Najnowsze

Najnowsze

Rosja kontra GMO. "Wybraliśmy inną drogę"

- Decyzja zapadła. Nie będziemy produkować żadnych produktów spożywczych z wykorzystaniem organizmów genetycznie zmodyfikowanych - powiedział na forum rolniczym rosyjski wicepremier Arkadij Dworkowicz.

Niesamowite samochody we Frankfurcie. Zobacz 15 aut przyszłości

Nowe wersje dobrze znanych modeli i koncepcyjne auta przyszłości. Na międzynarodowych targach we Frankfurcie przedstawiciel branży za wszelką cenę chcą przykuć uwagę fanów motoryzacji. My wybraliśmy 15 najciekawszych samochodów, które pokazano podczas imprezy.

Dziewczynka poparzona kawą. McDonald's zapłaci karę

McDonald's musi zapłacić 4,850 dol. odszkodowania rodzicom 3-letniej dziewczynki poparzonej kawą przez pracownika sieci - orzekł w piątek moskiewski sąd. Rosjanka została poparzona w kwietniu, po tym jak kasjer wylał na nią zawartość kubka kawy, wręczając jej zabawkę.

"Nie da się uniknąć negatywnych skutków bankructw biur podróży"

Polskie prawo nie jest w stanie całkowicie wyeliminować negatywnych skutków ogłoszenia niewypłacalności przez biura podróży, ale obowiązujące przepisy wystarczają na zabezpieczenie powrotu turystów do kraju i ich roszczeń w następstwie bankructwa touroperatora - tłumaczą eksperci.

Propozycje Nowoczesnej pod lupą ekspertów. "Nie do końca realne"

Propozycje, by wprowadzić jednolite stawki podatkowe, zwłaszcza podatku VAT, a także zlikwidować przywileje emerytalne są słuszne, ale mogą być niewykonalne - tak eksperci, z którymi rozmawiała PAP, komentują propozycje programowe Nowoczesnej przedstawione przez Ryszarda Petru.

Ofensywa prezydenta Dudy. Obietnice wyborcze "pod lupą" ekspertów

W piątek prezydent Andrzej Duda zapowiedział złożenie w najbliższych dniach projektów obniżenia wieku emerytalnego i podwyższenia kwoty wolnej od podatku. O najnowszych propozycjach wyborczych mówili ekonomista Marek Zuber i Kazimierz Krupa, redaktor naczelny magazynu "Manager", którzy byli gośćmi programu "Wybory, pieniądze, obietnice".

"Musimy pobudzić rodzimy przemysł motoryzacyjny"

Zapewnienie odpowiednich kadr, środków rozwojowych, nowego prawa gospodarczego i wykorzystanie specjalnych stref ekonomicznych do pobudzenia rodzimej produkcji - to zdaniem wicepremiera Janusza Piechocińskiego najpilniejsze potrzeby sektora motoryzacyjnego.

Platforma broni rewolucji podatkowej. "97 proc. podatników zyska na zmianach"

Platforma Obywatelska broni propozycji przedstawionych podczas ostatniej konwencji programowej, w tym zmian w podatkach oraz propozycji likwidacji składek na ZUS i NFZ. - Istotą naszej reformy jest to, że 97 proc. zatrudnionych uzyska wzrost dochodów netto po tej zmianie. 3 proc. będzie miało prawdopodobnie dochody takie same bądź niższe - tłumaczył podczas sobotniej konferencji prof. Dariusz Rosati, eurodeputowany PO.

Radykalne zmiany nauczą nas jeździć? "Problemem jest patologiczny system szkolenia"

- Wydaje mi się, że będzie bezpieczniej. Nie odkrywamy Ameryki, wprowadzamy coś, co było, już funkcjonuje w innych krajach tzw. cywilizowanej motoryzacji - mówi o zmianach dla kierowców Kuba Bielak z TVN Turbo. Ekspert podkreślił jednak, że "sto razy gorszym problemem na naszych drogach niż nadmierna prędkość, alkohol w samochodzie, jest patologiczny system szkolenia i brak systemowych rozwiązań w tym zakresie".

Facebook bez "anty-lajków". "Najważniejsze są pozytywne emocje"

Mark Zuckerberg zapowiedział, że Facebook poszerzy możliwość oceniania treści przez użytkowników o nowy przycisk. Ma to być odpowiedź na liczne petycje o wprowadzenie „dislike'ów”. Eksperci wskazują na przeciwskazania do takiego kroku i przewidują inny scenariusz.

Mocne spadki na giełdach. Rynek analizuje Fed

Piątkowa sesja na amerykańskich giełdach zakończyła się mocnymi spadkami głównych indeksów. Rynki akcji jako sygnał słabości światowej gospodarki zinterpretowały decyzję Rezerwy Federalnej o pozostawieniu bez zmian stóp procentowych, którą Fed podjął w tym tygodniu wbrew oczekiwaniom części analityków.

Koniec świńskiej potęgi

Z roku na rok Polska produkuje coraz mniej świń. Mamy ich najmniej w naszej historii – tylko ok. 11 mln sztuk, a jeszcze parę lat temu było ich ponad 20 mln - informuje "Gazeta Wyborcza".

"Świat", 18.09

- Wizerunek Polski, który budowaliśmy w takiej męce, możemy stracić z powodu bezsensownych i pustych gestów - ostrzegał Janusz Głowacki w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat. Zdaniem pisarza, Polska naraża na szwank swoją reputację, kiedy odmawia przyjęcia uchodźców.

To może być najmniejszy dron na świecie

To urządzenie powstało niemal wyłącznie z myślą o zabawie. Jego holenderscy twórcy deklarują, że to najmniejszy bezzałogowiec na świecie - ma 22 milimetry wysokości i waży 7 gramów. Materiał "Świata technologii".