Najnowsze

Najnowsze

PolskiBus musiał zawiesić połączenie. Bo był zbyt tani

Przewoźnik PolskiBus zawiesza połączenia na trasie Rzeszów - Lublin - Warszawa. To efekt decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego podjętej po protestach stowarzyszenia prywatnych przewoźników Bus - poinformował "Dziennik Wschodni".

Grecy w końcu otworzą giełdę. Po miesiącu

Grecka giełda, nieczynna od 29 czerwca, będzie prawdopodobnie otwarta w poniedziałek - poinformował w piątek szef greckiej komisji rynków kapitałowych Konstantinos Botopulos, zastrzegając, że giełda nadal czeka na nowe wytyczne ministerstwa finansów.

Ponad połowa Polaków niezadowolona z sytuacji gospodarczej

Ponad połowa Polaków (56 proc.) jest niezadowolona z sytuacji gospodarczej kraju - wynika z najnowszego badania Eurobarometr. Większość deklaruje jednak zadowolenie z własnej sytuacji finansowej i zawodowej. Według badania głównym wyzwaniem dla UE jest imigracja.

"Biznes dla ludzi", 31.07

Na jakie dofinansowanie można liczyć przy zakupie elektrycznego samochodu? Ile dochodu może przynieść nam książeczka mieszkaniowa? Dlaczego powinniśmy zarabiać więcej? Odpowiedzi na te pytania udzieliliśmy w programie "Biznes dla ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Święcicki: wyrok chroni depozyty obywateli

TK w wyroku ws. SKOK-ów na pierwszym miejscu postawił ochronę depozytów obywateli - że jest to najważniejsza wartość konstytucyjna – ocenił w rozmowie z PAP poseł PO, przewodniczący sejmowej podkomisji ds. SKOK-ów Marcin Święcicki. Dodał, że wyrok ocenia bardzo pozytywnie.

Paryż przetestuje polskie autobusy. W grę wchodzi długi kontrakt

Produkowany przez Solarisa elektryczny autobus Urbino 12 electric, przez dwa miesiące będzie jeździł w ramach testów po ulicach Paryża - poinformowała spółka w komunikacie. To wynik kontraktu na testy podpisanego przez polska firmę z francuskim przedsiębiorstwem transportu publicznego (RATP).

Cipras zapewnia: nie planowaliśmy Grexitu

Premier Grecji Aleksis Cipras zapewnił w piątek deputowanych, że jego rząd nie planował wyjścia kraju ze strefy euro, lecz przygotował plan awaryjny na wypadek wymuszonego wykluczenia Grecji z unii walutowej.

Wyrok Trybunału ws. SKOK-ów. "Trzeba ustalić granicę nadzoru"

Zapis ustawy o SKOK-ach przewidujący objęcie nadzorem finansowym małych kas SKOK jest niezgodny z konstytucją – wynika z piątkowego wyroku Trybunał Konstytucyjnego. - Trzeba będzie ustalić granicę, od której SKOK-i muszą być już poddane nadzorowi. Tu pojawia się problem - uważa ekonomista prof. Witold Orlowski. - W przypadku bankructwa kasy SKOK nie traci nikt, tylko banki, które odprowadziły środki do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego - powiedział prof. Stanisław Gomułka.

KNF: SKOK-i powinny być objęte takim samym nadzorem, jak banki

Skoro depozyty złożone w SKOK-ach są objęte taką samą ochroną, jak depozyty w bankach, to wobec SKOK-ów powinny być stosowane analogiczne instrumenty nadzorcze - ocenił w komentarzu związanym z wyrokiem TK rzecznik prasowy Komisji Nadzoru Finansowego Łukasz Dajnowicz.

