Najnowsze

Najnowsze

Sroga kara dla Alior Banku. Chodzi o lokaty we franku szwajcarskim

3,3 mln zł kary nałożył na Alior Bank UOKiK. Powód? Bank zmienił regulamin w taki sposób, że klienci stracili możliwość wypłaty gotówki w walucie, w której posiadali lokatę. Co więcej bank poinformował o tych zmianach w sposób, który mógł wprowadzać w błąd - argumentuje Urząd.

Unijni ministrowie zatwierdzili kolejne sankcje. Ale dają Rosji czas

Ministrowie spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej zaakceptowali nową listę osób i podmiotów, które mają zostać objęte sankcjami wizowymi i finansowymi. Jest na niej 19 podmiotów i 9 osób z Rosji i Ukrainy. Ministrowie zdecydowali jednak o wstrzymaniu do 16 lutego wdrożenia tych sankcji - informuje Reuters cytując francuskiego szefa MSZ Laurenta Fabiusa.

Szwedzka firma chipuje pracowników. "Nie ma zagrożenia dla prywatności"

Pracownikom sztokholmskiego kompleksu technologicznego Epicenter pod skórę na dłoniach wszczepiono mikrochipy. Znajdujący się w implancie nadajnik radiowy pozwoli na obsługę telefonów, komputerów oraz kserokopiarek. Poprzez machnięcie ręką pracownicy będą także otwierać zamki w drzwiach. Implanty są wielkości ziarenka ryżu i mogą przekazywać dane osobowe na krótkich dystansach. Epicenter ma nadzieję, że w przyszłości wszystkich 700 pracowników kompleksu będzie nosiło takie chipy. - Nie sądzę, by chipy były zagrożeniem dla prywatności. Przeciwnie, mogą pomóc rozwiązać problemy związane z prywatnością. Pozwalają na bezpieczniejsze logowanie i kontrolę nad prywatnymi danymi cyfrowymi - twierdzi Hannes Sjobald z Epicenter.

Renesans kaset magnetofonowych. "Zastanawiamy się, czy muzyka z nich nie brzmi lepiej"

Moda na kasety magnetofonowe. - Firmy chcą dać coś nowego klientowi. Stąd zainteresowanie tym nośnikiem - podkreślał dziennikarz muzyczny Hirek Wrona. - Powrót kasety magnetofonowej jest powodowany po pierwsze marketingiem. Wiele osób korzysta z form zdigitalizowanych muzyki. Mając sentymenty do kaset magnetofonowych, płyt kompaktowych, zastanawiamy się, czy muzyka nie brzmi lepiej, czy nie jest bardziej plastyczna. I tu wchodzą marketingowcy - mówił.

Broń dla Ukrainy z Polski? "Zdecydowanie tak"

Stany Zjednoczone rozważają dozbrojenie Ukrainy. Dostawy broni na wschód Ukrainy tylko rozdrażnią Putina - tak twierdzi kanclerz Niemiec Angela Merkel. Czy Polska powinna handlować bronią z Ukrainą? - Zdecydowanie tak. Pytanie, czy będzie wojna, jest pytaniem retorycznym, bo ta wojna trwa od wielu miesięcy - podkreślał przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog Bartosz Kramek. - To dostarczenie broni ma drugie dno. Jeżeli dostarczymy broń to komu? Jeżeli to będzie broń nowoczesna, to czy żołnierze ukraińscy potrafią ją obsługiwać - odpowiadał gen. Marek Dukaczewski.

Bezrobocie w górę. Znów przebiło 12 proc.

Bezrobocie w Polsce w styczniu wzrosło do 12,1 proc. - podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W urzędach pracy zarejestrowanych było 1 919,5 tys. osób. W grudniu stopa bezrobocia wynosiła 11,5 proc.

Pracujemy rekordowo długo, ale mało wydajnie

Polacy są w czołówce Unii Europejskiej jeśli chodzi o czas spędzony w pracy. Ale pod względem wydajności jesteśmy w ogonie Europy, nasza produktywność jest trzykrotnie mniejsza niż unijna średnia – pisze poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

Biogospodarka motorem napędowym dla lubelskiego. Marszałek stawia na inteligentny rozwój

Biogospodarka będzie główną inteligentną specjalizacją województwa lubelskiego, obszarem wspieranym przez inwestycje finansowane z funduszy europejskich. Jako uzupełniające specjalizacje regionu preferowana będzie medycyna i usługi prozdrowotne, informatyka i automatyka oraz energetyka niskoemisyjna – powiedział marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski.

Nadchodzi szczyt G20. Stany Zjednoczone tracą impet?

Ministrowie finansów i szefowie banków centralnych stoją w obliczu trudnego zadania koordynacji działań mających pobudzić wzrost gospodarczy na świecie. O tym rozmawiać będą oni podczas spotkania G20 w nadchodzącym tygodniu. Jak pisze Reuters, interesy krajów o różnych prędkościach rozwoju i polityki są rozbieżne.

Rosyjskie media wymierają. Zostanie już tylko propaganda?

Nawet jedna piąta mediów działających w Rosji przestanie istnieć w najbliższym roku - pisze "Business Insider". To pokłosie kryzysu i cięć w państwowych dotacjach. - Nie ma co dać, nie ma pieniędzy. Rozmowy na ten temat są bezsensowne, a wydawcy będą musieli rozpocząć życie w nowych warunkach - powiedział Aleksiej Wolin, rosyjski wiceminister pracy. Choć jednocześnie Kreml rozwija swoją tubę propagandową - Sputnik News.