Najnowsze

Najnowsze

Ropa chwilowo drożeje. Przez Chiny

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną w reakcji na dane o wzroście importu surowca przez Chiny - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopad na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 47,42 USD (+0,68 proc.) - dane z 8.00.

Gazoport oraz podatki. Festiwal wyborczych obietnic

"Wybory, pieniądze, obietnice" to program, w którym zbieramy i analizujemy gospodarcze propozycje partii politycznych przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. W poniedziałek gośćmi programu byli Wśród tematów gazoport w Świnoujściu, podatki oraz emerytury.

Amerykańskie giełdy na zielono. Rynek czeka na wyniki spółek

Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła umiarkowane zwyżki i kontynuację wzrostów z poprzedniego tygodnia w oczekiwaniu na raporty finansowe amerykańskich korporacji za trzeci kwartał. Notowaniom indeksów pomaga również poprawa sentymentu na chińskim rynku finansowym.

Nagrani kierowcy trafiają przed sąd

Do policjantów trafia coraz więcej nagrań i filmików od kierowców, rowerzystów czy pieszych, którzy zarejestrowali wykroczenia drogowe. Ich sprawcy coraz rzadziej unikają kary - informuje "Rzeczpospolita".

Polska zagłębiem seniorów. Rynek wart 8 mld zł

Seniorzy będą generatorami miliardowych rynków. Jak szacuje PwC, już teraz polski rynek opieki długoterminowej jest wart 5,4 mld zł, a w najbliższych latach jeszcze nabierze prędkości i w 2020 r. ma się przybliżyć do 8 mld zł - pisze "Puls Biznesu".

Prezes ZBP: fundusze poręczeń i gwarancji wsparciem dla firm

W Polsce trzeba rozwijać fundusze poręczeń i gwarancji, aby zapewnić lepsze możliwości rozwoju małym i średnim przedsiębiorstwom, asekurując współpracę firm z instytucjami finansowymi – ocenił w Katowicach prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.

"Świat", 12.10

Turcja po najkrwawszym zamachu terrorystycznym w historii kraju. Zginęło co najmniej 97 osób, 250 zostało rannych. O napiętej sytuacji w Turcji mówił w programie "Świat" Kazimierz Marcinkiewicz. Zdaniem byłego premiera, niestabilność może rozlać się na cały region.

Wyjść czy nie wyjść? Wielka Brytania dyskutuje o swojej obecność w UE

Wyjść czy nie wyjść - oto jest pytanie. Odpowiedź za najdalej dwa lata, ale zwolennicy obu opcji już teraz walczą o poparcie. W poniedziałek swoją kampanię rozpoczęli zwolennicy pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Nie udają, że wspólnota jest idealna, ale podkreślają, że bardziej opłaca się zmieniać ją od środka niż odwracać się do niej plecami. Materiał "Faktów z zagranicy".

Szybka ścieżka ustawowa ruszyła. Grecja walczy z czasem

Greckie ministerstwo finansów skierowało w poniedziałek do parlamentu pakiet projektów ustaw dotyczących zreformowania podatków i emerytur, których uchwalenie jest warunkiem otrzymania przez Grecję dalszego wsparcia od międzynarodowych kredytodawców.

Turcja straci nawet 11 mld dolarów. Przez problemy z turystyką

Turystyka w Turcji oczekuje w tym roku spadku dochodów o około 10-11 mld dolarów - ocenili przedstawiciele branży cytowani w poniedziałek przez dziennik "Hurriyet Daily News". Jednym z powodów jest 25-procentowy spadek liczby turystów z Rosji i krajów sąsiednich.

"Unia przygotowuje się do zniesienia sankcji wobec Białorusi"

Unia Europejska szykuje się do zniesienia do końca miesiąca sankcji wobec prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki i około 150 oficjeli - powiedział w poniedziałek szef MSZ Litwy Linas Linkeviczius. Sankcje mają być zniesione tymczasowo - na cztery miesiące.

Szturm na biuro Air France. Są pierwsze zatrzymania

Pięciu pracowników linii lotniczych Air France zostało zatrzymanych w poniedziałek rano pod Paryżem, tydzień po szturmie związkowców na biuro przewoźnika, gdzie dyrekcja przedstawiała plany restrukturyzacji firmy - podały źródła w policji i sądzie.

Polsce zagraża wojna gazowa? "Jesteśmy tutaj gotowi"

Dzięki inwestycjom w infrastrukturę gazową, a przede wszystkim gazoportowi w Świnoujściu, Polska staje się jedynym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej, który jest bezpieczny w przypadku "wojen gazowych" - oświadczył wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Ukraina całkowicie wstrzymuje połączenia lotnicze z Rosją

Ukraina całkowicie wstrzymuje połączenia lotnicze z Rosją. Decyzja ta zacznie obowiązywać 25 października i będzie dotyczyć wszystkich rosyjskich przewoźników lotniczych – oświadczyło w poniedziałek ministerstwo infrastruktury w Kijowie.

Duży producent ciężarówek zmodernizuje fabrykę w Polsce

Firma MAN Truck, niemiecki producent ciężarówek, który od 2007 r. produkuje pojazdy w niepołomickiej podstrefie krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej otrzymała zezwolenie na nową inwestycję polegającą na modernizacji fabryki. Koszt - to ponad 6,2 mln euro.

Polski handel zagraniczny na plusie. O ponad 2 miliardy euro

Między styczniem a sierpniem eksport wyrażony w euro wyniósł 115 mld 602,3 mln euro, a import 113 mld 387,5 mln euro, co oznacza, że dodatnie saldo wyniosło 2 mld 214,8 mln euro wobec minus 1 mld 921,5 mln euro rok temu - podał w poniedziałek GUS.

Gazprom wznowił dostawy gazu na Ukrainę

Gazprom wznowił w poniedziałek dostawy gazu na Ukrainę - poinformował szef rosyjskiego koncernu Aleksiej Miller. Dostawy zostały wstrzymane w lipcu z powodu sporu cenowego między Moskwą a Kijowem.

Czy nastąpi destabilizacja w Turcji? Tragiczny bilans zamachów

Zamach przed dworcem kolejowym w Ankarze był najpoważniejszym we współczesnej historii Turcji. W sobotę zginęło 128 osób, a źródła w tureckich siłach bezpieczeństwa twierdzą, że za atakiem stało Państwo Islamskie (IS). Gośćmi "Otwarcia dnia" byli Konrad Zasztowt, ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowy oraz Krzysztof Liedel, dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.