Najnowsze

Najnowsze

Ropa drożeje. Ale "rynek czeka na wyraźne cięcie produkcji"

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną. Zapasy surowca w USA spadły w ub. tygodniu mocniej niż się spodziewano - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na listopad na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 44,98 USD, po zwyżce o 50 centów.

Taksówkarze protestują. Przeciwko kierowcom z aplikacji

Stolicę zablokują dziś taksówkarze. To ich forma sprzeciwu wobec braku regulacji i ochrony rynku przewozu osób przed szarą strefą. Po polskich miastach jeździ i zarabia na tym coraz więcej osób, które nie posiadają ani uprawnień, ani nie płacą podatków.

"Świat", 23.09

- Unia nie jest zdrowa – powiedział w programie Świat w TVN24 Biznes i Świat profesor Norman Davies. - Unia Europejska to 500 mln bogatych ludzi, więc powinna działać sprawniej niż teraz – dodał historyk. Imigracja „to wielki kryzys Unii” – zaznaczył gość Jolanty Pieńkowskiej.

Instagram ma już ponad 400 mln użytkowników

Instagram ma powód do świętowania. Serwis umożliwiający dzielenie się zdjęciami i filmami poinformował, że ma już ponad 400 mln aktywnych użytkowników miesięcznie. To blisko o 100 mln użytkowników więcej niż ma rywal serwisu - Twitter.

Aukcja LTE. "Rozporządzenie ministerstwa narusza prawa uczestników"

Projekt noweli rozporządzenia Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji zmierzający do ograniczenia czasu trwania aukcji częstotliwości LTE, narusza prawa biorących w niej udział operatorów telekomunikacyjnych - wynika z rekomendacji Rady do Spraw Cyfryzacji, która sugeruje inne wyjścia z sytuacji.

Budowa supermarketów będzie łatwiejsza. Sejm pracuje nad projektem

Budowanie supermarketów o powierzchni powyżej 2 tys. metrów kwadratowych wyłącznie na podstawie planów zagospodarowania przestrzennego zakładał projekt ustawy autorstwa PO o zagospodarowaniu przestrzennym. W środę posłowie PiS zgłosili poprawki; projekt ponownie trafi do komisji.

"Biznes dla ludzi", 23.09

Pamiątka rodzinna a dług w spadku; ile można dorobić na emeryturze; wygrana aukcja; jednoosobowa firma a kilka samochodów - o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówił Paweł Blajer.

Szef Volkswagena rezygnuje. "Potrzebujemy nowego startu"

Szef Volkswagena Martin Winterkorn rezygnuje ze stanowiska. Jak oświadczył, bierze na siebie odpowiedzialność za ostatni skandal z manipulowaniem pomiarem spalin. Winterkorn był dziś przesłuchiwany przez pięcioosobowy komitet wykonawczy koncernu w związku ze skandalem dotyczącym manipulowania pomiarem emisji spalin.

Zobacz największy jacht świata. Rosyjski oligarcha wydał na niego 1,5 mld zł

Takiej konstrukcji w historii przemysłu stoczniowego jeszcze nie było. Luksusowy jacht "Biała Perła" ma bowiem rekordowe rozmiary. Sam maszt jest wyższy od londyńskiego Big Bena, a długość jednostki wynosi 142 metry. Jacht należy do rosyjskiego oligarchy, Andrieja Mielniczenki i już wkrótce wyruszy w swój dziewiczy rejs. Jego budowa kosztowała 1,49 mld zł.

Mieszkanie na Wynajem także w Krakowie. Start w 2016 roku

Kraków dołączył do grona miast, w których powstają mieszkania w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem BGK. Bank zapowiada, że pod koniec pierwszego kwartału 2016 r. pierwsi najemcy będą mogli zamieszkać w budynku przy ulicy Polonijnej.

Volkswagen na ostrym zakręcie

Skandal z manipulowaniem pomiarem emisji spalin w samochodach Volkswagena zatacza coraz szersze kręgi. We wtorek koncern przyznał, że problem dotyczy ok. 11 milionów jego pojazdów na całym świecie. Pozycja szefa Volkswagena może być zagrożona. Gośćmi "Otwarcia dnia" byli Stanisław Sewastianowicz, redaktor naczelny "Auto Świat" oraz Marcin Orzepiński, dziennikarz TVN Turbo.

SLD chce przyspieszyć zmiany w opłatach interchange

Skrócenie do 1 roku okresu przejściowego dotyczącego wprowadzenia maksymalnego limitu opłaty interchange dla tzw. trójstronnych systemów kart płatniczych - przewiduje poprawka złożona przez SLD do projektu nowelizacji ustawy o usługach płatniczych.

Uchodźcy wyzwaniem Europy. "Sytuacja absolutnie wyjątkowa"

Imigranci zalewają Europę. Unia zamyka swoje wewnętrzne granice, bo nie do końca strzegła swoich granic zewnętrznych, czym zajmuje się Frontex. Jak tłumaczyła przedstawicielka organizacji Ewa Moncure, "mamy do czynienia z sytuacją absolutnie wyjątkową". W związku z czym organizacja musiała "potroić swoje operację na morzu". - Bardzo dużo przewidzieć kiedy nastąpi duża fala - tłumaczyła obecne problemy Moncure.

Seria procesów, nadzwyczajne spotkanie. Ciemne chmury nad Volkswagenem

Przed niemieckim gigantem motoryzacyjnym dni, które mogą wstrząsnąć i rozstrzygnąć o jego przyszłości. Niewykluczone, że firma będzie musiała zmierzyć się z falą kar finansowych. W środę w celu omówienia strategii działania w Wolfsburgu odbędzie się nadzwyczajne spotkanie starszych członków rady i ścisłego kierownictwa. Jak sugerują niemieckie media, nie wykluczona jest nawet dymisja prezesa VW Martina Winterkorna.