TK: nadzór KNF nad małymi SKOK-ami jest niezgodny z konstytucją

Trybunał Konstytucyjny orzekł w piątek, że nadzór Komisji Nadzoru Finansowego nad małymi kasami SKOK jest niezgodny z konstytucją. Pozostałe zaskarżone przepisy sędziowie uznali za zgodne z ustawą zasadniczą. Sejm na znowelizowanie ustawy o SKOK-ach ma 18 miesięcy. Do TK swoje wnioski złożyli prezydent Bronisław Komorowski, dwie grupy posłów PiS, a także senatorowie tego klubu.

KE: MFW w pełni uczestniczy w rozmowach o pomocy dla Grecji

Międzynarodowy Fundusz Walutowy w pełni uczestniczy w rozmowach o trzecim pakiecie wsparcia dla Grecji - podkreśliła w piątek rzeczniczka Komisji Europejskiej Mina Andreewa, komentując doniesienia, że MFW na razie nie weźmie udziału w nowej pomocy dla Aten.

Paliwo poniżej 5 zł. Sprawdź, gdzie zatankujesz najtaniej

Ceny na stacjach wreszcie zaczęły podążać za przecenami na rynku ropy. Jak informuje BM Reflex, drugi miesiąc wakacji rozpoczynamy z szansą na tańsze tankowanie. Litr "95" znów kosztuje mniej niż 5 zł. - Spadek jest widoczny, w obecnej sytuacji kierunek spadkowy utrzyma się przynajmniej w najbliższych tygodniach - mówi tvn24bis.pl dr Jakub Bogucki, analityk rynku paliw z epetrol.pl.

Uchodźcy uciekają przed wojną. Czy powinniśmy bać się imigrantów?

Imigranci napływający masowo do Europy to poważny problem dla Starego Kontynentu. Politycy i organizacje pozarządowe spierają się, jak rozwiązać ten narastający problem. Gości programu "Otwarcie Dnia" podzielił temat traktowania imigrantów i ewentualnego zagrożenia, jakie może powstać po ich pojawieniu się w Polsce.

Gdzie warto spędzić urlop?

Półmetek wakacji już za nami. Osoby, które jeszcze nie wykorzystały swojego urlopu, mają jeszcze szansę na wyjazd marzeń. O tym, gdzie warto wyjechać, aby wypocząć, mówił w "Otwarciu Dnia" Kamil Lodziński z fly4free.pl.

Uber szuka nowych rynków. W Indiach zainwestuje miliard dolarów

Uber Technologies w kolejnych dziewięciu miesiącach zainwestuje w Indiach 1 mld dolarów. Firma chce w ten sposób poprawić i rozszerzyć działalności w tym kraju na nowe miasta. Uber chce też rozwijać nowe produkty i rozwiązania płatnicze - pisze Reuters.

"Kommiersant": Francja zapłaci Rosji za mistrale 1,2 mld euro

Francja zwróci Rosji prawie 1,2 mld euro za niedostarczone okręty desantowe mistral - podał w piątek dziennik "Kommiersant" powołując się na źródła. Według gazety prezydenci obu krajów mogą w przyszłym tygodniu oficjalnie poinformować o anulowaniu transakcji.

Hakerzy wzięli na cel inteligentny karabin

Po pojawieniu się na rynku inteligentnego karabinu snajperskiego nie trzeba było długo czekać na moment, kiedy urządzenie wezmą sobie na cel hakerzy. Na szczęście byli to specjaliści od bezpieczeństwa, którzy testują wytrzymałość takiego sprzętu na cyberataki. Wyszło, że broń jest podatna na ataki, na szczęście jednak hakerzy nie mogą przejąc całkowitej kontroli nad karabinem.

Ekolodzy w kajakach zablokowali Shella. Greenpeace przeciwko wierceniu w Arktyce

Amerykańska policja usunęła w czwartek z mostu w Portland, w stanie Oregon, aktywistów organizacji Greenpeace, którzy przez wiele godzin uniemożliwiali lodołamaczowi koncernu Shell wypłynięcie na morze. Firma zamierza wykorzystać statek do odwiertów w Arktyce. Sąd orzekł, że za każdą godzinę blokowania statku ekolodzy będą musieli zapłacić po 2,5 tys. dolarów.