Najnowsze

Najnowsze

Jest nowa decyzja banku centralnego Szwajcarii. Frank tanieje

O ponad 3 grosze osłabił się frank szwajcarski względem złotego po tym, jak szwajcarski bank centralny ograniczył liczbę instytucji, które do tej pory mogły uniknąć ujemnych stóp procentowych. Przed ujemnymi stopami przestanie być chroniony np. państwowy fundusz emerytalny.

Rywale zatrudniają tysiące osób. Airbus dopiero obiecuje zakład w Polsce

Airbus Helicopters jako jedyna firma z biorących udział w przetargu na śmigłowce dla polskiej armii nie ma linii produkcyjnej w Polsce. Czy wczorajsza decyzja o dopuszczeniu produkowanych przez Francuzów Caracali do dalszych testów spowoduje, że uruchomią oni - zgodnie z obietnicami - zakład w Polsce? Czy pociągnie też za sobą problemy w polskich zakładach pozostałych dwóch uczestników przetargu?

Elektronika będzie droższa. Przez mocnego dolara

Za popularną elektronikę - smartfon, tablet czy telewizor - zapłacimy więcej, ponieważ jej dystrybutorzy nie mają rezerwy, który pozwoliłyby im wziąć wzrost cen dolara na siebie - pisze środowy "Puls Biznesu".

Szefowie z importu doceniają Polskę

Dla zagranicznych menedżerów pracujących w naszym regionie Polska, pomimo biurokracji, jest najlepszym krajem na prowadzenie biznesu – pisze środowa "Rzeczpospolita".

Pracodawcy boją się dojrzałych

Polska należy do krajów Unii Europejskiej, w których odsetek zatrudnionych w grupie wiekowej 55+ jest najniższy – informuje środowy "Puls Biznesu".

"Świat", 21.04

- Jesteśmy zbyt dużym krajem, by na polskich zbrojeniach korzystały kraje zewnętrzne - powiedział w programie Świat w TVN24 Biznes i Świat Paweł Kowal z Polskiej Akademii Nauk. Zdaniem gościa Katarzyny Kolendy-Zaleskiej na polskim programie zbrojeniowym powinny korzystać polskie ośrodki, ale to dobrze, że decyzjami na dostawę rakiet dla polskiej armii wiążemy się wojskowo z Amerykanami. Z kolei zdaniem profesora Aleksandra Smolara, taką polityką "doprowadziliśmy do zantagonizowania naszych partnerów europejskich". Gość programu "Świat" dodał, że doprowadziło to również do pogorszenia stosunków ze Stanami Zjednoczonymi, bo nasze oczekiwania były zbyt duże".

Przemyt imigrantów. Tysiące dolarów za bilet po śmierć

Przemyt imigrantów to przynoszący gigantyczne zyski biznes, którego ofiarami padają zdesperowani uchodźcy wydający oszczędności życia za miejsce na starej, zagrożonej zatonięciem łodzi. Średnia cena za wejście na pokład to 3600 dolarów. - Proceder będzie trwał tak długo, jak bogata będzie Północ, a biedne pozostanie Południe - uważa Leszek Kabłak, reporter TVN24. - Potrzebne są systemowe zmiany.

"Biznes dla ludzi", 21.04

W programie wyjaśniliśmy, jakie kryteria musi zastosować pracodawca przy przyznawaniu świadczeń z funduszu socjalnego, powiedzieliśmy, co zmieniło się w programie “Mieszkanie dla Młodych”, a także jak zyskać fundusze na badania dla własnej firmy.

Paliwowi giganci zwijają się. Tną inwestycje i etaty

Niższe ceny ropy są idealne dla konsumentów, ale katastrofalne dla pracowników przemysłu naftowego. Największe przedsiębiorstwa planują redukcję zatrudnienia. Teraz masowe zwolnienia ogłosił amerykański Halliburton.

Sikorsky i PZL Świdnik rozczarowane. "To smutna decyzja dla polskiego przemysłu"

To smutna wiadomość dla całego polskiego przemysłu obronnego - tak decyzję w sprawie przetargu na śmigłowiec wielozadaniowy dla polskiej armii skomentował prezes PZL Świdnik Krzysztof Krystowski. Wybrano firmę, która produkuje poza granicami kraju - zaznaczył. Zawiedzione decyzją MON jest też konsorcjum Sikorsky i PZL Mielec.

Ekspert o wyborze Airbusa: zdecydowały względy polityczne. Ale za chwilę rząd się zmieni

Śmigłowiec H225M produkowany przez francuskie konsorcjum Airbus Helicopters przeszedł do kolejnego etapu przetargu na wyposażenie polskiej armii. - O tym wyborze zdecydowały względy polityczne. To jednak dopiero wskazanie potencjalnego zwycięzcy. Ostateczne decyzje zapadną za około 1,5 roku, więc będzie podejmował je już inny rząd - uważa Wojciech Łuczak, wydawca Magazynu Raport WTO.