Najnowsze

Najnowsze

Debata nad budżetem. "Finanse publiczne nadal niezrównoważone"

Finanse publiczne nadal są niezrównoważone, co wymaga wysiłku na rzecz obniżania długu i deficytu - uważa szefowa sejmowej komisji finansów Krystyna Skowrońska (PO). NIK wytyka zaś brak poprawy w przeciwdziałaniu uchylania się od podatków i wyprowadzania zysków za granicę.

Płace, czyli odwieczny konflikt na linii szef-pracownik

O podniesienie plac apelował Marek Belka, prezes Narodowego Banku Polskiego. Goście programu "Otwarcie Dnia" mają odmienne zdanie co do kolejności etapów realizacji tego procesu. Ile powinniśmy w Polsce zarabiać? Ze swoimi gośćmi rozmawiał na ten temat Jan Niedziałek.

Artyści wyprą Adama Smitha. Brytyjczycy będą mieć nową twarz na banknocie

Już wkrótce na nowym banknocie o nominale 20 funtów może pojawić się np. słynny komik Charlie Chaplin czy Marie Tussaud, francuska artystka i założycielka muzeum figur woskowych w Londynie. Bank of England ogłosił bowiem listę 592 kandydatów i kandydatek (spośród 30 tys. propozycji), którzy mają szansę zastąpić na banknocie słynnego ekonomistę Adama Smitha.

Niemcy "bacznie obserwują" Grecję. Dziś Ateny mają przyjąć kolejny pakiet reform

- Grecja musi wypełnić wszystkie warunki, inaczej pieniądze nie popłyną - ostrzegł w środę przewodniczący komisji ds. europejskich w niemieckim parlamencie Gunther Krichbaum. - Będziemy bacznie obserwować czy Ateny nie tylko przyjmą pakiet reform, ale też będą je wdrażać - podkreślił polityk w rozmowie z gazetą "Bild". Dziś w greckim parlamencie ma się odbyć debata nad projektem ustaw wymaganych przez międzynarodowych wierzycieli.

Szczyt G7, ambasady, dziesiątki tysięcy "obywateli". Co słychać w Liberlandzie, "państwie" bez podatków?

Powstało na początku kwietnia, z inicjatywy trzech osób. Jego powierzchnia to ok. siedem kilometrów kwadratowych. To Liberland - najmniejsze obok Watykanu i Monako "państwo" na świecie. Jak pisze Bloomberg, to miejsce, gdzie nie ma podatków a rządzi crowdfunding, czyli zbieranie kapitału na przedsięwzięcia od internautów. Dzięki tym środkom oficjele Liberlandu uczestniczyli w szczycie G7.

To koniec łupkowego boomu w USA? Inwestorzy i banki coraz niechętniej sięgają do kieszeni

Spadające ceny ropy pociągają za sobą gaz i ropę z łupków. Firmy tną inwestycje i zwalniają pracowników, a banki znalazły się pod presja regulatorów. Amerykański regulator rynku ocenił, że ten sektor jest jednym z najbardziej ryzykownych. I bankowcy muszą dokładniej przyjrzeć się swoim akcjom kredytowym w energetyce. Bez finansowania firmy będą musiały zamrozić kolejne projekty.

Rating Grecji w górę. "Mniejsze ryzyko Grexitu"

W związku z osiągnięciem porozumienia między Grecją a jej wierzycielami agencja ratingowa Standard&Poor's podniosła we wtorek rating długoterminowego długu Grecji do poziomu CCC+ z dalszą perspektywą określaną jako stabilna.

"Świat", 21.07

- Dzisiaj jest czas, aby płace rosły szybciej - powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat profesor Grzegorz Kołodko. I dodał: - W ciągu tego ćwierćwiecza nasz PKB zwiększył się o 111 proc., a płace tylko 84 proc. - świat kapitału wzbogacał się kosztem świata pracy - dodał były minister finansów. Podkreślił, iż "przedsiębiorcy powinni podnieść płace".

Kołodko w TVN24 BiŚ: przedsiębiorcy powinni podnieść płace

- Dzisiaj jest czas, aby płace rosły szybciej - powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat profesor Grzegorz Kołodko. I dodał: - W ciągu tego ćwierćwiecza nasz PKB zwiększył się o 111 proc., a płace tylko 84 proc. - świat kapitału wzbogacał się kosztem świata pracy - dodał były minister finansów. Podkreślił, iż "przedsiębiorcy powinni podnieść płace".

Hakerzy na tropie tajemnic mózgu

Hakerzy mózgu to ludzie, którzy wykorzystują technologię po to, by poprawić pracę swojego umysłu. Są coraz bliżej rozwikłania kolejnych tajemnic.

"Biznes dla ludzi", 21.07

Wakacyjna pożyczka, wynajem samochodu, bezpłatny urlop w pracy - m.in. o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówił Paweł Blajer.