedstawić siebie w innym świetle, szczególnie podczas przemówień, które chętnie wygłasza przy różnych okazjach.

Polski pomysł na ożywienie unijnej gospodarki

Ministrowie finansów państw UE omawiali na nieformalnym spotkaniu w sobotę w Mediolanie możliwości zwiększenia inwestycji w Europie. Polska po raz pierwszy na forum unijnym przedstawiła własny pomysł utworzenia paneuropejskiego funduszu na rzecz wzrostu.

Ile gazu wysyła nam Rosja? Wciąż mniej od zamówień

W piątek dostawy gazu z Rosji do Polski ciągle były niższe niż złożone dzienne zamówienia, choć różnica była już mniejsza niż w poprzednich dniach - wynika z danych operatora systemu przesyłowego gazu - spółki Gaz-System.

Rafał Hirsch: czym różni się kapitalizm od socjalizmu?

W piątek minęło 25 lat od powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego, który pod okiem Leszka Balcerowicza przeprowadził Polskę z socjalizmu do kapitalizmu. Podobna przemiana zachodziła wtedy także w naszych głowach. Niestety, dziś wydaje mi się, że wiele osób do dziś nie pojęło do końca tego, czym naprawdę jest gospodarka rynkowa.

Chcesz Ferrari? Firma zmienia strategię

Szeregi miliarderów rosną, więc Ferrari postanowiło produkować więcej ekskluzywnych samochodów. Firma z Maranello zwiększy w tym roku produkcję o 5 proc., aby uniknąć zbyt długiej listy oczekujących. Oznacza to, że sprzedaż powinna wzrosnąć o ok. 350 samochodów rocznie.

Apple Pay budzi lęk. Komu zaszkodzi?

Apple tworząc swój system płatności mobilnych "zdenerwował" Wall Street. Inwestorzy eBaya obawiają się, że konsumenci, oprócz porzucenia kart kredytowych i gotówki, mogą także odwrócić się od PayPala.

Piloci Air France szykują się do strajku

Francuskie linie lotnicze Air France zredukują od poniedziałku o połowę liczbę lotów w związku z rozpoczynającym się strajkiem pilotów, niezgadzających się na zapowiadane cięcia w wydatkach. Utrudnienia mają potrwać około tygodnia - poinformowano w sobotę.

Chcesz lecieć w kosmos? Zapłać bitcoinami

- Nie jestem głupi. Skoro ludzie mają bitcoiny i chcą je wydać na lot w kosmos, wolę by zapłacili nimi mnie, niż np. Elonowi Muskowi, gdy już zacznie wysyłać ludzi na orbitę - powiedział założyciel Virgin Galactic Richard Branson pytany, dlaczego zdecydował się przyjmować opłaty w bitcoinach. Według jego zapowiedzi komercyjne loty w kosmos jego firma powinna uruchomić na początku przyszłego roku.

Grecja hitem wakacji. A gdzie pojedziemy zimą?

Grecja, Egipt, Turcja, Hiszpania, Bułgaria i Tunezja - to najpopularniejsze kierunki tegorocznych wyjazdów Polaków. Branża ocenia, że ten sezon był udany m.in. z powodu coraz większej liczby klientów biur podróży. Poza tym w tym roku żadne z nich nie upadło.

Prywatność w internecie umiera? "Posiadanie kontroli jest złudne"

Prywatność w internecie umiera. Użytkownicy portali społecznościowych sprzedają, niegdyś najbardziej strzeżone informacje o swoim życiu. Za jaką cenę? Za możliwość opublikowania zdjęć kota, czy zjedzonego ciastka. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że do intymnych szczegółów z naszego życia, ma dostęp blisko co piąty mieszkaniec globu.