Najnowsze

Najnowsze

Autostrady bez bramek za trzy lata? "To bardzo wolno"

Resort infrastruktury przygotowuje ektroniczny system poboru opłat na autostradach. Ma być gotowy do 2018 r. To już kolejny termin, który proponuje rząd. - To bardzo wolno. Poprzednia pani minister Elżbieta Bieńkowska mówiła o roku 2016. Rzeczywiście była taka szansa, tylko nie należało zatrzymywać prac, które już się rozpoczęły - ocenił w TVN24 Biznes i Świat Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. - Nowa pani minister powiedziała, że musimy czekać na zakończenie umowy z obecnym operatorem. W moim przekonaniu to jest nieporozumienie - dodał.

Polacy mogą przyjąć więcej imigrantów niż deklarują

Polski rząd deklaruje, że jest gotowy do przyjęcia dwóch tysięcy uchodźców w ramach unijnego programu relokacji i przesiedlania. Zdaniem gości "Otwarcia dnia", którymi byli Rafał Baczyński-Sielaczek z Instytutu Spraw Publicznych oraz Marcin Kędzierski, ekspert Klubu Jagiellońskiego, z przyjęciem tak małej liczby imigrantów nie będzie problemu. Jak dodawali, przy odrobinie dobrej woli można by nawet pomóc znacznie większej liczbie osób.

Zawyżał zyski więc stracił stołek. Toshiba bez prezesa

Prezes zarządu japońskiego koncernu elektronicznego Toshiba zrezygnował we wtorek ze stanowiska w wyniku ujawnienia, że w rezultacie manipulacji księgowych zyski podległej mu spółki zawyżono o 151,8 mld jenów (1,2 mld dolarów) na przestrzeni kilku lat.

Prof. Mączyńska przestrzega przed pójściem w ślady Grecji. Obniżanie podatków to redukowanie roli państwa

Jeżeli oczekujemy od państwa dobrej edukacji, wysokiej jakości systemu ochrony zdrowia, bezpieczeństwa itd., to na to muszą być pieniądze. Jeśli natomiast przyjmiemy, że wszyscy uczymy się i leczymy prywatnie, to oczywiście możemy podatki obniżać - mówi ekonomistka prof. Elżbieta Mączyńska. Dodaje, że UE zajmuje się odkurzaczami, zamiast rajami podatkowymi a polski system przypomina źle skrojony "patchwork".

"Świat", 20.07

- Mieliśmy trzy scenariusze dla Grecji. Jeden był taki, że żegna się ze strefą euro w sposób niekontrolowany. Była także opcja, że wyjdzie z eurolandu w sposób zaplanowany albo nieodpowiedzialny rząd Ciprasa połknie żabę - powiedział Rafał Trzaskowski w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat. - Jeżeli suwerenny rząd oszukuje swoje społeczeństwo, to ja nie mam najmniejszego problemu, żeby nazwać ten rząd nieodpowiedzialnym - tłumaczył wiceszef MSZ. Jak mówił, "na pewno stało się coś alarmującego. Mieliśmy państwo, które stanęło nad przepaścią". - Walczymy do końca, żeby wszyscy zostali w strefie euro - zapewniał gość Jacka Stawiskiego.

Wcześniejsze wybory w Grecji? Rząd wyklucza

Rząd premiera Grecji Aleksisa Ciprasa nie zamierza obecnie podejmować działań na rzecz przedterminowych wyborów, gdyż jego celem jest sfinalizowanie porozumienia ze strefą euro ws. nowej pożyczki - oświadczyła w poniedziałek rzeczniczka Olga Gerowasili.

Na Białorusi w pierwszym półroczu recesja

Białoruś zanotowała w pierwszym półroczu tego roku recesję. PKB kraju spadł o 3,3 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego – poinformował w poniedziałek państwowy urząd statystyczny Biełstat.

Powstanie komisja śledcza ws. SKOK-ów? Podkomisja "za"

Powołanie komisji śledczej, która zbadałaby ewentualne nieprawidłowości w funkcjonowaniu systemu spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych - to jeden z głównych wniosków zawartych w sprawozdaniu podkomisji ds. SKOK, które podkomisja przyjęła w poniedziałek.