Najnowsze

Najnowsze

Armia robi spis aut na wypadek wojny. Płaci nawet 500 zł za dobę

Właściciele samochodów terenowych, SUV-ów, autobusów czy ciężarówek mogą oczekiwać kontaktu ze strony wojska. Armia aktualizuje właśnie spis pojazdów, które mogą być przejęte w wypadku wojny. - Mamy taką możliwość. Taki obowiązek powinien czuć każdy obywatel - mówił na antenie TVN24 ppłk Sławomir Ratyński ze Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

18.09 Po decyzji Fed, ważne dane dla frankowiczów i szkockie referendum

Dziś oczy całego świata zwrócone były na Szkotów, którzy decydują o swojej niepodległości. Rynkowe reperkusje referendum bedą widoczne jednak dopiero jutro, kiedy poznamy jego oficjalne wyniki. Dziś rynki żyły jeszcze wczorajszym posiedzeniem Rezerwy Federalnej, która potwierdziła, że zamierza utrzymywać stopy procentowe bez zmian przez "znaczny okres czasu". Pojawiły sie też ważne dane z USA i Szwajcarii.

Referendum w Szkocji. W tle gospodarka, waluta i podatki

Na pierwszym planie szkockiej kampanii referendalnej jest gospodarka: perspektywa unii walutowej z resztą Zjednoczonego Królestwa, przychody i wydatki, podatki, budżet. Szkoci nie podzielają lansowanego przez Londyn zauroczenia "wolnorynkowym absolutyzmem".

Kupujemy rekordowe ilości leków. Coraz częściej w sklepie

Kupujemy na potęgę leki bez recepty. W ubiegłym roku wydaliśmy na nie rekordowe 9,6 mld zł. Według firmy PMR, która zajmuje się analizami rynku farmaceutycznego, w 2013 r. rynek ten rozwijał się najszybciej od 2010 r. – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Decyzja Szkocji. Oto pięć pytań o gospodarkę

Dziś mieszkańcy Szkocji wypowiedzą się w referendum, czy wciąż chcą unii z Londynem. Sondaże wskazują na wyrównane szanse zwolenników status quo i separatystów. "Niepewność" - to najczęściej powtarzane słowo wśród komentatorów. Ich zdaniem perspektywa wyjścia Szkocji ze Zjednoczonego Królestwa po trwającej 307 lat unii - jeszcze do niedawna uważana za mrzonkę - zdaje się nabierać realnych kształtów. Oto pięć pytań o gospodarkę Szkocji.

Bat na telefoniczny spam

Telemarketerzy to prawdziwe utrapienie posiadaczy telefonów. Wszystko wskazuje na to, że niebawem problem ten zostanie rozwiązany – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Wojna na ceny pogrąża ubezpieczycieli

Kryzys, który od ponad roku trapi rynek ubezpieczeń na życie i majątkowych, trwa – wynika z danych o sytuacji po pierwszym półroczu Polskiej Izby Ubezpieczeń, a informuje o tym „Puls Biznesu”.

Cud w ZUS? Ubywa rencistów

Już w tym roku mniej niż 1 mln osób będzie pobierać renty. Wydatki na te świadczenia nie rosną od trzech lat – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Yellen pobudziła giełdę? Lekkie wzrosty na Wall Street

Środowa sesja na giełdach w USA przyniosła lekkie wzrosty i nowy, historyczny rekord indeksu Dow. Po posiedzeniu Rezerwy Federalnej bankierzy centralni USA potwierdzili, że zamierzają utrzymywać stopy procentowe bez zmian przez "znaczny okres czasu".

Bilans: Fed tnie, rynki reagują. Gazprom obniża prognozy

Amerykański bank centralny zdecydowała o obniżeniu skali skupu aktywów w ramach programu luzowania ilościowego do poziomu 15 mld dolarów miesięcznie. Gazprom poinformował, że nie jest w stanie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na niebieskie paliwo w Europie. W sercu epidemii w Afryce Zachodniej powstał czarny rynek krwi tych, którzy wyleczyli się z eboli.

GPW skupia się na WIG 20. Przejmie parkiet w Wiedniu?

Giełda Papierów Wartościowych analizuje kwestię połączenia z giełdą w Wiedniu, ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. - Rozważany tę opcję, ale żadne decyzje jeszcze nie zapadły - mówi Paweł Tamborski. Prezes giełdy dodał również, że GPW będzie koncentrować się na indeksie WIG20.

"Biznes dla ludzi", 17.09

W programie "Biznes dla ludzi" mówiliśmy o tym, komu przysługuje i na jakich zasadach okresowa emerytura kapitałowa, czy szef może zwolnić pracownika z wykonywania pracy oraz jak odzyskać pieniądze od dłużnika, który nas unika.

Putin się zbroi. Zwiększa wydatki na armię o 21 proc.

W minionym roku Moskwa wydała na sprzęt wojskowy i armię 54,3 mld dolarów. Teraz pomimo tego, że kraj zmaga się z sankcjami gospodarczymi Kreml zapowiedział, że zwiększy wydatki na armię o 21 proc. Budżet na wojsko będzie w 2015 roku wynosił 78,3 mld dolarów, a dwa lata później aż 84,2 mld dolarów. Co Rosjanie zbudują i kupią?