Najnowsze

Najnowsze

PO: koszt propozycji podatkowych Nowoczesnej to ok. 20 mld zł

Wprowadzenie propozycji podatkowych Nowoczesnej to koszt dla budżetu ok. 20 mld zł - ocenił na sobotniej konferencji prasowej Dariusz Rosati z PO. Pomysły PO ws. podatków są rewolucyjne, sprawiedliwe i uwzględniają sytuację rodzin - dodał Marcin Święcicki (PO).

Pływające pałace prezentują się w Monako. Ceny? "Sky is the limit"

W Monako trwają targi branży jachtowej. Ostatnio jeden z rosyjskich oligarchów zachwycił świat swoim najnowszym zakupem - jachtem, którego budowa kosztowała blisko 1,5 mld zł. Na takich targach, jak te w Monako, wśród najdroższych i najbardziej luksusowych maszyn znajdują się prawdziwe perełki, których ceny praktycznie nie mają górnej granicy. - W jachtingu mówi się, że 'sky is the limit' - mówi w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat Przemysław Tarnacki, znawca jachtingu z serwisu tarnacki.com.

Volkswagen podpadł. Szwajcaria zawiesza sprzedaż

Władze Szwajcarii zdecydowały o tymczasowym zawieszeniu sprzedaży niektórych samochodów z silnikiem diesela niemieckiego koncernu Volkswagen. Zakazem może być objętych aż 180 tys. niesprzedanych dotąd aut - informuje w sobotę BBC.

Niemcy zapychają nasze sieci. Tu panuje "wolna amerykanka"

Europejska agencja ACER przyznała rację Polsce ws. niekontrolowanych tzw. kołowych przepływów energii na granicy z Niemcami. Jej zdaniem Niemcy, którzy sprzedają Austrii prąd z farm wiatrowych na północy kraju, nie mają do tego wystarczająco mocnych sieci.

USA i Chiny będą razem działać przeciwko hakerom

Prezydent USA Barack Obama ogłosił w piątek w Waszyngtonie, że on i chiński przywódca Xi Jinping porozumieli się w kwestii współpracy w celu ograniczenia hakerskich kradzieży własności intelektualnej i tajemnic biznesowych.

Rosja łagodnieje. Ukraina z tańszym gazem

Rosja oficjalnie zatwierdziła zniżkę ceny gazu dla Ukrainy, o czym poinformowała w piątek przed rozpoczęciem tego dnia w Brukseli rosyjsko-ukraińskich negocjacji gazowych przy mediacji UE. Cel rozmów to ustalenie cen tzw. zimowego pakietu.

Nao zdobył serce prezydenta? To niezwykłe dziecko polskich naukowców

Niezwykłe dzieło polskich naukowców. Nao to humanoidalny robot, który zdobył serca miłośników robotyki swoim zaawansowaniem technologicznym. Rozpoznaje obrazy i twarze, a także potrafi mówić. - Robot stanowi kontynuację prac w ramach internetu przyszłości - wskazuje Damian Niemir z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Na tym jednak nie koniec, bo jak zapowiada ekspert przed robotami kolejne kroki w rozwoju. - Będziemy je oprogramowywać i tworzyć warstwę aplikacyjną - zdradza Niemir w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat.

"Biznes dla Ludzi", 25.09

Mniej tajemnicy bankowej? Jak wygląda instalacja mediów w nowym domu? Gdzie szukać pieniędzy na start? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w programie "Biznes dla ludzi".

Nowa Kompania Węglowa niezagrożona? "Kochani, więcej optymizmu"

Nowa Kompania Węglowa powstanie - zapewniła w piątek premier Ewa Kopacz. Zaapelowała o "więcej optymizmu" i czas. Zaznaczyła - odnosząc się do wcześniejszych rozmów z przedstawicielami Komisji Europejskiej - że Kompania Węglowa "bez zamykania kopalń będzie miała się dobrze".

Zmiany w prawie mieszkaniowym. Lokatorzy pod większą ochroną

Zwiększenie ochrony lokatorów zmuszanych do opuszczania mieszkań i nękanych przez właścicieli kamienic to główny celem nowelizacji przepisów karnych podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Ustawa ma wejść w życie po trzech miesiącach od jej ogłoszenia.

PKP Energetyka sprzedana za prawie 1,5 mld złotych

Zakończyliśmy sprzedaż PKP Energetyka, podpisaliśmy w piątek rano umowę z głównym nabywcą Funduszem CVC - poinformował dziennikarzy prezes zarządu PKP Jakub Karnowski. Kwota transakcji to 1,41 mld złotych. W poniedziałek spółka opublikuje Białą Księgę ws. PKP Energetyka.