Najnowsze

Najnowsze

Indie zalane smartfonami. Ale iPhone'y nie mają tu lekko

Za mniej niż 24 godzin będziemy wiedzieć już wszystko o nowym iPhone'ie. Smartfon firmy Apple nie podbije jednak wszystkich krajów. Jednym z takich miejsc są Indie. Tam iPhone'y przegrywają z tańszymi smartfonami lokalnych marek. Materiał programu "Świat Technologii".

Problemy Samsunga. Z pracą pożegnają się tysiące osób

Samsung planuje zwolnienie 10 proc. pracowników zatrudnionych w koreańskiej centrali. Ma to związek z gorszymi wynikami finansowymi koncernu. Samsung musiał się ostatnio zmagać z silną konkurencją na rynku smartfonów. Zarówno ze strony Apple, jak i mniejszych agresywnie działających na rynkach chińskich firm.

"Świat", 08.09

- Parafie są chętne do przyjęcia uchodźców, ale czekamy na decyzję rządu - powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Paweł Kęska, rzecznik Caritas Polska. Jak zaznaczył, "to ważne, aby do Polski przyjechali ci, którzy tu chcą przyjechać - żeby to była prawdziwa gościnność, a nie forma przymusu". - Boje się, że do Polski przyjedzie wiele osób, które wolą być w Niemczech, a muszą być w Polsce - dodał. Gościem Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w drugiej części programu był publicysta Adam Szostkiewicz.

Szykują się zmiany w OC. Inna droga do odszkodowania

Projekt zmian właściwości miejscowej sądów przy wytaczaniu powództwa o odszkodowanie z komunikacyjnego OC trafi do drugiego czytania. Celem projektu jest odciążenie warszawskich sądów, do których trafia większość takich spraw.

"Biznes dla Ludzi", 08.09

Inwestycja w zdrowie; praca jako gigantyczna inwestycja; zarządzanie miastem; zaangażowanie pracowników w wykonywanie obowiązków - o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówił Paweł Blajer.

Pomoc dla zadłużonych w złotówkach. Projekt w Sejmie

Pierwsze czytanie projektu ustawy o wsparciu dla posiadaczy kredytów złotówkowych zostało włączone do rozpoczynającego się w środę posiedzenia Sejmu. Tymczasem wciąż nie wiadomo, czy na tym posiedzeniu Sejm ustosunkuje się do poprawek Senatu do analogicznej ustawy o "frankowiczach".

Praca dla uchodźców w Polsce. Czy jesteśmy na to gotowi?

Przyjmiemy imigrantów i co dalej? Gdzie zamieszkają i gdzie znajdą zatrudnienie? - To jest też szansa na większy eksport, na dobry import. Na budowanie relacji z tym światem, z którego przyjechali - oceniła Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan. Zdaniem Piotra Lewandowskiego z Instytutu Badań Strukturalnych, w perspektywie kilkunastu lat będzie zapotrzebowanie na polskim rynku pracy na imigrantów. Prognozy demograficzne wskazują bowiem, że Polaków na rynku pracy będzie mniej.

Strajk pilotów Lufthansy. Odwołane loty z Polski

Strajk pilotów Lufthansy uderza w polskich pasażerów. Ze względu na protest odwołano wszystkie jutrzejsze loty tego przewoźnika z Warszawy do Frankfurtu oraz z Frankfurtu do Warszawy, a także część lotów z Monachium do Warszawy.

Miliony euro dla Węgier. W związku z falą uchodźców

Komisja Europejska przydzieliła we wtorek Węgrom 4 mln euro wsparcia w związku z napływem imigrantów i uchodźców do tego kraju. Pieniądze mają być przeznaczone na poprawę infrastruktury dla migrantów, dodatkowy personel i wyposażenie ośrodków.

Barometr polskiego rynku pracy. Gdzie będą zatrudniać, a gdzie zwalniać?

Nastroje pracodawców w Polsce są optymistyczne, co jest dobrą wiadomością dla pracowników lub kandydatów do pracy - mówi w "Otwarciu Dnia" Monika Styczyńska z ManpowerGroup. Gość TVN24 Biznes i Świat podkreśla, że prognoza zatrudnienia netto (różnica między procentem pracodawców, którzy przewidują spadek zatrudnienia w kolejnym kwartale, a procentem pracodawców przewidujących wzrost zatrudnienia) wynosi 7 proc. - Najwięcej pracy będzie w sektorze transportowo-logistycznym, natomiast zwolnień można spodziewać się w branży energetyczno-gazowej - dodaje Styczyńska.

Europa azylem dla uchodźców. Jaka powinna być polityka Brukseli?

Dziesiątki tysięcy imigrantów czeka na granicach i w obozach przejściowych. O ich losie zdecydują m.in. unijne władze, które do tej pory opieszale podchodziły do kwestii rozwiązania tej trudnej sytuacji. O tym jak rozwiązać ten gigantyczny kryzys rozmawiali w programie "Otwarcie Dnia" Maciej Fagasiński z fundacji Refugee oraz Rafał Kostrzyński z UNHCR.

Prezes Izby Górniczej: świat nie odchodzi od węgla

Świat nie odchodzi od węgla – podkreślił we wtorek prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej Janusz Olszowski podczas otwarcia Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowice 2015. Według niego mimo obecnej dekoniunktury węgiel wróci do łask.

Chiny wysyłają kolejne sygnały. Spadki w handlu zagranicznym

Chiński handel zagraniczny szósty miesiąc z rzędu był w sierpniu mniejszy w porównaniu z rokiem poprzednim - wynika z danych opublikowanych we wtorek. To zdaniem analityków potwierdza, że druga największa gospodarka świata powoli słabnie. Niemniej spadek handlu okazał się mniejszy, niż prognozowali analitycy.

Ogromne szanse, gigantyczne wyzwania. W Krynicy rusza XXV Forum Ekonomiczne

We wtorek rusza XXV Forum Ekonomicznego w Krynicy. Najnowsze trendy i szanse dla gospodarki. Będzie o nich opowiadał nasz dziennikarz Paweł Blajer. - Ożywienie gospodarcze to gigantyczna szansa dla wielu firm, ale także wyzwania związane ze zmieniających się przyzwyczajeń konsumentów i coraz większej obecności technologii w biznesie - mówi gospodarz programu "Biznesu dla Ludzi".

Balcerowicz w TVN24 BiŚ: albo stracimy kolejne lata, albo się sprężymy i pokażemy gest Kozakiewicza

- Jeśli przebije się program braku reform, to możemy stracić 15, 20 lat. To się zdarza na świecie. Albo się sprężymy i pokażemy gest Kozakiewicza demagogom, którzy chcą upolityczniać gospodarkę. Tych, którzy głoszą hasła mniej pracować, więcej zarabiać - powiedział prof. Leszek Balcerowicz, pytany kiedy Polska może dogonić w rozwoju bogate kraje Europy Zachodniej. - Jak damy się im oszukać, to zmarnujemy następne lata - dodał.