Najnowsze

Najnowsze

Ile zarabia Polak na Wyspach? Średnio tysiąc funtów

Według danych Narodowego Banku Polskiego nasi rodacy, którzy byli w Wielkiej Brytanii krócej niż rok, zarabiali przeciętnie 1000 funtów netto miesięcznie, a o 200 funtów więcej dostawali przebywający tam do 3 lat - pisze "Puls Biznesu".

Branża naftowa boi się Tesli. Koncern zmieni dotychczasowy ład?

Tesla Motors jest pierwszym od dekady nowym producent samochodowym, który może odnieść długoterminowy sukces. To przysparza jej wielu wrogów w branży, tym bardziej, że popularyzując auta elektryczne może zburzyć dotychczasowy ustalony porządek na rynku. Nie wszystkim się to podoba - pisze "Business Insider".

Mikrodomy dla bezdomnych. Pomagają i budzą kontrowersje

Mikroosiedle dla osób bezdomnych - to pomysł amerykańskiego pastora w mieście Nashville, który w ten sposób chce pomóc najbardziej potrzebującym. Małe konstrukcje pozwolą osobom bez stałego miejsca zamieszkania umyć się i przespać. Na razie pastor zbiera pieniądze na budowę pierwszych budynków.

Rada Dialogu Społecznego zastąpi komisję trójstronną. "To tylko lifting. Nic się nie zmieni"

Ustawę o Radzie Dialogu Społecznego w poniedziałek podpisze w poniedziałek prezydent Bronisław Komorowski. Rada zastąpi komisję trójstronną i ma być szansą na nowe otwarcie dialogu społecznego w Polsce. - To tylko lifting formuły, która całkowicie się wyczerpała; nie oddaje nowej sytuacji na rynku pracy i nie zapobiegnie społecznym wybuchom - mówi socjolog i działacz Jarosław Urbański.

Rostowski o strefie euro: nie wsiadłbym do samochodu bez hamulców

Strefa euro musi być naprawiona, bo alternatywą jest jej rozpad. Ja do samochodu bez hamulców bym nie wsiadał - powiedział w programie "Horyzont" w TVN24 Jacek Rostowski, były wicepremier i minister finansów. - Los Polski i każdej polskiej rodziny jest uzależniony od tego, co dzieje się w strefie euro. Niezależnie od tego, czy tam jesteśmy, czy nie - dodał.

9 demotywujących zachowań szefów. Dlaczego pracownicy rzucają pracę?

Niewiarygodne, jak często menadżerowie narzekają na pracowników, którzy nie patrząc na interes firmy odchodzą z pracy - pisze "Business Insider". Jest jednak kilka powodów, dla których dobrzy pracownicy właśnie tak się zachowują. Serwis opisuje dziewięć zachowań, które mogą doprowadzić do odejścia pracowników.

Najbogatsi z najbogatszych. 10 największych fortun wszech czasów

Najbogatszy żyjący dziś człowiek to Bill Gates, ale znalazł się zaledwie na dziewiątym miejsc,u wyprzedzając tylko Czyngis-chana. Magazyn "Time" przygotował listę dziesięciu najbogatszych osób wszech czasów. Ranking powstał w wyniku godzin rozmów z ekonomistami i historykami.

Prof. A. Blikle: mamy firmy, które są obozami pracy. Mimo że są bogate

Rynek pracy się zmienia. Pracownicy oczekują nie tylko większych zarobków, ale także np. partycypacji w zyskach, czy większej decyzyjności - uważa psycholog dr Joanna Heidtman. - Ludzie się zatrudniają dla pieniędzy, ale niedobrze jeśli codziennie po te pieniądze do pracy przychodzą - twierdzi prof. Andrzej Blikle.

Świat, w którym człowiek pokona maszyny. Rynek pracy zaskakuje

Roboty zastąpią ludzką pracę, zabierając milionom chleb - wielu ekspertów dziś kreśli taki scenariusz. Ratunkiem ma okazać się... kryzys demograficzny. To, co przeraża przywódców państw martwiących się o wypłaty emerytur, ma dać nadzieję pracownikom. - Zmierzamy w stronę świata, w którym będzie zbyt dużo pracy i niedobory siły roboczej - ocenia Mark Zandi, główny ekonomista Moody's Analytics.

Stek ostry jak Warufakis i deser słodki jak Angela Merkel. Niemiecki pomysł na biznes

- Talerz Warufakisa, to głównie stek z młodego byka, to pasuje do zachowania byłego ministra finansów Grecji - tłumaczy szef restauracji. Stek ostry jak Warufakis i deser słodki jak Angela Merkel, czyli kryzysowe menu w Berlinie. Jeden z restauratorów uznał, że zamieszanie finansowe wokół Grecji po prostu trzeba, dosłownie skonsumować. Materiał "Faktów z zagranicy".

Z kranu czy z butelki - która jest lepsza?

Wody butelkowane są zdrowsze niż wody wodociągowe - uważa Tadeusz Wojtaszek, ekspert ds. wód mineralnych. Według spółek wodociągowych woda kranowa jest równie dobra, a w dodatku kilkaset razy tańsza.

Ukraina dostanie pomoc od MFW. W zamian za dalsze reformy

Zgodnie z zapowiedziami zarząd Międzynarodowego Funduszu Walutowego zakończył w piątek przegląd drugiego programu pomocowego dla Ukrainy, co - jak poinformowano w komunikacie - umożliwia wypłatę Kijowowi kolejnej raty pomocy kredytowej w wysokości 1,7 mld dolarów.