Najnowsze

Najnowsze

Przedsiębiorcze matki chcą zmian w ustawie. "Nie dla prawa wstecz"

Przed kancelarią premiera protestowały w środę przedstawicielki ruchu „Matki na Działalności Gospodarczej", które chcą zmian w ustawie dot. zasiłków macierzyńskich. Uzyskały zapewnienie, że ciężarne, które ubezpieczały się wg starych zasad, po staremu otrzymają także zasiłek.

Opel pokazał nowe auto. Produkować je będą Gliwice

Podczas środowego pokazu przedpremierowego Opel zaprezentował w Warszawie najnowszy model samochodu Astra, który pod koniec września wejdzie do masowej produkcji w fabryce w Gliwicach. Pojazd będzie wyposażony w tzw. osobistego opiekuna kierowcy OnStar.

Senat o pomocy dla frankowiczów. "To próba zalegalizowania wyłudzenia"

Jednym z głównych tematów rozpoczynającego się w środę trzydniowego posiedzenia Senatu jest ustawa o frankowiczach. Najprawdopodobniej senatorowie poprawią wprowadzony przez Sejm zapis, który koszty przewalutowania kredytów walutowych w 90 procentach przenosi na bank. - Przede wszystkim senatorowie powinni zmienić tytuł ustawy, na ustawę o darowaniu długów osobom, które na to darowanie nie zasługują - mówił w TVN24 Biznes i Świat Jerzy Bańka, wiceprezes Związku Banków Polski. - Senatorowie powinni tę ustawę odrzucić z takich powodów, że ona próbuje zalegalizować bezprawne wyłudzenie - ocenił z kolei Maciej Pawlicki, prezes stowarzyszenia „Stop bankowemu bezprawiu”.

Te państwa cierpią najmocniej przez niskie ceny ropy

Ropa naftowa jest najtańsza od lat. Które kraje najmocniej cierpią z powodu niskich cen surowca? Cen na poziomie 160 dolarów za baryłkę potrzebuje Wenezuela, by utrzymać budżet w ryzach. Nieco niższe (130 dolarów) oczekiwania ma Iran oraz Rosja - 110 dolarów. Zbyt niska cena oznacza, że te państwa mogą mieć problemy ze zbilansowaniem swojego budżetu. A to może oznaczać problemy z wypłatami rent i emerytur i niepokoje społeczne.

Pracodawcy mają rekordowe plany rekrutacji. A Polacy chcą podwyżek

Koniec niepewności na rynku pracy. W ostatnich miesiącach systematycznie umacnia się pozycja pracowników na rynku - wynika z kolejnej, czwartek edycji Barometru Rynku Pracy przygotowanego przez Work Service. Od początku roku spadł (z 28 do 19 proc.) odsetek obawiających się o zatrudnienie, a co drugi pracujący Polak oczekuje wzrostu wynagrodzenia.

Radio Wolna Europa: dziś UE przedłuży sankcje wobec Rosji

Unia Europejska zakłada utrzymanie do 15 marca 2016 roku sankcji, którymi objętych jest blisko 200 rosyjskich firm i osób, a także ukraińskich separatystów. Restrykcje mają zmusić Moskwę do przestrzegania porozumienia z Mińska i zawieszenia broni na wschodzie Ukrainy - podaje Radio Wolna Europa.

Fatalne dane z Korei Południowej. To zły znak dla światowej gospodarki

Chiny ciągną Koreę Południową na dno. Najnowsze dane z Korei Południowej dotyczące handlu zaskoczyły nawet najbardziej pesymistycznych analityków. Eksport tego kraju skurczył się o 14,7 proc. To największy spadek od sześciu lat - podaje "The Economist". A koreańskie dane pokazują bardzo wczesne zmiany w cyklu globalnego przemysłu.

Państwo Islamskie twierdzi, że zaczęło bić własną walutę

Dżihadyści z Państwa Islamskiego proklamowali przed rokiem powstanie na podbitych przez siebie terenach kalifatu. Mają też swoją flagę i stolicę. Teraz postanowili zacząć bić monety. Nie wiadomo, czy wejdą one do obiegu, ponieważ póki co zaprezentowano je jedynie na filmie propagandowym. Materiał "Faktów z zagranicy".

Brytyjczycy boją się robotów. Maszyny spowodują zagładę ludzkości?

Ludzie mają władzę nad robotami, ale kiedyś to one mogą przejąć kontrolę i spowodują zagładę. Buntu maszyn obawia się 40 proc. Brytyjczyków - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez telewizję Sky News. Roboty zaczynają odgrywać w naszym życiu coraz większą rolę. Materiał "Faktów z zagranicy".

"Świat", 01.09

- Sytuacja jest nadzwyczajna, czegoś takiego w Europie nie było. Rząd zgodził się na przyjęcie 2 tys. uchodźców. Mam nadzieję, że to minimalna kwota. Temat nie może być zamknięty przez urzędników, którzy mówią: nie mamy już miejsca i dwa tysiące to więcej niż nasze możliwości - mówił Marcin Święcicki z PO. - Piłeczka jest po stronie rządu. Uważamy, że solidarność europejska wymaga od nas tego, aby podzielić się tym problemem, bo być może w przyszłości my również będziemy potrzebowali takiej pomocy - powiedziała Paulina Piechna-Więckiewicz z SLD.

Świat się zmienia, a wraz z nim Google. Wyszukiwarka ma nowe logo

"Dawno, dawno temu Google było miejscem, które odwiedzaliście z jednego urządzenia - komputera PC. Dzisiaj korzystacie z produktów Google z użyciem wielu platform, aplikacji i urządzeń - czasami wszystkich tego samego dnia" - tak technologiczny koncern ogłosił zmianę swojego logo. To największa zmiana w logo Google'a od 1999 r., gdy firma postanowiła zrezygnować z wykrzyknika na końcu nazwy.

"Biznes dla ludzi", 01.09

W programie sprawdziliśmy, jak przygotować swój biznes do wyprzedaży. Podpowiedzieliśmy, jak zaprezentować się w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Wyjaśniliśmy również, co zrobić, gdy biuro podróży ogłasza upadłość.

Radom dostał skrzydeł. Wystartował pierwszy rejsowy samolot

Pierwszy rejsowy samolot wystartował we wtorek z lotniska w Radomiu. Liniami Air Baltic polecieli do Rygi pierwsi pasażerowie. Byli wśród nich przedstawiciele władz Radomia, którzy w Rydze spotkają się m.in. z przedstawicielami tamtejszego magistratu i ambasady.